Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-1 шешімі
Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 796 793 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 343 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 83 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 433 423 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 936 895 мың теңге;
2) шығындар – 12 576 127 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 267 711 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 461 114 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 193 403 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 047 045 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 047 045 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 988 476 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 417 041 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 475 610 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық
мәслихатының төрағасы
А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 29-1
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 20-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 796 793 тысячи тенге:
налоговые поступления – 3 343 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 83 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 433 423 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 936 895 тысяч тенге;
2) затраты – 12 576 127 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 267 711 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 461 114 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 193 403 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 047 045 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 047 045 тысяч тенге:
поступление займов – 5 988 476 тысяч тенге;
погашение займов – 1 417 041 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 475 610 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Теректинского
районного маслихата
А. Нургалиев
Приложение к решению
Теректинского районного

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55 200
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
711 748
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
169 449
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 449
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
169 449
2
Әлеуметтiк көмек
446 262
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446 262
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
497
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 824
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 289
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12 281
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
178 714
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
149 657
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96 037
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 037
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 241
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
496
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55 200
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
711 748
1
Социальное обеспечение
169 449
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 449
005
Государственная адресная социальная помощь
169 449
2
Социальная помощь
446 262
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446 262
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
497
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 824
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 289
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12 281
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
178 714
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
149 657
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96 037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 037
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 241
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
496
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан