Қаратөбе аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 22-4 "Қаратөбе ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 31-6 шешімі
Қаратөбе аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының "Қаратөбе ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 22-4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 396 012 мың теңге:
салықтық түсімдер – 982 017 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 980 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 398 515 теңге;
2) шығындар – 4 717 652,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 049,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 175 201,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 152 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 427 690 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 427 690 мың теңге;
қарыздар түсімі – 442 274 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69 152 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 568 мың теңге.";
4-тармақта:
1)және 2) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 700 839 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 174 974 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30 450 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 8 545 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 740 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 2 850 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 249 742 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы, Алакөл ауылының ауылішілік су құбыры құрылысына – 231 538 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 1 613 653 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 46 957 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 22-4 "О районном бюджете Каратобинского района на 2025-2027 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 сентября 2025 года № 31-6
Каратобинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата "О районном бюджете Каратобинского района на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 22-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 396 012 тысяч тенге:
налоговые поступления – 982 017 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 980 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 398 515 тысяч тенге;
2) затраты – 4 717 652,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 049,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 175 201,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69 152 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 427 690 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 427 690 тысяч тенге;
поступление займов – 442 274 тысячи тенге;
погашение займов – 69 152 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 568 тысяч тенге.";
в пункте 4:
подпункты 1) и 2) изложить в новой редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 700 839 тысяч тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 174 974 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 450 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами - 8 545 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение - 2 740 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета - 2 850 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 249 742 тысячи тенге;
строительство внутрипоселкового водопровода села Алакол Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 231 538 тысяч тенге.
2) из областного бюджета в общей сумме – 1 613 653 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 46 957 тысяч тенге;

кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 6 104 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сапасын жақсартуға – 47 010 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 47 568 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдар кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алуға - 237 847 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу (қоса қаржыландыру) – 29 453 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы, Алакөл ауылының ауылішілік су құбыры құрылысына – 72 035 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қарақамыс-Қаратөбе аудандық маңызы бар 29-44 шақырым автожолын орташа жөндеу - 0 теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қарақамыс-Қаратөбе аудандық маңызы бар 44-59 шақырым автожолын орташа жөндеу – 75 237 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Аққозы ауылдық округі, Қоржын ауылында орналасқан мəдениет үйінің құрылысы - 532 235 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Бесоба ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулі қондырғысын орнату – 13 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе газ тарату станциясы газ құбырын пайдалану және техникалық қызмет көрсету және Қаратөбе газ тарату станциясы газ құбырын бұру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету – 50 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттау – 633 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттау – 19 868 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданының Төлен, Сәуле, Қарақамыс елді мекендеріне жаңа тармақ өткізе отырып магистралдық сумен жабдықтау жүйелерін салу - 433 706 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:

на гарантированный социальный пакет – 6 104 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 47 010 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 2 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 47 568 тысяч тенге;
на приобретение арендных квартир для очередников местного исполнительного органа из числа социально уязвимых слоев населения – 237 847 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения (софинансирование) - 29 453 тысячи тенге;
строительство внутрипоселкового водопровода села Алакол Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 72 035 тысяч тенге;
средний ремонт автодороги районного значения Каракамыс-Каратобе 29-44 км Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 0 тенге;
средний ремонт автодороги районного значения Каракамыс-Каратобе 44-59 км Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 75 237 тысяч тенге;
строительство дома культуры находящегося по адресу: Западно-Казахстанская область, Каратобинский район, Аккозинский сельский округ, село Коржын - 532 235 тысяч тенге;
установка комплексного модульного блока для водоснабжения села Бесоба Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 13 000 тысяч тенге;
эксплуатация и техническое обслуживание газопровода-отвода к газо распределительной станции Каратобе и эксплуатация и техническое обслуживание газопровода газо распределительной станции Каратобе Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге;
паспортизация искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 633 тысячи тенге;
паспортизация автомобильных дорог районного значения – 19 868 тысяч тенге;
строительство магистральных систем водоснабжения с прокладкой новой ветки к населенным пунктам Толен, Сауле, Каракамыс Каратобинского района - 433 706 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.