Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 қарашадағы № 28-1 шешімі
Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 802 220 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 348 716 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 83 186 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 433 423 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 936 895 мың теңге;
2) шығындар – 12 575 007 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 274 258 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 467 661 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 193 403 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 047 045 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 047 045 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 988 476 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 417 041 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 475 610 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан жалпы сомасы 884 728 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 121 113 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 18 125 мың теңге;
санаторлық-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 970 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 194 244 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 100 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 342 084 мың теңге;

О внесении изменений в решение Теректинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 20-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 ноября 2025 года № 28-1
Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата "О районном бюджет на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 20-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 802 220 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 348 716 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 83 186 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 433 423 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 936 895 тысяч тенге;
2) затраты – 12 575 007 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 274 258 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 467 661 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 193 403 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 047 045 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 047 045 тысяч тенге:
поступление займов – 5 988 476 тысяч тенге;
погашение займов – 1 417 041 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 475 610 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 884 728 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 121 113 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельной категории гражданских служащих, работников организации, работников казенных предприятии содержащиеся за счет средств государственного бюджета – 6 970 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 194 244 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 342 084 тысячи тенге;

облыстық бюджеттен жалпы сомасы 7 173 327 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 33 000 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 7 900 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 96 718 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 5 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Магистральное ауылындағы су құбырының құрылысына – 212 595 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына – 4 736 527 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй сатып алуға – 398 023 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Алғабас ауылындағы су құбырының құрылысына – 115 391 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қызылжар ауылындағы су құбырының құрылысына – 79 388 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы ПДП-3/2 көшесінің жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 168 487 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақсоғым ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 52 652 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Покатиловка ауылына кірме жолын күрделі жөндеуге – 33 503 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылының Болашақ шағынауданындағы жолды күрделі жөндеуге – 238 818 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын паспорттауға – 11 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Бекей ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 12 431 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Қабылтөбе ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 12 686 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Айтиево ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блокты модулін орнатуға – 12 416 мың теңге;
Әуежай аумағын және Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылынан шығатын бағытты көгалдандыру – 50 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Жаңа Өмір ауылында 780 жер телімдеріне газбен жабдықтау құрылысына – 390 764 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Дуана ауылына кіреберіс жол бөлігіндегі су өткізгіш құбырларды күрделі жөндеуге – 78 234 мың теңге;

из областного бюджета в общей сумме 7 173 327 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 33 000 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 7 900 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 96 718 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 5 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Магистральное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 212 595 тысяч тенге;
на строительство семи трехэтажных многоквартирных жилых домов с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажных многоквартирных жилых домов из сборно-монолитного каркаса (без наружных инженерных сетей и благоустройства) в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 4 736 527 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 398 023 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Алгабас Теректинского района Западно-Казахстанской области – 115 391 тысяча тенге;
на строительство водопровода села Кызылжар Теректинского района Западно-Казахстанской области – 79 388 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице ПДП-3/2 села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (корректировка) – 168 487 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Аксогум Теректинского района Западно-Казахстанской области – 52 652 тысячи тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги к селу Покатиловка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 33 503 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дороги микрорайон Болашак села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 238 818 тысяч тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 11 000 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Бекей Теректинского района Западно-Казахстанской области – 12 431 тысяча тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Кабылтобе Теректинского района Западно-Казахстанской области – 12 686 тысяч тенге;
на установку комплексно-блочного модуля для водоснабжения села Айтиево Теректинского района Западно-Казахстанской области – 12 416 тысяч тенге;
на озеленение территории аэропорта и пути следования от села Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге;
на строительство газоснабжения к 780 земельным участкам в селе Жана-Омир Теректинского района Западно-Казахстанской области – 390 764 тысячи тенге;
на капитальный ремонт водопропускных труб на участках подъездной дороги к селу Дуана Теректинского района Западно-Казахстанской области – 78 234 тысячи тенге;

Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Аңқаты ауылдық округінің Сәтімшеген, Рыбцех, Қандық ауылдарының кіреберіс жол бөлігіндегі су өткізгіш құбырларды күрделі жөндеуге – 74 201 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Құмақсай ауылына баратын кірме жолдың l км учаскесінде су өткізгіш құбыр құрылғысымен жол төсемін қалпына келтіруге – 14 431 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Төңкеріс ауылына кіретін жолдың 3 шақырым, 5 шақырым бөлігіндегі су өткізгіш құбырларды күрделі жөндеуге – 41 219 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Подстепный ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 109 384 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Теректі ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 25 858 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепный ауылында бірінші қабатында тұрғын емес үй-жайлары бар жеті үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйлер және төрт қабатты алты құрастырмалы монолитті қаңқадан (сыртқы желілерсіз және абаттандырусыз) тұрғын үйлердің құрылысына инженерлік желілер салу – 162 701 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на капитальный ремонт водопропускных труб на участках подъездной дороги к селу Сатымшеген, селу Рыбцех, селу Кандык Анкатинского сельского округа Теректинского района Западно-Казахстанской области – 74 201 тысяча тенге;
на восстановление дорожного полотна с устройством водопропускной трубы на участке l км подъездной дороги к селу Кумаксай Теректинского района Западно-Казахстанской области – 14 431 тысяча тенге;
на капитальный ремонт водопропускных труб на участках 3км, 5км подъездной дороги к селу Тонкерис Теректинского района Западно-Казахстанской области – 41 219 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 109 384 тысячи тенге;
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Теректі Теректинского района Западно-Казахстанской области (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 25 858 тысяч тенге;
на строительство подводящих инженерных сетей к семи трехэтажным многоквартирным жилым домам с нежилыми помещениями на первом этаже и шести четырехэтажным многоквартирным жилым домам из сборно-монолитного каркаса в селе Подстепное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 162 701 тысяча тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

55 200
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
711 748
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
170 449
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 449
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
170 449
2
Әлеуметтiк көмек
446 312
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446 312
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
547
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81 824
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 289
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12 281
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
178 714
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
149 657
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
94 987
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 987
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 191
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
496
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 105
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 195
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

55 200
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
711 748
1
Социальное обеспечение
170 449
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 449
005
Государственная адресная социальная помощь
170 449
2
Социальная помощь
446 312
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446 312
002
Программа занятости
0
006
Оказание жилищной помощи
547
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81 824
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 289
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12 281
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
178 714
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
149 657
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
94 987
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 987
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 191
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
496
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 105
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 195
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)