2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 537 167 мың теңге:
салықтық түсімдер – 42 146 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 176 163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 101 801 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 3 112 575 мың теңге;
2) шығындар – 48 218 056,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 824 410 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 2 440 289 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 615 879 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 505 299,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)- 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 505 299,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 5 646 980 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 159 791 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 110,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 26.06.2026 № 36-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы "2026 – 2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" № 239-VIII Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2026–2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7,9,11,13 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 121 100 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 121 100 мың теңге;
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 8 166 485 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 35 240 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2025 года № 32-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 537 167 тысяч тенге:
налоговые поступления – 42 146 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 176 163 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 101 801 тысяча тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 3 112 575 тысяч тенге;
2) затраты – 48 218 056,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 824 410 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 2 440 289 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 615 879 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 505 299,1 тысяча тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета- 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 505 299,1 тысяча тенге:
поступление займов –5 646 980 тысяч тенге;
погашение займов – 2 159 791 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 110,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.06.2026 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в районный бюджет на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан № 239-VIII от 8 декабря 2025 года "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 7,9,11,13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 121 100 тысяч тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов - 121 100 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 8 166 485 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 35 240 тысяч тенге;

кепілдендірілген әлеуметтік пакет - 6 798 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 123 989 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 1 466 680 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бөрлі ауылындағы Октябрьская, Амангелді Иманов, А.Л. Ковалев, Жамбыл Жабаев, Лесная, Куспинская, Степная, Колхозная көшелері бойынша автокөлік жолдарын қайта жаңарту – 920 792 мың теңге;
Бөрлі ауданы Пугачево ауылының негізгі бөлігінің кентішілік жолдарын салу – 705 488 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағын ауданында №26 тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 1 865 128 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласындағы 4,5 канализациялық насосты станциясынан кәріз тазалайтын қондырғыға дейінгі кәріз жүйесін қайта жаңарту – 400 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласындағы 4,5 канализациялық насосты станциясынан өңдірістік аймаққа дейінгі кәріз жүйесін қайта жаңарту – 500 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының оңтүстік (ішінара) және солтүстік бөлігіндегі су құбыры жүйесін қайта жаңарту – 1 400 000 мың теңге;
Бөрілі ауданы KLBR-2 Амангелді-Жарсуат автомобиль жолы Подстепное-Теректі- Ресей Федерациясы шекарасы айналма жолынан Жаңаталап кентіне дейінгі учаскесіне 16,8 шақырым (нақты ұзындығы 14,310 шақырым) орташа жөндеу – 360 133 мың теңге;
Бөрлі ауданы Бөрлі ауылындағы су құбырын реконструкциялау – 250 832 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 100 000 мың теңге;
қаңғыбас жануарлардың санын реттеуді ұйымдастыру – 2 405 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласы бойынша шекті жол берілетін шығарындылардың жиынтық томын әзірлеу – 29 000 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 26.06.2026 № 36-1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемдері аудандық бюджетпен және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттері арасында өзгерту құқығынсыз 4 - қосымшаға сәйкес белгіленсін.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық және аудандық маңызы бар қаланың бюджеттеріне аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер 39 136 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін. Аталған соманы ауылдық және аудандық маңызы бар қаланың бюджеттеріне бөлу Бөрлі ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

гарантированный социальный пакет - 6 798 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 123 989 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения - 1 466 680 тысяч тенге;
реконструкция автомобильной дороги по улицам Октябрьская, Амангельды Иманова, А.Л.Ковалева, Жамбыла Жабаева, Лесная, Куспинская, Степная, Колхозная в селе Бурлин Бурлинского района - 920 792 тысячи тенге;
строительство внутрипоселковых дорог основной части села Пугачево Бурлинского района - 705 488 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома №26 в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и благоустройства) – 1 865 128 тысяч тенге;
реконструкция канализационных сетей от канализационной насосной станции 4,5 до канализационной очистительной станции в городе Аксай Бурлинского района – 400 000 тысяч тенге;
реконструкция коллектора от промышленной зоны до канализационной насосной станции 4,5 города Аксай Бурлинского района - 500 000 тысяч тенге;
реконструкция водопроводных сетей южной (частично) и северной части города Аксай Бурлинского района - 1 400 000 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильной дороги KLBR-2 Амангельды - Жарсуат участок от кольца республиканской дороги Подстепное – Теректа - граница Российской Федерации до села Жанаталап Бурлинского района 16,8 километр (фактическая протяженность 14,310 километр) – 360 133 тысячи тенге;
реконструкция водопровода в селе Бурлин Бурлинского района - 250 832 тысячи тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 100 000 тысяч тенге;
организация регулирования количества бездомных животных – 2 405 тысяч тенге;
разработка сводного тома предельно допустимых выбросов по городу Аксай Бурлинского района – 29 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.06.2026 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Установить объемы трансфертов общего характера между районным бюджетом и бюджетами города районного значения, сел, поселков, сельских округов без права изменения объемов трансфертов общего характера, согласно приложения 4.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским бюджетам и бюджету города районного значения, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 39 136 тысяч тенге. Распределение указанных сумм сельским бюджетам и бюджету города районного значения осуществляется на основании постановления акимата Бурлинского района.

8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
9. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 235 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Ермекбаев
Бөрлі аудандық мәслихатының

8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в размере 235 000 тысяч тенге.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата К. Ермекбаев
Приложение 1 к решению
Бурлинского районного

117600,00
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
979682,00
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
130527,00
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130527,00
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
84511,00
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
46016,00
2
Әлеуметтік көмек
578558,00
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
578558,00
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,00
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18372,00
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1445,00
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108606,00
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6193,00
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
177569,00
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
201814,00
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
64559,00
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
270597,00
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170597,00
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63118,00
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1931,00
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,00
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0,00
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
105548,00
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100000,00
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
100000,00
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4531101,00
1
Тұрғын үй шаруашылығы

117600,00
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
979682,00
1
Социальное обеспечение
130527,00
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130527,00
005
Государственная адресная социальная помощь
84511,00
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
46016,00
2
Социальная помощь
578558,00
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
578558,00
002
Программа занятости
0,00
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18372,00
006
Оказание жилищной помощи
1445,00
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108606,00
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6193,00
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
177569,00
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
201814,00
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
64559,00
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
270597,00
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170597,00
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63118,00
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1931,00
021
Капитальные расходы государственного органа
0,00
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0,00
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
105548,00
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100000,00
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
100000,00
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4531101,00
1
Жилищное хозяйство

492173,00
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
485558,00
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
6615,00
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
134218,00
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
134218,00
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
210944,00
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
28490,00
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28490,00
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,00
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
182454,00
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88188,00
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
94266,00
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі
0,00
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
182108,00
1
Ауыл шаруашылығы
77676,00
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
77676,00
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77676,00
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,00
6
Жер қатынастары
60002,00
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
60002,00
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49502,00
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
10500,00
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,00
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
44430,00
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44430,00
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
44430,00
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
125771,00
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
125771,00
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
125771,00
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

492173,00
006
Функционирование районных (городских) библиотек
485558,00
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
6615,00
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
134218,00
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
134218,00
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
210944,00
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
28490,00
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
28490,00
010
Капитальные расходы государственного органа
0,00
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
182454,00
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
88188,00
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
94266,00
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,00
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
182108,00
1
Сельское хозяйство
77676,00
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
77676,00
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
77676,00
006
Капитальные расходы государственного органа
0,00
6
Земельные отношения
60002,00
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
60002,00
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
49502,00
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
10500,00
007
Капитальные расходы государственного органа
0,00
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
44430,00
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44430,00
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
44430,00
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
125771,00
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
125771,00
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
125771,00
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)