2026-2028 жылдарға арналған Зачаган кентінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 25-5 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Орал қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Орал қаласының Зачаган кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 100 942 мың теңге:
салықтық түсімдер – 726 110 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 361 556 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 13 221 мың теңге;
2) шығындар – 1 101 842 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 900 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 900 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 900 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 19.06.2026 № 28-9 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға Зачаган кентінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.

О бюджете поселка Зачаганск на 2026-2028 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2025 года № 25-5
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Зачаганск города Уральск на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 100 942 тысячи тенге:
налоговые поступления – 726 110 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 361 556 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 13 221 тысяча тенге;
2) затраты – 1 101 842 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 900 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 900 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области 19.06.2026 № 28-9 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в бюджет поселка Зачаганск на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

3. 2026 жылға Зачаган кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен берілетін 13 221 мың теңге субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын мен қызметтерді тауарлармен өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі белгіленген тәртіпте пайдаланылады.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының төрағасы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының

3. Учесть в бюджете поселка Зачаганск на 2026 год субвенцию передаваемой из городского бюджета в сумме 13 221 тысяча тенге.
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органам, используются им в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Уральского городского маслихата Е.Калиев
Приложение 1 к решению
Уральского городского