"2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 8С-24-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2026 жылғы 14 мамырдағы № 8С-29-2 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 8С-24-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026–2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 521 000 386,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 71 048 649,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 826 215,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 000,0 мың тенге;
арнаулы түсімдер – 6 319 326,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 432 711 196,0 мың теңге;
2) шығындар – 515 227 116,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 042 399,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 859 768,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 817 368,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 260 007,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 266 507,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 6 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 529 136,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 529 136,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б. Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы әкімінің
міндетін атқарушы
__________________ Е. Рамазанов
2026 жылғы "_14__" мамыр
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________ А. Шүгірмақова
2026 жылғы "_14__" мамыр
Ақмола облыстық
мәслихатының
2026 жылғы 14 мамырдағы

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2025 года № 8С-24-2 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 14 мая 2026 года № 8С-29-2
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 10 декабря 2025 года № 8С-24-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 521 000 386,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 71 048 649,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 826 215,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 6 319 326,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 432 711 196,0 тысяч тенге;
2) затраты – 515 227 116,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 042 399,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 859 768,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 817 368,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 260 007,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 266 507,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 529 136,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 529 136,4 тысяч тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима Акмолинской области
__________________ Е. Рамазанов
"_14___" мая 2026 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
__________________ А. Шугурмакова
"_14___" мая 2026 года
Приложение 1
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 14 мая 2026 года

133 457,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
622 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 725 670,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
193 479,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 797 610,3
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
850 205,9
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 336 943,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 460,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
516 447,0
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
1 144 781,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
800 476,8
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
800 476,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 653 853,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 864 151,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
287 809,9
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 168 397,7
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
95 990,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 177 816,9
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

133 457,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
622 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 725 670,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
193 479,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 797 610,3
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
850 205,9
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 336 943,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 460,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
516 447,0
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
1 144 781,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
800 476,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
800 476,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 653 853,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 864 151,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
287 809,9
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 168 397,7
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
95 990,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 177 816,9
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

665 457,4
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
65 642,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
360 000,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
5 324,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 311 639,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
13 538,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 000,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 380 271,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
22 386,0
075
Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
962 646,0
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
25 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 313 233,0
261
Облыстың білім басқармасы
689 481,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
528 894,3
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
143 725,6
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
16 862,0
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
100 119,9
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 119,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
100,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 857 046,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
23 857 046,5
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
229 881,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 100,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 460,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
20 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 992 882,5
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

665 457,4
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
65 642,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
360 000,0
062
Развитие системы квалификаций
5 324,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 311 639,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
13 538,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 000,0
068
Программа занятости
3 380 271,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
22 386,0
075
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
962 646,0
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
25 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 313 233,0
261
Управление образования области
689 481,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
528 894,3
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
143 725,6
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
16 862,0
276
Управление по защите прав детей области
100 119,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
100 119,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
100,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
100,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23 857 046,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
23 857 046,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
229 881,0
005
Капитальные расходы государственного органа
8 100,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 460,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 992 882,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

9 559 655,2
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
9 559 655,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98 873 323,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 178 640,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 047,8
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200 149,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 786 445,6
006
Жануарлар дүниесін қорғау
69 726,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
72 250,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 842,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12 647,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
837 533,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
500 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 298 394,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
339 889,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 810 000,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 937 948,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
65 447,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
86 896 288,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
645 935,6
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 288 069,0
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
40 631,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

9 559 655,2
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
9 559 655,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98 873 323,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 178 640,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
195 047,8
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
200 149,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 786 445,6
006
Охрана животного мира
69 726,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
72 250,0
013
Капитальные расходы государственного органа
4 842,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
12 647,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
837 533,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
500 000,0
719
Управление ветеринарии области
6 298 394,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
339 889,2
003
Капитальные расходы государственного органа
2 810 000,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 937 948,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
65 447,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
86 896 288,6
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
645 935,6
002
Субсидирование развития семеноводства
2 288 069,0
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
40 631,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

20 629 500,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 300 000,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
488 230,0
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
22 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
183 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
12 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 126 613,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
14 000 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
23 433 506,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 726 204,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 335 096,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 221 528,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
262 856,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 272,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 635 224,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 305 176,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
113 567,5
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 567,5
12
Көлiк және коммуникация
18 046 770,7
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
18 046 770,7
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
172 925,7
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 480 002,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
155 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
9 113 036,5
031
Коммуналдық меншiктегi әуежайларды субсидиялау

20 629 500,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 300 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
488 230,0
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
22 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
183 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 126 613,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
14 000 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
23 433 506,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 726 204,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 335 096,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 221 528,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
262 856,5
003
Капитальные расходы государственного органа
18 272,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 635 224,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 305 176,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
113 567,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
113 567,5
12
Транспорт и коммуникации
18 046 770,7
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
18 046 770,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
172 925,7
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 480 002,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
155 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
9 113 036,5
031
Субсидирование аэропортов, находящихся в коммунальной собственности

3 313 233,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
2 382 694,0
Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
691 601,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге
238 938,0
Облыстың мәдениет басқармасы
56 600,0
Мәдениет объектілерін ұстауға
56 600,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 992 882,5
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
2 198 413,2
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
237 438,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
557 030,6
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 316 486,5
Автомобиль жолдарын жөндеуге
2 648 545,8
Вокзал маңындағы аумақтарды жөндеуге
40 843,7
Әлеуметтік маңызы бар маршруттар бойынша тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялауға
627 097,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 635 224,0
Халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 635 224,0
Нысаналы даму трансферттерi
19 503 819,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 305 176,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
974 713,0
Спорт объектілерін дамытуға
984 010,9
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
2 346 452,1
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 256 323,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 815 754,4
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 042 392,2
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
2 549 752,0
Газ-көлік жүйесін дамытуға
2 848 424,4
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 942 320,0
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 942 320,0

3 313 233,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
2 382 694,0
На оплату коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
691 601,0
На социальную поддержку пожилых людей
238 938,0
Управление культуры области
56 600,0
На содержание объектов культуры
56 600,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 992 882,5
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
2 198 413,2
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
237 438,7
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
557 030,6
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 316 486,5
На ремонт автомобильных дорог
2 648 545,8
На ремонт привокзальных территорий
40 843,7
На субсидирование убытков перевозчиков по социально-значимым маршрутам
627 097,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 635 224,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 635 224,0
Целевые трансферты на развитие
19 503 819,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 305 176,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
974 713,0
На развитие объектов спорта
984 010,9
На развитие объектов культуры и отдыха
2 346 452,1
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 256 323,0
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
3 815 754,4
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
4 042 392,2
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
2 549 752,0
На развитие газотранспортной системы
2 848 424,4
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 942 320,0
На развитие транспортной инфраструктуры
1 942 320,0