2026 - 2028 жылдарға арналған Жәнібек ауданы Борсы ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-2 шешімі
2026 - 2028 жылдарға арналған Жәнібек ауданы Борсы ауылдық округінің бюджеті туралы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Борсы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 639 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 649 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 937 мың теңге;
2) шығындар – 47681 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 042 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 042 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 042 мың теңге.

О бюджете Борсинского сельского округа Жанибекского района на 2026 – 2028 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2025 года № 43-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Борсинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 639 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 649 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37 937 тысяч тенге;
2) затраты – 47 681 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 042 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 042 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 042 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 22.06.2026 № 48-2 шешімімен. (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Борсы ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 42-2 "2026– 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптасады.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.06.2026 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет Борсинского сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 42-2 "О районном бюджете на 2026 – 2028 годы".

3. 2026 жылға арналған Борсы ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 35 112 мың теңге көлемінде ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Т. Кадимов
Жәнібек аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 43-2 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Борсы ауылдық округінің бюджеті

3. Учесть в бюджете Борсинского сельского округа на 2026 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 35 112 тысяч тенге.
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Т. Кадимов
Приложение 1
к решению Жанибекского
районного маслихата
от 26 декабря 2025года № 43-2
Бюджет Борсинского сельского округа на 2026 год