"Астана қаласының су объектілерінде су қорғау аймақтары, белдеулер, олардың шекаралары және шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 205-4542 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 30 наурыздағы № 205-1041 қаулысы
Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының су объектілерінде су қорғау аймақтары, белдеулер, олардың шекаралары және шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 205-4542 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:

О внесении дополнений в постановление акимата города Астаны от 25 ноября 2025 года № 205-4542 "Об установлении водоохранных зон, полос и режима их хозяйственного использования на водных объектах города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 30 марта 2026 года № 205-1041
Акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 25 ноября 2025 года № 205-4542 "Об установлении водоохранных зон, полос и режима их хозяйственного использования на водных объектах города Астаны" следующие дополнения:

көрсетілген қаулыға 1-қосымша мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 79-1, 81-1, 84, 85, 86, 87, 88 - жолдармен толықтырылсын:
"
79-1.
Астана қаласындағы Мичурино тұрғын алабы ауданындағы Есіл өзенінің ескі арнасы
51006'29.68" N, 71039'8.95"Е
51006'39.34" N, 71038'39.1"Е
500
35
81-1.
Ақбұлақ өзені
Су қорғау белдеуі
51°10'35.280"N, 71°30'6.830"Е
51°10'34.032"N, 71°29'53.729"E
Су қорғау аймағы
51°10'37.582"N, 71°30'8.428"E

приложение 1 к указанному постановлению дополнить строками, порядковыми номерами 79-1, 81-1, 84, 85, 86, 87, 88, следующего содержания:
"
79-1.
Старое русло реки Есиль в районе жилого массива Мичурино в городе Астана
51°06'29.68" N, 71°39'8.95"Е
51°06'39.34" N, 71°38'39.1"Е
500
35
81-1.
Река Акбұлак
Водоохранная полоса
51°10'35.280"N, 71°30'6.830"Е
51°10'34.032"N, 71°29'53.729"E
Водоохранная зона
51°10'37.582"N, 71°30'8.428"E

51°10'40.108"N, 71°29'59.488"E
90-240
20
";
"
84.
Сарыбұлақ өзені
Басталуы 51°14'28.29"N, 71°31'2.07"E
Су қорғау белдеуі
51°10'46.02"N, 71°23'20.22"E
Су қорғау аймағы
51° 10' 48,407"N, 71° 23' 10,791"E
500
20
85.
Сарыбұлақ өзені
Су қорғау белдеуі
51°10'46.02"N, 71°23'20.22"E
51°10'41.15"N, 71°23'17.54"E
Су қорғау аймағы
51° 10' 48,407"N, 71° 23' 10,791"E
51°10'41.988"N, 71°23'16.115"Е
70-210
20
86.
Сарыбұлақ өзені
Су қорғау белдеуі
51°10'41.15"N, 71°23'17.54"E
Су қорғау аймағы
51°10'41.988"N, 71°23'16.115"Е
Аяқталуы 51° 9'53.08"N, 71°22'35.54"Е

51°10'40.108"N, 71°29'59.488"E
90-240
20
";
"
84.
Река Сарыбұлақ
Начало 51°14'28.29"N, 71°31'2.07"E
Водоохранная полоса
51°10'46.02"N, 71°23'20.22"E
Водоохранная зона
51° 10' 48,407"N, 71° 23' 10,791"E
500
20
85.
Река Сарыбұлақ
Водоохранная полоса
51°10'46.02"N, 71°23'20.22"E
51°10'41.15"N, 71°23'17.54"E
Водоохранная зона
51° 10' 48,407"N, 71° 23' 10,791"E
51°10'41.988"N, 71°23'16.115"Е
70-210
20
86.
Река Сарыбұлақ
Водоохранная полоса
51°10'41.15"N, 71°23'17.54"E
Водоохранная зона
51°10'41.988"N, 71°23'16.115"Е
Конец 51° 9'53.08"N, 71°22'35.54"Е

500
20
87.
Тассуат көлінің учаскесі
Су қорғау белдеуі
51° 02' 13.34", N 71° 22' 43.71" E 51° 02' 16.97", N 71° 22' 47.34" E
Су қорғау аймағы
51° 02' 12.18", N 71° 22' 51.75" E 51° 02' 15.88", N 71° 22' 55.25" E
190
35
88.
Кіші Талдыкөл көлінің № 5 учаскесі
(учаскенің шектік координаттары:
51°07′44.62″N 71°23′11.69″E
51°07′03.14″N 71°23′21.80″E)
300
35
".
2. "Астана қаласының Қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне бес жұмыс күні ішінде жолдауды; осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз ету жүктелсін.

500
20
87.
Участок озеро Тассуат
Водоохранная полоса
51° 02' 13.34", N 71° 22' 43.71" E 51° 02' 16.97", N 71° 22' 47.34" E
водоохранная зона 51° 02' 12.18", N 71° 22' 51.75" E 51° 02' 15.88", N 71° 22' 55.25" E
190
35
88.
Участок № 5 группы озер Малый
Талдыколь
(граничные координаты участка:
51°07′44.62″N 71°23′11.69″E
51°07′03.14″N 71°23′21.80″E)
300
35
".
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление охраны окружающей среды и природопользования города Астаны", в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней; размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Астаны.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек