Атбасар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 8С 34/2 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 8С 39/2 шешімі
Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 8С 34/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219560 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 880 054,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 316 109,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 63 277,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 4 500 668,7 мың теңге;
2) шығындар – 8 946 490,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 861,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 650,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 789,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -68 296,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68 296,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 650,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 789,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 66 435,4 мың теңге.";
5-тармақ алып тасталсын;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын;
"9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферттер және нысаналы трансферттер 9-косымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Трансферттер және нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен айқындалады.";

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 8С 34/2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 8 мая 2026 года № 8С 39/2
Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 8С 34/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 219560) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 880 054,7 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 316 109,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63 277,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 500 668,7 тысяч тенге;
2) затраты – 8 946 490,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 861,0 тысяча тенге;
бюджетные кредиты – 8 650,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 789,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -68 296,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68 296,4 тысяч тенге:
поступление займов – 8 650,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 789,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 435,4 тысяч тенге.";
пункт 5 исключить;
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены трансферты и целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 9.
Распределение указанных сумм трансфертов и целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.";

53 181,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
52 459,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 459,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
137 979,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 679,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
84 300,0
02
Қорғаныс
120 300,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
120 300,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 973,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
64 230,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 097,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 067,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 067,1
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 067,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
637 180,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
609 180,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 632,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 759,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 165,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102 474,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 309,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 534,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
82 028,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

53 181,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52 459,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
52 459,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
137 979,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
53 679,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
84 300,0
02
Оборона
120 300,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
120 300,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 973,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
64 230,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 097,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 067,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 067,1
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 067,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
637 180,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
609 180,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 632,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 759,4
005
Государственная адресная социальная помощь
49 165,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102 474,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 309,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 534,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
82 028,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью