Мәдениет саласындағы коммуналдық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 13 мамырдағы № 508-1630 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 156-бабының 2-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые коммунальными казенными предприятиями в сфере культуры
Постановление акимата города Астаны от 13 мая 2026 года № 508-1630
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 156 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Мәдениет саласындағы коммуналдық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
2. "Астана қаласының Мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберілуін;

1. Установить цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые коммунальными казенными предприятиями в сфере культуры, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему постановлению.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление культуры города Астаны", в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;

2) осы қаулының Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Б. Байкенге жүктелсін.
Әкім Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр
№ 508-1630 қаулысына
1-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің "Музыкалық жас көрермен театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы.
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1.
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін концерттік залды жарықтандыру және дыбыстық жабдықтардың стандартты жиынтығымен 1 сағатқа қамтамасыз ету қызметі

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Байкена Е.Б.
Аким Ж. Қасымбек
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года
№ 508-1630
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Музыкальный театр юного зрителя" акимата города Астаны.
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Цена за единицу, тенге
1
2
3
1.
Услуга по предоставлению концертного зала для проведения совместных мероприятий со стандартным набором светового и звукового оборудования на 1 час

125 000
2.
Ересек адам үшін кіру билетінің құны:
1-5 қатар
5 000
6-10 қатар
4 000
балкон
3 000
2.1.
6 жастан 16 жасқа дейінгі балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (балаларға құжаттар, студенттік билет, зейнетақы куәлігі ұсынылған кезде)
Ересектерге арналған билет құнының 50%-ы
3.
Қазақстан Республикасының аймақтары бойынша гастрольдік спектакльдерге кіру билетінің құны
3.1.
Ірі қалалық елді мекендерде ересектер үшін:
партер
7 000
амфитеатр
6 000
балкон
5 000
3.2.
6 жастан 16 жасқа дейінгі балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (балаларға құжаттар, студенттік билет, зейнетақы куәлігі ұсынылған кезде)
Ересектерге арналған билет құнының 50%-ы
3.3.
Аудан орталықтарында және ауылдық елді мекендерде ересектер үшін:
1-5 қатар
5 000
5-10 қатар
4 000
балкон
3 000
3.4.
6 жастан 16 жасқа дейінгі балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (балаларға құжаттар, студенттік билет, зейнетақы куәлігі ұсынылған кезде)
Ересектерге арналған билет құнының 50%-ы
1
2
3
4.
Бір қызметкердің өнер көрсетуін ұйымдастыру қызметтері (2 репетициядан, 1 рет өнер көрсетуден артық емес)
50 000
5.
Театрландырылған іс-шараға топтық қатысу (228 орын)
912 000
6.
Концерттік іс-шараларды өткізу қызметтері
2 500 000
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға қатысу үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
_______________________
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр
№ 508-1630 қаулысына
2-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің "Бірлескен мұражайлар дирекциясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы.
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
"Алжир" мемориалдық музей кешені
1.
Кіру билеті
1.1.
Ересектер үшін кіру билеті

125 000
2.
Входной билет на спектакль для взрослых:
1-5 ряд
5000
5-10 ряд
4000
балкон
3000
2.1.
Для детей от 6 до 16 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении документов на детей, студенческого билета, пенсионного удостоверения)
50% от стоимости билетов для взрослых
3.
Входной билет на гастрольные спектакли по регионам Республики Казахстан
3.1.
В крупных городских населенных пунктах для взрослых:
партер
7000
амфитеатр
6000
балконы
5000
3.2.
Для детей от 6 до 16 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении документов на детей, студенческого билета, пенсионного удостоверения)
50% от стоимости билетов для взрослых
3.3.
В районных центрах и сельских населенных пунктах для взрослых:
1-5 ряд
5000
5-10 ряд
4000
балкон
3000
3.4.
Для детей от 6 до 16 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении документов на детей, студенческого билета, пенсионного удостоверения)
50% от стоимости билетов для взрослых
4.
Услуги по организации выступления одного
50 000
1
2
3
сотрудника (не более 2 репетиций, 1 выступление)
5.
Групповое посещение театрального мероприятия (228 мест)
912 000
6.
Услуги по проведению концертных мероприятий
2 500 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).
Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года
№ 508-1630
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Дирекция объединенных музеев" акимата города Астаны.
№ п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Цена за единицу, тенге
1
2
3
Мемориальный музейный комплекс "Алжир"
1.
Входной билет
1.1.
Входной билет для взрослых

