2026-2028 жылдарға арналған Бөкей ордасы ауданы Мұратсай ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 35-4 шешімі
Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Мұратсай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 56 965 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 639 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 113 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 53 213 мың теңге;
2) шығындар – 58 587 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 622 мың теңге;

О бюджете Муратсайского сельского округа Бокейординского района на 2026 - 2028 годы
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2025 года № 35-4
Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Муратсайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 965 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 639 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 113 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 53 213 тысяч тенге;
2) затраты – 58 587 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 622 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 622 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 622 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 23.06.2026 № 40-4 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізілді).
2. 2026 жылға арналған ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 34-2 "2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптасады.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 622 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 622 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.06.2026 № 40-4 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет сельского округа на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Бокейординского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 34-2 "О районном бюджете на 2026-2028 годы".

3. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Л. Қайырғалиева
Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 35-4 шешіміне 1- қосымша
2026 жылға арналған Мұратсай ауылдық округінің бюджеті

3. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Л. Кайргалиева
Приложение 1 к решению Бокейординского районного маслихата от 31 декабря 2025 года № 35-4
Бюджет Муратсайского сельского округа на 2026 год