Ақтөбе қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 367 "2026-2028 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2026 жылғы 26 қаңтардағы № 388 шешімі
Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 367 "2026-2028 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"1. 2026 - 2028 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 208 293 799 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 179 711 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 690 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 330 204 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 561 493 мың теңге;
2) шығындар – 201 434 667,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 671 892 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 671 892 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 138 524,5 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 138 524,5 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – 7 392 499,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 18 декабря 2025 года № 367 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 26 января 2026 года № 388
Маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 18 декабря 2025 года № 367 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2026 – 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 208 293 799 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 179 711 402 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 690 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 330 204 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 561 493 тысяч тенге;
2) затраты – 201 434 667,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 671 892 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 671 892 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 138 524,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 138 524,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 7 392 499,4 тысяч тенге;

7 205 188
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 959
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 974 957
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
222 974
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
464 046
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 541 252
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 199 137,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 886 971
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
407 929
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 061
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
174 621
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
778 376
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
513 984
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
312 166,1
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
312 166,1
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
26 192 169,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 876 859,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
325 278,3
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
325 278,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 275 996
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 840 759,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 879 809,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 555 427
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
171 982
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 982
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі

7 205 188
006
Оказание жилищной помощи
1 959
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 974 957
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
222 974
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
464 046
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 541 252
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 199 137,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 886 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
407 929
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 061
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
174 621
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
778 376
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
513 984
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
312 166,1
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
312 166,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
26 192 169,5
1
Жилищное хозяйство
6 876 859,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
325 278,3
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
325 278,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 275 996
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 840 759,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 879 809,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 555 427
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
171 982
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
171 982
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)

3 164 496
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 262 544
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 901 952
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 543 410
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 283 509
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
459 901
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 800 000

3 164 496
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 262 544
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 901 952
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 543 410
Развитие транспортной инфраструктуры
4 283 509
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
459 901
Развитие коммунального хозяйства
1 800 000