15 000
2.9.
Алдын ала тапсырыс беру арқылы аптаның кез келген күні ұсынылатын лекция-концерт (30 адамға дейінгі аудитория үшін)
(кіру билеті, экскурсия, лекция-концерт)
100 000
2.10.
Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған 18 жасқа дейінгі балалар үшін (растайтын құжаты болуы қажет)
тегін
2.11.
Қазақстан Республикасы Қарулы күштері қатарында әскери борышын өтеп жүрген азаматтар үшін (растайтын құжаты болуы қажет)
тегін
2.12.
Қарттар мен мүгедектер үйінде тұрып жатқан және I, II топтағы мүгедектігі бар адамдар мен 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар үшін кіру билеті (растайтын құжаты болуы қажет)
тегін
2.13.
5 жасқа дейінгі балалар үшін (растайтын құжаты болуы қажет)
тегін
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт Қазақстан Республикасы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға қатысу үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
_______________________
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр

15 000
1
2
3
использованием уникальных музыкальных инструментов (входной билет, экскурсия, лекция-концерт)
2.9.
Лекция-концерт по предварительному заказу в любой день недели (для аудитории до 30 человек) (входной билет, экскурсия, лекция-концерт)
100 000
2.10.
Для детей до 18 лет, оставшихся без попечения родителей (при наличии подтверждающего документа)
бесплатно
2.11.
Для граждан, проходящих военную службу в Вооруженных силах Республики Казахстан (при наличии подтверждающего документа)
бесплатно
2.12.
Для проживающих в домах престарелых и лиц с инвалидностью I и II групп, а также детей с инвалидностью до 18 лет (при наличии подтверждающего документа)
бесплатно
2.13.
Для детей до 5 лет (при наличии подтверждающего документа)
бесплатно
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).
Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года

9.39.
Сабын көпіршіктері
4 000
9.40.
Қалалық іс-шараларды өткізу үшін бір цирктік нөмір
150 000
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес, бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).

9.39.
Мыльные пузыри
4 000
9.40.
Один цирковой номер для городских мероприятий
150 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).

5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға бару үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
_______________________
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр
№ 508-1630 қаулысына
4-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің "Еркеғали Рахмадиев атындағы мемлекеттік академиялық филармония" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы.
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Бірлік бағасы, (теңге)
1
2
3
1.
Ересек адам үшін концерттерге кіру билетінің құны

Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года
№ 508-1630
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Государственная академическая филармония имени Еркегали Рахмадиева" акимата города Астаны.
№ п/п
Наименование работ и услуг
Цена за единицу, тенге
1
2
3
1.
Стоимость входного билета на концерты (взрослый)

1-4 қатар
7 000 дейін
5-10 қатар
5 000 дейін
11-16 қатар
4 000 дейін
17-20 қатар
3 000 дейін
Балкон
2 000 дейін
Амфитеатр, А және Б секторлары
2 000 дейін
2.
Балалар үшін концерт билетінің құны
1 000
3.
Шетелдік орындаушылардың қатысуымен бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызмет
(1 тәулік)
1 800 000
4.
Шетелдік орындаушылардың қатысуымен бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызмет
(1 сағат)

с 1 по 4 ряд
с 5 по 10 ряд
с 11 по 16 ряд
с 17 по 20 ряд
Балкон
Амфитеатр секторы А и Б
до 7 000
до 5 000
до 4 000
до 3 000
до 2000
до 2000
2.
Стоимость входного билета на концерты (детский)
1 000
3.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий с участием зарубежных исполнителей (1 сутки)
1 800 000
4.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий с участием зарубежных исполнителей (1 час)

500 000
5.
Отандық орындаушылардың қатысуымен бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызмет
(1 тәулік)
1 500 000
6.
Отандық орындаушылардың қатысуымен бірлескен іс-шараларды өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызмет
(1 сағат)
300 000
7.
Шетелдік және отандық орындаушылардың қатысуымен бірлескен іс-шараларды өткізу үшін (Астана қаласы, Абай даңғылы, № 29) залды ұсыну бойынша қызмет (1 сағат)
200 000
8.
Мәдени іс-шаралар мен жобаларды өткізу үшін фойені ұсыну бойынша қызмет (1 тәулік)
500 000
9.
Іс-шараны өткізу үшін LED экранын ұсыну бойынша қызмет (1 іс-шара)
500 000
10.
Жарнамалық баннерді орналастыру бойынша қызмет (1 тәулік)
5 000
1
2
3
11.
Сыртқы ақпараттық-жүйелі экранды ұсыну бойынша қызмет (сағат 20:00-ден 02:00-ге дейін), (1 тәулік)
10 000
12.
Қазақ/симфониялық/үрлемелі оркестрдің шағын құрамда, дайындықтарын қоса алғанда 30 минут өнер көрсетуі
300 000
13.
Қазақ/симфониялық/үрлемелі оркестрдің толық құрамда, дайындықтарын қоса алғанда 30 минут өнер көрсетуі
500 000
14.
"Қорқыт" этно-фольклорлық ансамблінің, "Сарыарқа" халық музыка ансамблінің, заманауи хореография балетінің "ALEM" камералық хорының, "Шалқыма" халық би ансамблінің, Ғ. Жұбанова атындағы Мемлекеттік ішекті квартетінің, трионың дайындықтарын қоса алғанда 30 минут өнер көрсетуі
400 000
15.
Қазақ/симфониялық/үрлемелі оркестрінің шағын құрамда, дайындықтарын қоса алғанда 1 сағат өнер көрсетуі
600 000
16.
Қазақ/симфониялық/үрлемелі оркестрінің толық құрамда, дайындықтарын қоса алғанда 1 сағат өнер көрсетуі
1 000 000
17.
"Қорқыт" этно-фольклорлық ансамблінің, "Сарыарқа" халық музыка ансамблінің, заманауи хореография балетінің "ALEM" камералық хорының, "Шалқыма" халық би ансамблінің, Ғ. Жұбанова атындағы Мемлекеттік ішекті квартетінің, трионың, дайындықты ескере отырып 1 сағат өнер көрсетуі
700 000
18.
Қазақ/симфониялық/үрлемелі оркестрінің шағын құрамда, дайындықтарын қоса алғанда 1,5 сағат өнер көрсетуі
800 000
19.
Қазақ/симфониялық/үрлемелі оркестрінің толық құрамда, дайындықтарын қоса алғанда 1,5 сағат өнер көрсетуі
1 300 000
20.
"Қорқыт" этно ансамбілінің, "Сарыарқа" халық музыка ансамблінің, заманауи хореография балетінің "ALEM" камералық хорының, "Шалқыма" халық би ансамблінің, Ғ. Жұбанова атындағы Мемлекеттік ішекті квартетінің, трионың, дайындықтарын қоса алғанда 1,5 сағат өнер көрсетуі
1 000 000
21.
Эстрадалық/классикалық/халық әні бөлімі солисінің 2 ән орындауы
100 000
22.
Эстрадалық/классикалық/халықтық бөлімі солисінің 2 ән орындауы (еңбек сіңірген қайраткер)
300 000
23.
Эстрадалық/классикалық/халықтық бөлімі солисінің 2

500 000
5.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий с участием отечественных исполнителей (1 сутки)
1 500 000
6.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместных мероприятий с участием отечественных исполнителей (1 час)
300 000
7.
Услуги по предоставлению зала (город Астана, проспект Абая, № 29) для проведения совместных мероприятий с участием зарубежных и отечественных исполнителей (1 час)
200 000
8.
Услуги по предоставлению фойе для проведения культурных мероприятии и проектов (1 сутки)
500 000
9.
Услуги по предоставлению LED-экрана для проведения мероприятия (1 мероприятие)
500 000
10.
Услуги по размещению рекламного баннера (1 сутки)
5 000
1
2
3
11.
Услуги по предоставлению наружного информационно-системного экрана (с 20:00 до 02:00 часов) (1 сутки)
10 000
12.
Выступление казахского/симфонического/духового оркестра в малом составе, с учетом репетиций (30 мин)
300 000
13.
Выступление казахского/симфонического/духового оркестра в полном составе, с учетом репетиций (30 мин)
500 000
14.
Выступление этно-фольклорного ансамбля "Қорқыт", ансамбля народной музыки "Сарыарка", камерного хора балета современной хореографии "ALEM", ансамбля народного танца "Шалкыма", Государственного струнного квартета им. Г. Жубановой, трио, с учетом репетиций, (30 мин)
400 000
15.
Выступление казахского/симфонического/духового оркестра в малом составе, с учетом репетиций (1 час)
600 000
16.
Услуга выступления казахского/симфонического/духового оркестра в полном составе, с учетом репетиций (1 час)
1 000 000
17.
Выступление этно-фольклорного ансамбля "Қорқыт", ансамбля народной музыки "Сарыарка", камерного хора балета современной хореографии "ALEM", ансамбля народного танца "Шалкыма", Государственного струнного квартета им. Г. Жубановой, трио, с учетом репетиций (1 час)
700 000
18.
Услуга выступления казахского/симфонического/духового оркестра в малом составе, с учетом репетиций (1,5 часа)
800 000
19.
Услуга выступления казахского/симфонического/духового оркестра в полном составе, с учетом репетиций (1,5 часа)
1 300 000
20.
Выступление этно-фольклорного ансамбля "Қорқыт", ансамбля народной музыки "Сарыарка", камерного хора балета современной хореографии "ALEM", ансамбля народного танца "Шалкыма", Государственного струнного квартета им. Г. Жубановой, трио, с учетом репетиций (1,5 часа)
1 000 000
21.
Выступление солиста эстрадного/классического/народного отдела 2 песни
100 000
22.
Выступление солиста эстрадного/классического/народного отдела 2 песни (заслуженный деятель)
300 000
23.
Выступление солиста эстрадного/ классического/народного отдела 2 песни (народный артист)

500 000
1
2
3
ән орындауы (халық әртісі)
24.
Бір концертті өткізу үшін жүргізушіні ұсыну қызметі
100 000
25.
Астана қаласынан тыс жерлерде өткізілетін көшпелі концерттердің кіру билетінің құны Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөлінісіне сәйкес айқындалады
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес, бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға қатысу үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
___________________
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр
№ 508-1630 қаулысына
5-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің "Жастар театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы.
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1.
Бір адам үшін театрландырылған спектакльге кіру билетінің құны:
1.1.
партер
5 000
1.2.
амфитеатр
3 000
1.3.
балкон
2 000
1.4.
Зейнеткерлер, студенттер, III топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін (растайтын құжаттарын көрсеткен жағдайда)
Билет құнының 50%-ы
1.5.
5 жастан асқан балалар мен мектеп оқушылары үшін
1 500
2.
Гастроль аясында ұйымдастырылған спектакльдерге кіру билетінің құны (Қазақстан Республикасы бойынша):
2.1.
Республикалық маңызы бар қалалар (Алматы, Шымкент) және Атырау, Ақтау қалалары
7 000
2.2.
Облыс орталықтары және облыстық маңызы бар қалалар
5 000
2.3.
Аудан орталықтары, аудандық маңызы бар қалалар
3 000
2.4.
Ауылдық аймақтар
2 000
3.
Жаңа жыл және Наурыз мерекелеріне орай ұйымдастырылатын ертеңгіліктерге кіру билетінің құны:
3.1.
Ертеңгілік пен спектакльге кіру
5 000
3.2.
Жаңа жылдық дискотекаға кіру
3 000
4.
Бірлескен іс шара өткізу бойынша қызметтер:
4.1.
Бірлескен іс-шара өткізу үшін залды беру қызметі, "Эконом" пакеті бойынша, 1 сағат:
2 микрофон, 2 микрофон тірегі, дыбыстық техникалық қолдау, техникалық жұмыс жарығы, грим бөлмесі – 1 бірлік

500 000
24.
Услуги по предоставлению ведущего (один концерт)
100 000
25.
Стоимость входного билета на выездные концерты (за пределами города Астаны) определяется в соответствии с административно-территориальным разделением Республики Казахстан
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).
Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 5
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года
№ 508-1630
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Жастар театры" акимата города Астаны.
№ п/п
Наименование работ и услуг
Цена за единицу, тенге
1.
2
3
1.
Стоимость входного билета на театрализованный спектакль для одного человека:
1.1.
партер
5 000
1.2.
амфитеатр
3 000
1.3.
балкон
2 000
1.4.
Пенсионеры, студенты, лица с инвалидностью III группы (при предъявлении подтверждающих документов)
50% от стоимости билета
1.5.
Для детей старше 5 лет и школьников
1 500
2.
Стоимость входного билета на спектакли, организованные в рамках гастролей (по Республике Казахстан)
2.1.
Города республиканского значения (Алматы, Шымкент) и города Атырау, Актау
7 000
2.2.
Областные центры и города областного значения
5 000
2.3.
Районные центры, города районного значения
3 000
2.4.
Сельские округи
2 000
3.
Стоимость входного билета на утренники, организуемые на Новый год и Наурыз:
3.1.
Вход на утренник и спектакль
5 000
3.2.
Вход на новогоднюю дискотеку
3 000
4.
Услуги по проведению совместных мероприятий:
4.1.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия по пакету "Эконом", 1 час: 2 микрофона, 2 стойки для микрофонов, звуковое техническое сопровождение, технический рабочий свет, гримерная комната — 1 единица

400 000
10.
30 минуттық концерттік бағдарламаны ұйымдастыру және өткізу қызметтері
250 000
11.
Жарық, дыбыс жабдықтарын, проекторды және өзге де техникамен қамтамасыз етусіз, көрермендер залында бірлескен іс-шаралар өткізу қызметтері (248+40 отыратын орын), 1 сағат
20 000
12.
Жарық және дыбыс жабдығын, проекторды және өзге де техникамен қамтамасыз ете отырып, көрермендер залында (248+40 отыратын орын) бірлескен іс-шаралар өткізу қызметтері, 1 сағат
50 000
13.
Балет сыныбында бірлескен іс-шаралар өткізу қызметтері,
1 сағат
35 000
1
2
3
14.
Көрермендер залында (248+40 отыратын орын) және балет сыныбында бірлескен балалар іс-шараларын өткізу бойынша қызмет көрсету, 1 сағат
30 000
15.
Ақпараттық баннерді орналастыру бойынша қызметтер
10 000
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға бару үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
_______________________
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр
№ 508-1630 қаулысына
8-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің "М. Горький атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы.
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1.
Кіші залда көрсетілетін спектакльдерге кіру билетінің құны:
1.1.
Таңғы спектакльдерге билеттер
2 000
1.2.
Таңғы спектакльдердің премьерасына билеттер
0
1.3.
Кешкі спектакльдерге билеттер
4 000
1.4.
Кешкі спектакльдердің премьерасына билеттер
5 000
1.5.
Студенттер мен зейнеткерлер үшін (растайтын құжаттары болған жағдайда)
Билет құнының 50%-ы
1.6.
Театрландырылған жаңа жылдық көрсетілімге билеттер

400 000
10.
Услуги организации и проведения 30 минутной концертной программы
250 000
11.
Услуги проведения совместных мероприятий в зрительном зале, без предоставления светового, звукового оборудования, проектора и прочего технического обеспечения (248+40
20 000
1
2
3
посадочных мест), 1 час 2
12.
Услуги проведения совместных мероприятий в зрительном зале (248+40 посадочных мест) с предоставлением светового и звукового оборудования, проектора и прочего технического обеспечения, 1 час
50 000
13.
Услуги проведения совместных мероприятий в балетном классе, 1 час
35 000
14.
Оказание услуг при проведении совместных детских мероприятий зрительном зале (248+40 посадочных мест) и балетном классе, 1 час
30 000
15.
Услуги по размещению информационного баннера
10 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).
Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 8
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года
№ 508-1630
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Государственный академический русский театр драмы имени М. Горького" акимата города Астаны.
№ п/п
Наименование работ и услуг
Цена за единицу, тенге
1
2
3
1.
Стоимость входного билета на спектакли, проводимые в Малом зале:
1.1.
Билеты на утренние спектакли
2 000
1.2.
Билеты на премьеры утренних спектаклей
0
1.3.
Билеты на вечерние спектакли
4000
1.4.
Билеты на премьеры вечерних спектаклей
5 000
1.5.
Для студентов и пенсионеров (при наличии подтверждающих документов)
50% от стоимости билета
1.6.
Билеты на театрализованное новогоднее представление

1, 2 топтағы мүгедектігі бар адамдар, ҰОС қатысушылары және 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар үшін жеңілдіктер
Тегін
1.1.
Зейнеткерлер, 3 топтағы мүгедектігі бар адамдар, көпбалалы отбасылар, студенттер, мектеп жасындағы балалар үшін жеңілдіктер
Билет құнының 50%-ы
2.
Қойылымға кіру билетінің құны:
2.1.
1-9 қатар
3 000
2.2.
10-16 қатар
2 000
2.3.
17-19 қатар
1 500
2.4.
Балкон 2-ші қабат
1 000
2.5.
Балкон 3-ші қабат
500
2.6.
Облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы гастрольдерге арналған билет құны
5 000
2.7.
Аудандық маңызы бар қалалардағы гастрольдерге арналған билет құны
3 000
3.
Премьералық көрсетілімге кіру билетінің құны
3.1.
1-9 қатар
4 000
3.2.
Балкон 2-ші қабат
3 000
3.3.
Балкон 3-ші қабат
1 500
4.
Балаларға арналған қойылымдарға кіру билетінің құны
700
5.
Шақырылған мамандардың, актерлердің, режиссерлердің қатысуымен іс-шараларға, концерттік бағдарламаға, шығармашылық кешке, фестивальге кіру билетінің құны:
5.1.
1-9 қатар
7 000
5.2.
10-16 қатар
6 000
5.3.
17-19 қатар
4 000
5.4.
Балкон 2-ші қабат
3 000
5.5.
Балкон 3-ші қабат
2 000
1
2
3
6.
Бірлескен іс-шараларды өткізуге арналған концерттік залды ұсыну қызметі, "Эконом" пакеті, шағын форматты жоба, ұзақтығы 1 сағат, 2 микрофон, микрофонға арналған 2 тірек, қуаты 20 кВт дыбыстық техникалық қолдау, техникалық жұмыс жарығымен қамтамасыз ету, грим бөлмесі – 1 б.
400 000
7.
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін концерт залын ұсыну қызметі, "Стандарт" пакеті, ұзақтығы 1 сағат,
2 микрофон, микрофонға арналған 2 тірек, қуаты сағатына 80 кВт және одан жоғары дыбыстық техникалық қамтамасыз ету; Spot 1200С динамикалық жарығы (жарық пультімен); грим бөлмесі - 3 б.
500 000
8.
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін концерт залын ұсыну қызметі, "Эконом" пакеті, ұзақтығы 12 сағатқа дейінгі шағын форматты жоба, 2 микрофон, микрофондарға арналған тіректер; қуаты 20-дан 50 кВт-қа дейінгі дыбыстық техника, техникалық жұмыс жарығымен қамтамасыз ету; грим бөлмесі - 3 б.
1 000 000
9.
1 (бір) бірлескен іс-шараларды өткізу үшін концерт залын ұсыну қызметі, "Стандарт" пакеті, ұзақтығы 12 сағатқа дейін, 4 микрофон, қуаты сағатына 80 кВт және одан жоғары дыбыстық техникалық қамтамасыз ету, Spot 1200 динамикалық жарығы (жарық пультімен), грим бөлмесі - 5 б.
1 500 000
10.
2 (екі) бірлескен іс-шараларды өткізу үшін концерт залын ұсыну бойынша қызметтер "Стандарт" пакеті -ұзақтығы 12 сағатқа дейін, 3 микрофон; қуаты сағатына 80 кВт және одан жоғары дыбыстық техникалық қамтамасыз ету; жарықпен техникалық қамтамасыз ету-динамикалық жарық, жарық пульті бар Spot 1200; грим бөлмесі - 5 бірлік.

Скидки для лиц с инвалидностью 1, 2 групп, участников ВОВ и детей с инвалидностью до 18 лет
Бесплатно
1.1.
Скидки для пенсионеров, лиц с инвалидностью 3 группы, многодетных семей, студентов, детей дошкольного возраста
50% от стоимости билета
2.
Стоимость входного билета на спектакль:
2.1.
с 1 по 9 ряд
3 000
2.2.
с 10 по 16 ряд
2 000
2.3.
с 17 по 19 ряд
1 500
2.4.
балкон 2-й этаж
1 000
2.5.
балкон 3-й этаж
500
2.6.
Стоимость билетов на гастроли в городах областного и республиканского значения
5000
2.7.
Стоимость билетов на гастроли в городах районного значения
3000
3.
Стоимость входного билета на премьерный показ:
3.1.
с 1 по 19 ряд
4000
3.2.
балкон 2-й этаж
3 000
3.3.
балкон 3-й этаж
1 500
4.
Стоимость входного билета на детские спектакли
700
5.
Стоимость входного билета на концертную программу, творческий вечер, фестиваль с участием приглашенных актеров, режиссеров-постановщиков:
5.1.
с 1 по 9 ряд
7 000
5.2.
с 10 по 16 ряд
6 000
5.3.
с 17 по 19 ряд
4 000
5.4.
балкон 2-й этаж
3 000
5.5.
балкон 3-й этаж
2 000
6.
Услуга по представлению концертного зала
400 000
1
2
3
проведения совместных мероприятий пакет "Эконом" 2малоформатный проект, продолжительностью 1 час с предоставлением: 2-х микрофонов, 2-х стоек для микрофона, звукового технического обеспечения мощностью 20 кВт, светового технического обеспечения – технического рабочего света, гримерного помещения – 1 ед.
7.
Услуга по предоставлению концертного зала для проведения совместных мероприятий пакет "Стандарт", продолжительностью 1 час с предоставлением: 2-х микрофонов, 2-х стоек для микрофона, звукового технического обеспечения мощностью 80 кВт в час и выше,
светового технического обеспечения – динамичный свет Spot 1200 со световым пультом, гримерного помещения - 5 ед.
500 000
8.
Услуга по предоставлению концертного зала для проведения совместных мероприятий пакет "Эконом", малоформатный проект, продолжительностью до 12 часов с предоставлением: 2-х микрофонов, стойки для микрофона, звукового технического обеспечения мощностью от 20 до 50 кВт, светового технического обеспечения – технического рабочего света, гримерного помещения – 3 ед.
1 000 000
9.
Услуга по предоставлению концертного зала для проведения совместных мероприятий пакет "Стандарт", продолжительностью до 12 часов с предоставлением: 4-х микрофонов, звукового технического обеспечения мощностью 80 кВт в час и выше, светового технического освещения – динамичного Spot1200 со световым пультом, гримерного помещения – 5 ед.
1 500 000
10.
Услуги по предоставлению концертного зала для проведения 2 (двух) совместных мероприятий пакет "Стандарт", продолжительностью до 12 часов с предоставлением: 3-х микрофонов, звукового технического обеспечения мощностью 80кВт в час и выше, светового технического обеспечения - динамичный свет Spot1200 со световым пультом, гримерного помещения – 5 ед.

2 000 000
11.
Ұзақтығы 12 сағатқа дейінгі бірлескен іс-шараларды өткізу кезінде дайындықтарға залды ұсыну бойынша қызмет: қуаты сағатына 80 кВт дейінгі дыбыстық техника, Spot 1200 динамикалық жарығымен (жарық пультімен) қамтамасыз ету, грим бөлмесі – 2 б.
850 000
12.
Ұзақтығы 12 сағатқа дейінгі бірлескен іс – шараларды өткізу кезінде декорациялар мен концерттік жабдықтарды монтаждау және демонтаждау үшін залды ұсыну бойынша қызмет: жүк лифтінің қызметтері, техникалық жарық: жұмысқа арналған, техникалық жарықпен қамтамасыз ету
850 000
13.
Бірлескен іс-шараларды өткізу үшін 1 – қабаттың
400 000
1
2
3
фойесін жарықтандыру – "Черепашка" шамымен ұсыну бойынша қызмет, 6 сағат
14.
Бірлескен іс-шараларды (конференциялар, презентациялар және т.б.) өткізу үшін 2 – қабаттың фойесін ұсыну бойынша қызмет, 6 сағат
300 000
15.
Бірлескен іс-шараларды өткізу кезінде актерлердің қатысуы, 1 сағат
500 000
16.
Актердің 1 сағаттық өнер көрсетуі
70 000
17.
Бірлескен іс-шараны өткізу кезінде дыбыстық аппаратураны ұсыну бойынша қызметтер:
17.1.
Микрофон-1 б.
30 000
17.2.
БЭК-лайн вокалға арналған аппаратура (3 микрофон тіректері, 3 микрофон, монитор)
120 000
17.3.
Дыбыстық аппаратура
100 000
18.
Бірлескен іс-шараны өткізу кезінде тапсырыс берушінің қосымша аппаратурасын орналастыру және қосу бойынша қызметі, 1-б.
50 000
19.
Театр ғимаратының ішкі және сыртқы аумағынан 1 ш.м. алаңды электр қуатын қуаттау нүктесіне қосу мүмкіндігінсіз ұсыну қызметі, 12 сағат
50 000
20.
Театр ғимаратының ішкі және сыртқы аумағынан 1 ш.м. алаңды электр қуатын қуаттау нүктесіне қосу мүмкіндігімен ұсыну қызметі, 12 сағат
60 000
21.
Театр холында баннерді орналастыру қызметі, 6 сағат
50 000
22.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін грим бөлмесін ұсыну қызметі , 12 сағат
60 000
23.
Театр ғимаратын көркем фотосуреттер мен бейне түсірілімдерге ұсыну қызметі, 1 сағат
50 000
24.
Проекторды ұсыну қызметі, 12 сағат
200 000
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).

2 000 000
11.
Услуга по предоставлению зала для репетиций при проведении совместных мероприятий, продолжительностью до 12 часов, с предоставлением: звукового технического обеспечения мощностью до 80 кВт в час, светового технического обеспечения – динамичного света Spot1200 со световым пультом, гримерного помещения – 2 ед.
850 000
12.
Услуга по предоставлению зала для монтажа и демонтажа декораций и концертного оборудования при проведении совместных мероприятий, продолжительностью до 12 часов, с предоставлением: перевозка оборудования грузовым лифтом, светового технического обеспечения – рабочего, технического света
850000
13.
Услуга по предоставлению фойе 1-го этажа для проведения совместных мероприятий, продолжительностью до 6 часов, с предоставлением освещения – лампы "Черепашка"
400 000
14.
Услуга по предоставлению фойе 2-го этажа для проведения совместных мероприятий (конференции, презентации и т.д.), продолжительностью до 6 часов
300 000
15.
Участие актеров театра при проведении совместных мероприятий за 1 час
500 000
16.
Выступление актера за 1 час
70 000
17.
Услуга по предоставлению звуковой аппаратуры при проведении совместного мероприятия:
17.1.
Микрофон - 1 ед.
30 000
17.2.
Аппаратура для БЭК-лайн вокала: 3 микрофонные стойки, 3 микрофона, монитор
120 000
17.3.
Звуковая аппаратура
100 000
18.
Услуга по размещению и подключению дополнительной аппаратуры заказчика при проведении совместного мероприятия - 1 ед.
50 000
19.
Услуга по предоставлению площади (внутри и снаружи) здания театра 1 кв. м, без проведения к точке питания электрической энергии – 12 часов
50 000
20.
Услуга по предоставлению площади (внутри и снаружи) здания театра 1 кв. м, с подведением к точке питания электрической энергии до 12 часов
60 000
21.
Услуга по размещению баннера в холле театра до 6 часов
50 000
22.
Услуга по предоставлению гримерного помещения для проведения совместного мероприятия – 12 часов
60 000
23.
Предоставление здания театра для художественных фото и видео съемок, 1 час
50 000
24.
Предоставление проектора – 12 часов
200 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).

5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға бару үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
_______________________
Астана қаласы әкімдігінің
2026 жылғы 13 мамыр
№ 508-1630 қаулысына
10-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің "Жастар" сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасы.
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1.
Киноконцерт залында бірлескен іс-шараларды өткізу кезінде қызметтердің көрсетілуі (821 отыратын орын), 8-23 сағат

Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 10
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 мая 2026 года
№ 508-1630
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Дворец "Жастар" акимата города Астаны.
№ п/п
Наименование работ и услуг
Цена за единицу, тенге
1
2
3
1.
Оказание услуг при проведении совместных мероприятий в киноконцертном зале (на 821 посадочных мест), с 8 до 23 часов

200 000
39.
Имидждік және презентациялық бейне роликтерді түсіру, бір минуттық ролик үшін.
50 000
40.
Әлеуметтік және ақпараттық сипаттағы бейне материалдарды өндіру, бір минуттық ролик үшін.
50 000
41.
Сандық платформалар мен әлеуметтік желілер үшін контентті видеоға түсіру, бір минуттық роликке.
50 000
42.
Смартфондармен кәсіби бейне түсірілім, кейін монтаж жасау, бір минуттық ролик үшін.
30 000
43.
Кез келген күрделіліктегі түсірілген бейне материалды монтаждау, 1 іс-шараға.
150 000
44.
FPV форматындағы дронмен түсіру қызметін көрсету, 15 минут ішінде.
50 000
45.
Соңғы нейро желілерді пайдаланып жасалған бейне, бір минуттық бейне.
50 000
46.
"Терра" шығармашылық ұжымының қызмет көрсетуі
1 хореографиялық көрініс
200 000
Толық құрамның шығуы
350 000
47.
Сән және сұлулық студиясы, айына:
5-ден 11 жасқа дейін
18 000
12-ден 17 жасқа дейін
24 000
18 жас және одан жоғары
30 000
48.
Ортақ іс-шараларды өткізу үшін билет кассасының
75 000
1
2
3
қызметін көрсету, 1 айға
75 000
48.
Ортақ іс-шараларды өткізу үшін билет кассасының қызметін көрсету, 1 айға
75 000
49.
Киноконцерт залына кіру билеті
А секторы 1-9 қатар
4 000
А секторы 10-19 қатар
3 000
А секторы 20-21 қатар
2 000
Б секторы 1-13 қатар
5 000
Б секторы 13-19 қатар
4 000
Б секторы 20-21 қатар
2 000
С секторы 1-9 қатар
4 000
С секторы 10-19 қатар
3 000
С секторы 20-21 қатар
2 000
50.
Балалар іс-шараларына кіру билеті
2 500
51.
Көп функционалды қызмет көрсету (хореография, вокал, театр, бейнелеу өнері шеберханасы-студиясы бағытында) 1 сағатқа
4 000
52.
Ортақ іс-шараларды өткізу үшін LED экрандарын ұсыну қызметтерін көрсету
350 000
53.
Баспасөз орталығын ұсыну қызметтерін көрсету, бірлескен іс-шараларды өткізу үшін, 3-қабат, 305-кеңсе, 1 сағатқа:
15 000
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 "Мүгедектігі бар адамдардың мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-көпшілік іс-шараларға қолжетімділігін қамтамасыз ету" ең төменгі әлеуметтік стандартын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11964 болып тіркелген) сәйкес бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар көрсетілетін қызметтерді бюджет қаражаты есебінен пайдаланады, ал үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдар аталған қызметтер құнының 50 пайызын төлейді.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектігі бар адамдар үшін – кіру тегін және кезексіз (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
5 (бес) жасқа дейінгі балалар үшін жеке орын қарастырылмай тегін кіргізіледі. Жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, 18 (он сегіз) жасқа толмаған, кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған балаларға іс-шараларға бару үшін тегін билеттер беріледі (растаушы құжаттарды ұсынған кезде).
______________________
Астана қаласы әкімдігінің

200 000
1
2
3
39.
Съемка видеороликов имиджевого и презентационного характера, минутный ролик
50 000
40.
Производство видеоматериалов социального и информационного характера, минутный ролик
50 000
41.
Видеосъемка контента для цифровых платформ и социальных сетей, минутный ролик
50 000
42.
Профессиональная видеосъемке на смартфоны с последующим монтажом, минутный ролик
30 000
43.
Монтаж отснятого видеоматериала любой сложности, 1 мероприятие
150 000
44.
Оказание услуг по сьемке fpv формата дроном,15 минут
50 000
45.
Ролик, сделанный с использованием последних нейросетей, минутный ролик.
50 000
46.
Оказание услуг творческого коллектива "Терра"
1 хореографический выход
200 000
Выход полного состава
350 000
47.
Студия моды и красоты, в месяц:
с 5-11 лет
18 000
с 12-17 лет
24 000
с 18 лет и старше
30 000
48.
Оказание услуг билетной кассы для проведения совместных мероприятий, 1 месяц
75 000
49.
Входной билет в киноконцертный зал
Сектор А 1-9 ряд
4 000
Сектор А 10-19 ряд
3 000
Сектор А 20-21 ряд
2 000
Сектор Б 1-13 ряд
5 000
Сектор Б 13-19 ряд
4 000
Сектор Б 20-21 ряд
2 000
Сектор С 1-9 ряд
4 000
Сектор С 10-19 ряд
3 000
Сектор С 20-21 ряд
2 000
50.
Входной билет для детских мероприятий
2 500
51.
Оказание услуг многофункционального класса (хореографического, вокального, театрального, мастерской-студии ИЗО направления), на 1 час
4 000
52.
Оказание услуг по предоставлению LED экранов для проведения совместных мероприятий
350 000
53.
Оказание услуг по предоставлению пресс-центра, для проведения совместных мероприятий, 3 этаж, каб. 305, 1 ч.
15 000
Примечание:
В соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11964) лица с инвалидностью первой и второй группы и дети с инвалидностью до восемнадцати лет пользуются услугами за счет бюджетных средств, а лица с инвалидностью третьей группы – с уплатой 50 процентов от стоимости указанных услуг.
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – вход бесплатный и вне очереди (при предъявлении подтверждающих документов).
Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 11
к постановлению акимата
города Астаны