Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 39-292 "2026–2028 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2026 жылғы 2 наурыздағы № 43-312 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "2026–2028 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің бюджеттері және кентінің бюджеті туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 39-292 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 541,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 804,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;№ 43-312
трансферттер түсімі – 34 737,0 мың теңге;
2) шығындар – 65 602,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 061,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 061,1 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 435,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 984,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 451,3 мың теңге;
2) шығындар – 89 031,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 596,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 596,2 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 995,8 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 39-292 "О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2026-2028 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 2 марта 2026 года № 43-312
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2026–2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 39-292 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 541,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 804,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 737,0 тысяч тенге;
2) затраты – 65 602,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 061,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 061,1 тысяча тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 435,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 984,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 451,3 тысяча тенге;
2) затраты – 89 031,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 596,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 596,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 995,8 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 24 212,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 62 783,8 мың теңге;
2) шығындар – 89 259,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 264,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 264,1 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Зеренді ауданының Зеренді ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 4-1, 4-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 424 299, мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 263 065,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 182,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 202,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 158 850,5 мың теңге;
2) шығындар – 448 830,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24 531,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 531,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Зеренді ауданының Қонысбай ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 5, 5-1, 5-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123 040,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 105 790,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 250,0 мың теңге;
2) шығындар – 129 867,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 827,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 827,7 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Зеренді ауданының Күсеп ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 6-1, 6-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

налоговые поступления – 24 212,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 783,8 тысячи тенге;
2) затраты – 89 259,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 264,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 264,1 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Зерендинского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 4, 4-1, 4-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 424 299,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 263 065,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 182,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 202,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 158 850,5 тысяча тенге;
2) затраты – 448 830,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24 531,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 531,1 тысяча тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Конысбайского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 5, 5-1, 5-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 123 040,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 105 790,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 250,0 тысяч тенге;
2) затраты – 129 867,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 827,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 827,7 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Кусепского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 6, 6-1, 6-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2026 жылғы 2 наурыздағы
№ 43-312 шешіміне
1-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 39-292 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Ақкөл ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Р. Габдуллина
Приложение 1
к решению Зерендинского районного маслихата
от 2 марта 2026 года № 43-312
Приложение 1
к решению Зерендинского районного маслихата
от 23 декабря 2025 года № 39-292
Бюджет Аккольского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы