2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 42-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 612 341 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 257 288 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 889 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 328 164 мың теңге;
2) шығындар – 7 021 081 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 789 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 363 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 57 574 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 422 529 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 422 529 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 715 762 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 390 560 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 97 327 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 26.06.2026 № 47-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026 - 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" № 239 Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15 желтоқсандағы № 22-1 "2026 – 2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" № 239 Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15 желтоқсандағы № 22-1 "2026 – 2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттің 2026 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудан бюджетіне – 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудан бюджетіне – 100%;

О районном бюджете на 2026 - 2028 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 42-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 612 341 тысяча тенге:
налоговые поступления – 2 257 288 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 25 889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 1 328 164 тысячи тенге;
2) затраты – 7 021 081 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 789 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 363 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 574 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 422 529 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 422 529 тысяч тенге:
поступление займов – 3 715 762 тысячи тенге;
погашение займов – 390 560 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 97 327 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.06.2026 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в районный бюджет на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года № 239 "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-1 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2025 года № 239 "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-1 "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".
4. Установить на 2026 год норматив распределения доходов местного бюджета, по следующим спецификам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;

3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудан бюджетіне – 100%;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудан бюджетіне – 100%;
5) аудан бюджетіне аударылатын әлеуметтік салық– 100%;
6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудан бюджетіне – 0%;
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен жалпы сомасы 4 672 310 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 14 647 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 878 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 90 881 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 71 363 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 914 008 мың теңге;
БҚО, Жәнібек ауданы, Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен облыстық жолының 92-128 (36) автомобиль жолын күрделі жөндеу - 621 429 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру - 5 000 мың теңге;
қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру - 1 080 мың теңге;
қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру - 125 мың теңге;
қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру - 762 мың теңге;
қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау - 438 мың теңге;
БҚО Жәнібек ауданы Талов, Борсы, Қамысты ауылдарының газбен жабдықтау желілерін салу - 1 437 328 мың теңге;
БҚО, Жәнібек ауданы, Өнеге ауылында газ-поршеньді станцияны газбен жабдықтау және электрмен жабдықтау құрылысы - 1 513 371 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 16.06.2026 № 47-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке қайтарылатын 468 350 мың теңге түсімдер ескерілсін:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 390 560 мың теңге;
бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар – 77 790 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 16.06.2026 № 47-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в районный бюджет – 100%;
5) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районный бюджет – 0%.
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, а также за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов в общей сумме 4 672 310 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 14 647 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 1 878 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 90 881 тысяча тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 71 363 тысячи тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 914 008 тысяч тенге;
капитальный ремонт 92-128 (36) автодороги районного значения Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района, ЗКО - 621 429 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь - 5 000 тысячи тенге;
организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек – 1 080 тысячи тенге;
идентификация безнадзорных и бродячих животных - 125 тысяч тенге;
вакцинация и стерилизация бродячих животных - 762 тысячи тенге;
временное содержание безнадзорных и бродячих животных - 438 тысяч тенге;
строительство сетей газоснабжения сел Талов, Борсы, Камысты Жанибекского района ЗКО - 1 437 328 тысяч тенге;
строительство газоснабжения и электроснабжения газопоршневой станции в селе Унеге Жанибекского района ЗКО -1 513 371 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.06.2026 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год возврат поступлений в областной бюджет в сумме 468 350 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 390 560 тысяч тенге;
вознаграждения по бюджетным кредитам – 77 790 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.06.2026 № 47-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

8. Облыстық бюджеттен 2026 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 371 616 мың теңге болып белгіленсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
10. 2026 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін субвенция көлемі 280 011 мың теңге болып белгіленсін.
11. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 48 570 мың теңге көлемінде бекітілсін.
12. 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесімен салыстырғанда лауазымдық айлықақылар 25 %-ға көтеру көзделсін.

8. Установить на 2026 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в размере 371 616 тысяч тенге.
9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2026 год не предусматриваются.
10. Установить на 2026 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 280 011 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в размере 48 570 тысяч тенге.
12. Предусмотреть гражданским служащим, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2026 года.

13. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағымамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.
14. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Т. Кадимов
Жәнібек аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
23 желтоқсандағы № 42-2
шешіміне 1- қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

13. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Т. Кадимов
Приложение 1
к решению Жанибекского
районного маслихата
от 23 декабря 2025 года № 42-2
Районный бюджет на 2026 год

1 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 000
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
448 943
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
49 525
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 525
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 525
2
Әлеуметтік көмек
341 733
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341 733
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 097
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99 595
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 141
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58 619
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
111 561
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 720
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 685
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 685
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 195
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 650
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 037 578
1
Тұрғын үй шаруашылығы

1 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 000
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
448 943
1
Социальное обеспечение
49 525
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 525
005
Государственная адресная социальная помощь
49 525
2
Социальная помощь
341 733
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341 733
006
Оказание жилищной помощи
31097
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99 595
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 141
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 619
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
111 561
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 720
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 685
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 685
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 195
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 650
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 037 578
1
Жилищное хозяйство

27 054
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 054
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67 485
1
Ауыл шаруашылығы
1 080
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 080
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 080
6
Жер қатынастары
38 671
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 671
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 671
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
27 734
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 325
030
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
438
039
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
125
041
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
762
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 409
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 409
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 994
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47 994
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
47 994
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43 996
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4 000
12
Көлік және коммуникация
765 516
1
Автомобиль көлігі
741 516
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
741 516
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
120 077
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
621 439
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
24 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

27 054
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27 054
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67 485
1
Сельское хозяйство
1080
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1080
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1080
6
Земельные отношения
38 671
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 671
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 671
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
27 734
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 325
30
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
438
39
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
125
41
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
762
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 409
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 409
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 994
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47 994
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
47 994
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43 994
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 000
12
Транспорт и коммуникации
765 516
1
Автомобильный транспорт
741 516
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
741 516
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
120 077
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
621 439
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
24 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям