2026-2028 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 42-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2087 жылдарға арналған Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеті тиісінше 1-27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 675 755 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165 403 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 694 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 042 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 490 616 мың теңге;
2) шығындар – 705 250 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 29 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 495 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 495 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 09.07.2026 № 48-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетіне түсімдер Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабы назарға және басшылыққа алынсын.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен келесі түсімдер ескерілсін:
1) Субвенциялар – 365 506 мың теңге, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 41 593 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 42 129 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 44 339 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 37 648 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 40 154 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 30 720 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 38 308 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 53 218 мың теңге;

О бюджете сельских округов Таскалинского района на 2026-2028 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2025 года № 42-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов Таскалинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1-27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 675 755 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165 403 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 694 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 042 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 490 616 тысяч тенге;
2) затраты – 705 250 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 495 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 495 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.07.2026 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет сельских округов на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы".
4. Учесть в бюджете сельских округов на 2026 год следующие поступления из районного бюджета:
1) субвенции – 365 506 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 41 593 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 42 129 тысяч тенге;
Достыкскому сельскому округу - 44 339 тысяч тенге;
Казахстанскому сельскому округу – 37 648 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 40 154 тысячи тенге;
Мерейскому сельскому округу – 30 720 тысяч тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 38 308 тысяч тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 53 218 тысяч тенге;

Шежін ауылдық округіне – 37 397 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер:
аудандық бюджет 125 110 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 09.07.2026 № 48-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Ж. Бисенғалиева
Тасқала аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 42-1 шешіміне 1- қосымша
Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

Чижинскому сельскому округу – 37 397 тысяч тенге.
2) трансферты районного бюджета в сумме 125 110 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.07.2026 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение 1 к решению Таскалинского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 42-1
Бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2026 год