Елді мекендегі салық салу объектісінің орналасқан жерін ескеретін аймаққа бөлу коэффициентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 26 қарашадағы № 285 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі Салық кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 17 қазандағы "Аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту туралы" № 517/НҚ бұйрығын басшылыққа ала отырып, Ақжайық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Елді мекендегі салық салу объектісінің орналасқан жерін ескеретін аймаққа бөлу коэффициенті осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Ақжайық ауданы әкімі аппараты осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е. Умитовке жүктелсін.
4. Осы қаулы 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Аудан әкімі М. Сердалин
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Мемлекеттік кірістер
комитетінің Батыс Қазақстан облысы
бойынша Мемлекеттік кірістер
департаментінің Ақжайық ауданы
бойынша Мемлекеттік кірістер
басқармасының басшысы
________________А. Жумагазиев
17 қараша 2025 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық
емес акционерлік қоғамының
Батыс Қазақстан облысы бойынша
филиалы диреторының міндетін атқарушы
________________ Р. Мухаметалиев

Об утверждении коэффициента зонирования, учитывающего месторасположение объекта налогообложения в населенном пункте
Постановление акимата Акжаикского района Западно-Казахстанской области от 26 ноября 2025 года № 285
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2026.
Руководствуясь Налоговым кодексом Республики Казахстан от 18 июля 2025 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Вице-Премьера Республики Казахстан – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития от 17 октября 2025 года № 517/НҚ "Об утверждении методики расчета коэффициента регионального деления", акимат Акжайыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Коэффициент зонирования, учитывающий местонахождение объекта налогообложения в населенном пункте, утвердить в соответствии с приложением к настоящему постановлению.
2. Аппарат акима Акжаикского района обеспечит государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Е. Умитова.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2026 года.
Аким района М. Сердалин
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных
доходов по Акжаикскому району
Департамента государственных
доходов по Западно-Казахстанской области
Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики
Казахстан"
_______________А. Жумагазиев
17 ноября 2025 года
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
директора филиала некоммерческого
акционерного общества
"Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
по Западно-Казахстанской области
_______________ Р. Мухаметалиев