Целиноград аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 419/56-8 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2026 жылғы 16 ақпандағы № 453/60-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 2-тармағымен.
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 419/56-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219967 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 664 253,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 859 602,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 146,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 113 442,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 644 063,3 мың теңге;
2) шығындар – 12 009 961,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 365 471,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 596 850,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 231 379,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -711 179,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711 179,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 596 850,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 231 379,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 345 708,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Д.Сабырғали
2026 жылғы 16 ақпан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.Беркеева
2026 жылғы 16 ақпан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 16 ақпандағы
№ 453/60-8 шешіміне
қосымша
Целиноград аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 419/56-8 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 16 февраля 2026 года № 453/60-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 419/56-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 219967) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 664 253,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 859 602,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 146,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 113 442,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 644 063,3 тысяч тенге;
2) затраты – 12 009 961,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 365 471,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 596 850,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 231 379,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -711 179,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711 179,0 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 596 850,0 тысяч тенге;
погашение займов – 231 379,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 345 708,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л. Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д. Сабырғали
16 февраля 2026 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А. Беркеева
16 февраля 2026 года
Приложение
к решению Целиноградского районного
маслихата от 16 февраля 2026 года № 453/60-8
Приложение 1
к решению Целиноградского районного
маслихата от 19 декабря 2025 года № 419/56-8
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

35 940,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 940,0
02
Қорғаныс
175 223,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
175 223,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 123,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
48 100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
106 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
789 637,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
776 116,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 400,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
124 614,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36 847,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
174 362,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 680,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 900,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 661,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
133 466,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
28 587,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
30 324,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 875,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 400,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

35 940,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
35 940,0
02
Оборона
175 223,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
175 223,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 123,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
48 100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
106 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
789 637,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
776 116,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 400,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
124 614,0
005
Государственная адресная социальная помощь
36 847,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
174 362,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 680,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 900,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 661,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
133 466,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
28 587,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
30 324,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
40 875,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 400,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов