Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 011 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16 367 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 74 844 мың теңге;
2) шығындар – 92 011 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 326 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 795 мың теңге;
2) шығындар – 54 326 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 260 мың теңге:
салықтық түсімдер – 44 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2026-2028 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 29-3
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 011 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 367 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 74 844 тысячи тенге;
2) затраты – 92 011 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 326 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 431 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 795 тысяч тенге;
2) затраты – 54 326 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 260 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 672 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
15. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 187 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 57 206 мың теңге;
2) шығындар – 61 187 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
16. 2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 799 932 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 74 844 мың теңге;
2) Ақсоғым ауылдық округі – 50 795 мың теңге;
3) Ақсуат ауылдық округі – 25 588 мың теңге;
4) Аңқаты ауылдық округі – 53 185 мың теңге;
5) Богдановка ауылдық округі – 60 601 мың теңге;
6) Долин ауылдық округі – 69 310 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 48 872 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 18 209 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 47 815 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 55 401 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 187 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 981 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 57 206 тысяч тенге;
2) затраты – 61 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2026 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 799 932 тысячи тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 74 844 тысячи тенге;
2) Аксогумский сельский округ – 50 795 тысяч тенге;
3) Аксуатский сельский округ – 25 588 тысяч тенге;
4) Анкатинский сельский округ – 53 185 тысяч тенге;
5) Богдановский сельский округ – 60 601 тысяча тенге;
6) Долинский сельский округ – 69 310 тысяч тенге;
7) Сельский округ Кумаксай – 48 872 тысячи тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 18 209 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 47 815 тысяч тенге;
10) Приреченский сельский округ – 55 401 тысяча тенге;

11) Ұзынкөл ауылдық округі – 51 398 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 64 088 мың теңге;
13) Шаған ауылдық округі – 60 164 мың теңге.
14) Шағатай ауылдық округі – 62 456 мың теңге;
15) Шалқар ауылдық округі – 57 206 мың теңге.
17. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
18. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев

11) Узункольский сельский округ – 51 398 тысяч тенге;
12) Теректинский сельский округ – 64 088 тысяч тенге;
13) Чаганский сельский округ – 60 164 тысячи тенге.
14) Шагатайский сельский округ – 62 456 тысяч тенге;
15) Шалкарский сельский округ – 57 206 тысяч тенге;
17. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Теректинского
районного маслихата
А. Нургалиев