Жарқайың аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С- 63/2 "2026-2028 жылдарға арналған Жарқайың ауданының Державин қаласы, ауылдық округтері мен ауылдарының бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2026 жылғы 15 мамырдағы № 8С-68/2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 94-бабының 2-тармағына, 96-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Жарқайың ауданының Державин қаласы, ауылдық округтері мен ауылдарының бюджеттері туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-63/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Державин қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 176 812,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 147 661,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -214 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 23 841,7 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 095,0 мың теңге;
2) шығындар - 207 401,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 30 589,1 ) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 30 589,1 мың теңге.
2026 жылға арналған Державин қаласының бюджетінде аудандық аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 5 095,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 53 903,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 18 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 35 903,0 мың теңге;
2) шығындар - 56 585,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 682,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 682,4 мың теңге.
2026 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 3 240,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Уәлихан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 32 663,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 8С-63/2 "О бюджетах города Державинск, сельских округов и сел Жаркаинского района на 2026-2028 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 15 мая 2026 года № 8С-68/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 94, статьей 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О бюджетах города Державинск, сельских округов и сел Жаркаинского района на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 8С-63/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Державинск на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 176 812,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 147 661,6 тысяча тенге;
неналоговые поступления - 214,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 23 841,7 тысяча тенге;
поступления трансфертов -5 095,0 тысяч тенге;
2) затраты - 207 401,4 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-30 589,1) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 30 589,1 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете города Державинск на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 5 095,0 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 53 903,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 18 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 35 903,0 тысячи тенге;
2) затраты - 56 585,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-2 682,4) тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 682,4 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета на 2026 год в сумме 3 240,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Валихановского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 32 663,0 тысячи тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. 2026-2028 жылдарға арналған Костычево ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 50 219,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 13 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 37 019,0 мың теңге;
2) шығындар - 52 955,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 736,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 736,7 мың теңге.
2026 жылға арналған Костычево ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 194,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Костычево ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 34 825,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Нахимов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 889,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 6 627,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 26 262,5 мың теңге;
2) шығындар - 32 895,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 6,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Нахимов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 561,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Нахимов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 23 701,5 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2026-2028 жылдарға арналған Отрадный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 39 370,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 31 470,0 мың теңге;
2) шығындар - 42 861,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 3 491,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 491,6 мың теңге.
2026 жылға арналған Отрадный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 3 184,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Отрадный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 28 286,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"3. Утвердить бюджет Костычевского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 50 219,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 13 200,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 37 019,0 тысяч тенге;
2) затраты - 52 955,7 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 2 736,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 736,7 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Костычевского сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 194,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Костычевского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 34 825,0 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Нахимовского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 889,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 6 627,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 26 262,5 тысячи тенге;
2) затраты - 32 895,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 6,0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Нахимовского сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 561,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Нахимовского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 23 701,5 тысяча тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Отрадного сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 39 370,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 7 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 31 470,0 тысяч тенге;
2) затраты - 42 861,6 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-3 491,6) тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 491,6 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Отрадного сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 3 184,0 тысячи тенге;
Учесть, что в бюджете Отрадного сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 28 286,0 тысячи тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңадала ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 68 485,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 15 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 52 985,9 мың теңге;
2) шығындар - 68 965,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (-479,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 479,7 мың теңге.
2026 жылға арналған Жаңадала ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 3 361,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026жылға арналған Жаңадала ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 49624,9 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Бірсуат ауылының бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 017,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 8 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 25 117,2 мың теңге;
2) шығындар - 36 536,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 519,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 519,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Бірсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 1 942,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Бірсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 23 175,2 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026-2028 жылдарға арналған Гастелло ауылының бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 38 660,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 10 100,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 560,4 мың теңге;
2) шығындар - 39 722,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 1 061,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 061,6 мың теңге.
2026 жылға арналған Гастелло ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 623,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Гастелло ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 937,4 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Утвердить бюджет Жанадалинского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 68 485,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 15 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 52 985,9 тысяч тенге;
2) затраты - 68 965,6 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-479,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 479,7 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете Жанадалинского сельского округа на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 3 361,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете Жанадалинского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 49 624,9 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Бирсуат на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 017,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 8 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 25 117,2 тысяч тенге;
2) затраты - 36 536,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-2 519,0)тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 519,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Бирсуат на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 1 942,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете Бирсуат сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 23 175,2 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет села Гастелло на 2026-2028 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 38 660,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 10 100,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 560,4 тысяч тенге;
2) затраты - 39 722,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-1 061,6) тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 061,6 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете села Гастелло на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 623,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Гастелло на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 937,4 тысяча тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2026-2028 жылдарға арналған Далабай ауылының бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 31 504,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 004,0 мың теңге;
2) шығындар - 34 722,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 3 268,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 268,6 мың теңге.
2026 жылға арналған Далабай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 740,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Далабай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 264,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026-2028 жылдарға арналған Құмсуат ауылының бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 29 426,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 626,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 447,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - ( - 1 021,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 021,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Құмсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 498,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Құмсуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 128,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026-2028 жылдарға арналған Львов ауылының бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 666,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 900,0 мың теңге;
трансферттер - 24 766,0 мың теңге;
2) шығындар - 37 238,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 4 572,3) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 572,3 мың теңге.
2026 жылға арналған Львов ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 074,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Львов ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 692,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"9. Утвердить бюджет села Далабай на 2026-2028 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 31 504,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 004,0 тысячи тенге;
2) затраты - 34 722,6 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-3 268,6) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 268,6 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Далабай на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 740,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Далабай на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 264,0 тысячи тенге.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет села Кумсуат на 2026-2028 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 426,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 626,0 тысяч тенге;
2) затраты - 30 447,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-1 021,0) тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 021,0 тысяча тенге.
Учесть, что в бюджете села Кумсуат на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 498,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Кумсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 128,0 тысяч тенге.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет села Львовское на 2026-2028 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 666,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 7 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 766,0 тысяч тенге;
2) затраты - 37 238,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-4 572,3) тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 572,3 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Львовское на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 074,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Львовское на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 692,0 тысячи тенге.".
пункт 12 изложить в новой редакции:

"12. 2026-2028 жылдарға арналған Пригород ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 40 272,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 10 100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 272,0 мың теңге;
2) шығындар - 44 879,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 4 607,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 607,5 мың теңге.
2026 жылға арналған Пригород ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 904,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Пригород ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 368,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2026-2028 жылдарға арналған Пятигор ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 774,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 6 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 28 274,1 мың теңге;
2) шығындар - 37 582,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 2 808,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 808,4 мың теңге.
2026 жылға арналған Пятигор ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 456,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Пятигор ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 25 818,1 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2026-2028 жылдарға арналған Тасөткел ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 26 990,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 551,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 49,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 390,9 мың теңге;
2) шығындар - 27 439,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 449,0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 449,0 мың теңге.
2026 жылға арналған Тасөткел ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 1 849,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Тасөткел ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 541,9 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. Утвердить бюджет села Пригородное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 40 272,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 10 100,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 900,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 272,0 тысячи тенге;
2) затраты - 44 879,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (-4 607,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 607,5 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 904,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Пригородное на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 368,0 тысяч тенге.".
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Пятигорское на 2026-2028 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 774,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 6 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 28 274,1 тысячи тенге;
2) затраты - 37 582,5 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 2 808,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 808,4 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Пятигорское на 2026год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 456,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Пятигорское на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 25 818,1 тысяч тенге.".
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет села Тасоткель на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 26 990,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 551,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления- 49,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 390,9 тысяч тенге;
2) затраты - 27 439,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 449,0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 449,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Тасоткель на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 1 849,0 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Тасоткель на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 541,9 тысяча тенге.".
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. 2026-2028 жылдарға арналған Тассуат ауылының бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 948,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 725,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 27 223,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 061,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 13,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 13,5 мың теңге.
2026 жылға арналған Тассуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 640,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Тассуат ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 24 583,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2026-2028 жылдарға арналған Үшқарасу ауылының бюджеті тиісінше 46, 47 және 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 26 594,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 740,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 60,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 23 794,0 мың теңге;
2) шығындар - 27 574,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 980,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 980,4 мың теңге.
2026 жылға арналған Үшқарасу ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 193,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Үшқарасу ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 21 601,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. 2026-2028 жылдарға арналған Шойындыкөл ауылының бюджеті тиісінше 49, 50 және 51 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 39 324,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 15 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 324,0 мың теңге;
2) шығындар - 47 754,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 8 430,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 8 430,7 мың теңге.

"15. Утвердить бюджет села Тассуат на 2026-2028 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 948,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 725,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 27 223,0 тысячи тенге;
2) затраты - 30 061,5 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 13,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 13,5 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Тассуат на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 640,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Тассуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 24 583,0 тысячи тенге.".
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить бюджет села Ушкарасу на 2026-2028 годы, согласно приложениям 46, 47 и 48 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 26 594,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 740,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 60,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 794,0 тысячи тенге;
2) затраты - 27 574,4 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 980,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 980,4 тысяч тенге.
Учесть, что в бюджете села Ушкарасу на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 193,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Ушкарасу на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 21 601,0 тысяча тенге.".
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет села Шойындыколь на 2026-2028 годы, согласно приложениям 49, 50 и 51 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 39 324,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 15 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24 324,0 тысячи тенге;
2) затраты - 47 754,7 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета - (- 8 430,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8 430,7 тысяч тенге.

2026 жылға арналған Шойындыкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 2 054,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2026 жылға арналған Шойындыкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22 270,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда бекітілсін.

Учесть, что в бюджете села Шойындыколь на 2026 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 2 054,0 тысячи тенге.
Учесть, что в бюджете села Шойындыколь на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме 22 270,0 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 к настоящему решению.