2026 - 2028 жылдарға арналған Жәнібек ауданы Тау ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-8 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жәнібек ауданының Тау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 262 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 609 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 563 мың теңге;
2) шығындар – 44 603 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2341 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2341 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2341 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 22.06.2026 № 48-8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Тауского сельского округа Жанибекского района на 2026 – 2028 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2025 года № 43-8
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 262 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 609 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 90 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 563 тысяч тенге;
2) затраты – 44 603 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 341 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 341 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 341 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.06.2026 № 48-8 (вводится в действие с 01.01.2026).

2. 2026 жылға арналған Тау ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 42-2 "2026– 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптасады.
3. 2026 жылғы аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің мөлшері 3 390 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2026 жылға арналған Тау ауылдық округінің бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 33 173 мың теңге көлемінде ескерілсін.

2. Поступления в бюджет Тауского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 42-2 "О районном бюджете на 2026 – 2028 годы".
3. Установить на 2026 год размер целевых трансфертов передаваемых из районного бюджета в сумме 3 390 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Тауского сельского округа на 2026 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 33 173 тысячи тенге.

5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Т. Кадимов
Жәнібек аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 43-8 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Тау ауылдық округінің бюджеті

5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Т. Кадимов
Приложение 1
к решению Жанибекского
районного маслихата от
26 декабря 2025 года № 43-8
Бюджет Тауского сельского округа на 2026 год