"Teniz Resources Ltd" жеке компаниясына қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер учаскелеріне шектеулі нысаналы пайдалану (қауымдық сервитут) құқығын белгілеу туралы
Ақмола облысы Атбасар ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 7 сәуірдегі № а-4/61 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, "Teniz Resources Ltd" жеке компаниясының өтінішін қарап, Атбасар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. "Teniz Resources Ltd" жеке компаниясына Атбасар ауданы, Полтавка және Покровка ауылдық округтерінің әкімшілік шекараларында орналасқан жалпы ауданы 7656,0 га жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алынбай, олармен өтініш берушінің өзі дербес келісе отырып, 2031 жылдың 08 мамырына дейінгі мерзімге қатты пайдалы қазбаларды барлау үшін шектеулі нысаналы пайдалану (қауымдық сервитут) құқығы белгіленсін.
2. "Teniz Resources Ltd" жеке компаниясы қатты пайдалы қазбаларды барлау мақсатында жер учаскелерін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Атбасар ауданы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі К. Әлімжанов

О установлении права ограниченного целевого пользования (публичный сервитут) на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых частной компании "Teniz Resources Ltd"
Постановление акимата Атбасарского района Акмолинской области от 7 апреля 2026 года № а-4/61
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, рассмотрев заявление частной компании "Teniz Resources Ltd", акимат Атбасарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить частной компании "Teniz Resources Ltd" право ограниченного целевого пользования (публичный сервитут), для разведки твердых полезных ископаемых, сроком до 08 мая 2031 года, без изъятия у собственников земельных участков и землепользователей, согласовать заявителю с ними самостоятельно, на земельные участки общей площадью – 7656,0 га, расположенные по адресу: Атбасарский район, в административных границах Полтавского и Покровского сельских округов.
2. Частной компании "Teniz Resources Ltd" соблюдать требования законодательства Республики Казахстан при использовании земельных участков в целях разведки твердых полезных ископаемых.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Атбасарского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Аким района К.Алимжанов