Шортанды аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-46/2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 8С-50/3 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-46/2 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 823 804,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 113 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 683 804,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 823 807 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 816 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 233 550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 79 734 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-153 818,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 153 818,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 2026 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 2,2 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 8С-46/2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31 марта 2026 года № 8С-50/3
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 8С-46/2 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 823 804,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 113 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 683 804,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 823 807 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 816 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 233 550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 79 734 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-153 818,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 153 818,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 2,2 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2026 года.";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

6823
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6823
2
Әлеуметтiк көмек
298311
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
298311
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39163
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3498
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59801
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1819
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68671
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
95035
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
30324
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49798
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49798
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48369
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
429
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
771307
1
Тұрғын үй шаруашылығы
552807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2500
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
549307
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5428
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
543879
2
Коммуналдық шаруашылық
218500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
118500
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
52500
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

6823
005
Государственная адресная социальная помощь
6823
2
Социальная помощь
298311
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
298311
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39163
006
Оказание жилищной помощи
3498
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59801
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1819
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68671
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
95035
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
30324
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49798
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49798
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48369
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
429
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
771307
1
Жилищное хозяйство
552807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2500
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
549307
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5428
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
543879
2
Коммунальное хозяйство
218500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118500
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
52500
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

2500
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
8000
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
16000
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
13116
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
23800
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
17000
Дамса ауылдық округінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
3500
Бозайғыр ауылдық округінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
17042,9
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5000
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4390
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5644
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1930
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2552
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2331
Шортанды кенті әкімінің аппаратының күрделі шығыстарына
2843,3
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратының күрделі шығыстарына
7000
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
26000

2500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
3000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
16000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
3000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
13116
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
23800
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
17000
на организацию водоснабжения Дамсинского сельского округа
3500
на организацию водоснабжения сельского округа Бозайгыр
17042,9
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
5000
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
4390
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
5644
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
1930
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
2552
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
2331
на капитальные расходы аппарата акима поселка Шортанды
2843,3
на капитальные расходы аппарата акима сельского округа Бектау
7000
на средний ремонт дорог поселка Жолымбет
26000