Сырым аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 36-3 шешімі
Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы №27-4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 023 204 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 913 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 2 087 479 мың теңге;
2) шығындар – 5 246 755 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 105 125 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 190 702 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 85 577 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 24 170 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 24 170 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 352 846 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 352 846 мың теңге;
қарыздар түсімі – 725 301 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 85 181 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 712 726 теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 224 210 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттері – 303 771 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 50 105 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 10 875 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 740 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 235 868 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 183 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 сентября 2025 года № 36-3
Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 27-4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 023 204 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 913 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2 087 479 тысяч тенге;
2) затраты – 5 246 755 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 105 125 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 190 702 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 85 577 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 24 170 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 24 170 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 352 846 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 352 846 тысяч тенге;
поступление займов – 725 301 тысяча тенге;
погашение займов – 85 181 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 712 726 тысяч тенге.";
"3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, республиканских, областных трансфертов и кредитов на общую сумму 1 224 210 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета – 303 771 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 50 105 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 10 875 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 740 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 235 868 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета – 4 183 тысячи тенге;

2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 195 138 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 23 853 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 918 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 48 966 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 7 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 87 272 мың теңге;

2) сумма трансфертов из областного бюджета – 195 138 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 23 853 тысячи тенге;
гарантированный социальный пакет для детей – 8 918 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 48 966 тысяч тенге;
на выдачу жилищных сертификатов – 7 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 87 272 тысячи тенге;

аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын паспорттауға – 19 129 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 725 301 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 190 702 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 534 599 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 19 129 тысяч тенге;
3) сумма бюджетных кредитов – 725 301 тысяча тенге:
бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 190 702 тысячи тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда социально-уязвимым слоям населения – 534 599 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанной решении изложит в новой редакций согласно приложению к настоящему решению.