Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93 881 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16 367 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 76 714 мың теңге;
2) шығындар – 112 672 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 791 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 791 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 18 791 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 29.06.2026 № 32-3 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 326 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 795 мың теңге;
2) шығындар – 57 279 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 953 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 953 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 953 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 06.03.2026 № 30-2 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2026-2028 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 29-3
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 881 тысяча тенге:
налоговые поступления – 16 367 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 76 714 тысяч тенге;
2) затраты – 112 672 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 791 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 791 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 18 791 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.06.2026 № 32-3 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 326 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 795 тысяч тенге;
2) затраты – 57 279 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 953 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 953 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 953 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2026 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2026).

3. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70 260 мың теңге:
салықтық түсімдер – 44 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 25 588 мың теңге;
2) шығындар – 101 660 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -31 400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 400 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 31 400 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 06.03.2026 № 30-2 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Аңқаты ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 830 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 425 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 63 185 мың теңге;
2) шығындар – 77 985 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 155 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 155 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 155 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 06.03.2026 № 30-2 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Богдановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 121 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 260 тысяч тенге:
налоговые поступления – 44 672 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 25 588 тысяч тенге;
2) затраты – 101 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -31 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 400 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 31 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2026 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет Анкатинского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 830 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 425 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 63 185 тысяч тенге;
2) затраты – 77 985 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 155 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –10 155 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 10 155 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2026 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет Богдановского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 121 тысяча тенге:
налоговые поступления – 4 410 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 458 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 458 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 5 458 мың теңге.
Ескерту. 14 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 06.03.2026 № 30-2 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2026-2028 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 037 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 58 056 мың теңге;
2) шығындар – 73 606 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 569 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 569 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 11 569 мың теңге.
Ескерту. 15 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 06.03.2026 № 30-2 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 799 932 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 74 844 мың теңге;
2) Ақсоғым ауылдық округі – 50 795 мың теңге;
3) Ақсуат ауылдық округі – 25 588 мың теңге;
4) Аңқаты ауылдық округі – 53 185 мың теңге;
5) Богдановка ауылдық округі – 60 601 мың теңге;
6) Долин ауылдық округі – 69 310 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 48 872 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 18 209 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 47 815 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 55 401 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 51 398 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -5 458 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 458 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5 458 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2026 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 037 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 981 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 58 056 тысяч тенге;
2) затраты – 73 606 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 569 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 569 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 11 569 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2026 № 30-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2026 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 799 932 тысячи тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 74 844 тысячи тенге;
2) Аксогумский сельский округ – 50 795 тысяч тенге;
3) Аксуатский сельский округ – 25 588 тысяч тенге;
4) Анкатинский сельский округ – 53 185 тысяч тенге;
5) Богдановский сельский округ – 60 601 тысяча тенге;
6) Долинский сельский округ – 69 310 тысяч тенге;
7) Сельский округ Кумаксай – 48 872 тысячи тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 18 209 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 47 815 тысяч тенге;
10) Приреченский сельский округ – 55 401 тысяча тенге;
11) Узункольский сельский округ – 51 398 тысяч тенге;

12) Теректі ауылдық округі – 64 088 мың теңге;
13) Шаған ауылдық округі – 60 164 мың теңге.
14) Шағатай ауылдық округі – 62 456 мың теңге;
15) Шалқар ауылдық округі – 57 206 мың теңге.
17. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
18. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев

12) Теректинский сельский округ – 64 088 тысяч тенге;
13) Чаганский сельский округ – 60 164 тысячи тенге.
14) Шагатайский сельский округ – 62 456 тысяч тенге;
15) Шалкарский сельский округ – 57 206 тысяч тенге;
17. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Теректинского
районного маслихата
А. Нургалиев