Целиноград аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 419/56-8 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 мамырдағы № 516/68-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 419/56-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219967 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 434 135,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 709 525,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 146,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 113 442,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 564 022,4 мың теңге;
2) шығындар – 15 949 739,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 365 471,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 596 850,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 231 379,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 881 075,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 881 075,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 596 850,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 231 379,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 515 604,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л. Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі
Д. Сабырғали
2026 жылғы 20 мамыр
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А. Беркеева
2026 жылғы 20 мамыр
Целиноград аудандық мәслихатының
2026 жылғы 20 мамырдағы
№ 516/68-8 шешіміне 1-қосымша
Целиноград аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 419/56-8 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 20 мая 2026 года № 516/68-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 419/56-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219967) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 434 135,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 709 525,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 146,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 113 442,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 564 022,4 тысяч тенге;
2) затраты – 15 949 739,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 365 471,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 596 850,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 231 379,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 881 075,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 881 075,0 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 596 850,0 тысяч тенге;
погашение займов – 231 379,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 515 604,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л. Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д. Сабырғали
20 мая 2026 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А. Беркеева
20 мая 2026 года
Приложение 1
к решению Целиноградского районного
маслихата от 20 мая 2026 года № 516/68-8
Приложение 1
к решению Целиноградского районного
маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

800,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
537 746,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
896 068,1
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
896 068,1
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
35 940,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 940,0
02
Қорғаныс
173 541,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
173 541,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 034,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
48 100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
103 407,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
790 647,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
777 126,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 410,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
124 614,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36 847,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
174 362,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 680,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 900,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 661,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
133 466,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
28 587,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
0,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру

800,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
537 746,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
896 068,1
040
Развитие объектов государственных органов
896 068,1
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
35 940,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
35 940,0
02
Оборона
173 541,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
173 541,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 034,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
48 100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
103 407,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
790 647,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
777 126,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 410,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
124 614,0
005
Государственная адресная социальная помощь
36 847,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
174 362,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 680,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 900,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 661,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
133 466,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
28 587,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
0,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения

231 379,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
231 379,0
9
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
2 515 604,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
2 515 604,0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
2 515 604,0
Целиноград аудандық мәслихатының
2026 жылғы 20 мамырдағы
№ 516/68-8 шешіміне 2-қосымша
Целиноград аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 419/56-8 шешіміне 5-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
2 539 875,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
261 901,0
ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
116 182,0
қарт адамдарды әлеуметтік қолдау
5 662,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
124 457,0
су тасқыны қаупі бар кезеңде жарылыс жұмыстарын жүргізуге
15 600,0
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
2 277 974,4
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
1 088 238,4
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
860 503,8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
329 232,2

231 379,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
231 379,0
9
Используемые остатки бюджетных средств
2 515 604,0
01
Остатки бюджетных средств
2 515 604,0
1
Свободные остатки бюджетных средств
2 515 604,0
Приложение 2
к решению Целиноградского районного
маслихата от 20 мая 2026 года № 516/68-8
Приложение 5
к решению Целиноградского районного
маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8
Целевые трансферты из областного бюджета на 2026 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
2 539 875,4
Целевые текущие трансферты, в том числе:
261 901,0
на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
116 182,0
на социальную поддержку пожилых людей
5 662,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
124 457,0
на проведение взрывных работ в период паводкоопасного периода
15 600,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
2 277 974,4
на развитие газотранспортной системы
1 088 238,4
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
860 503,8
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
329 232,2