Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 301 "Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 281 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Құқықтық актілер туралы" және "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 301 "Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6567 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасына осы қаулының қосымшасына сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Төреғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
2025 жылғы "___"__________№ ___
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына қосымша
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2020 жылғы
21 желтоқсандағы № 301 қаулысымен бекітілген
Батыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізіміне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
реттік нөмірі 13-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 33-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 39-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 48-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 81-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 82-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 93-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 98-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 104-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 107-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 116-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 125-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 126-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 130-5-жол келесідей жаңа редакцияда жазылсын:
"
130-5
Д. Қонаевтың бюсті. 2015 жыл
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Д. Қонаев атындағы шағынаудан
";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2020 года № 301 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 281
Руководствуясь Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О правовых актах" и "Об охране и использовании объектов истоpико-культуpного наследия" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области" от 21 декабря 2020 года № 301 (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6567) следующие изменения и дополнения:
в приложение к указанному постановлению внести следующие изменения и дополнения согласно к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Западно-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Западно-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Турегалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
Приложение на постановление
акимата Западно-Казахстанской
области от "____" _______ 2025
года № ___
Утвержден постановлением
акимата Западно-Казахстанской
области от 21 декабря 2020 года
№ 301
Изменения и дополнения, вносимые в Государственный список памятников истории и культуры местного значения Западно-Казахстанской области
строку, порядковый номер 13, исключить;
строку, порядковый номер 33, исключить;
строку, порядковый номер 39, исключить;
строку, порядковый номер 48, исключить;
строку, порядковый номер 81, исключить;
строку, порядковый номер 82, исключить;
строку, порядковый номер 93, исключить;
строку, порядковый номер 98, исключить;
строку, порядковый номер 104, исключить;
строку, порядковый номер 107, исключить;
строку, порядковый номер 116, исключить;
строку, порядковый номер 125, исключить;
строку, порядковый номер 126, исключить;
содержание строки под номером 130-5 изложить в следующей редакции:
"
130-5
Бюст Д.Кунаева. 2015 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер имени Д.Кунаева
";

келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-13-жолмен толықтырылсын:
"
130-13
М. Ықсановтың бюсті. 2001 жыл
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Абай даңғылы, 87
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-14-жолмен толықтырылсын:
"
130-14
А. Айтиевтің бюсті. 2011 жыл
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы, Абай даңғылы мен А. Айтиев көшесінің қиылысы
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-15-жолмен толықтырылсын:
"
130-15
Ғ. Құрманғалиевтің бюсті. 2010 жыл
Монументтік өнер құрылыстары
Орал қаласы,
Ғ. Құрманғалиев атындағы тынымбақ
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-16-жолмен толықтырылсын:
"
130-16
2 қабатты тұрғын үй, қазіргі "Уралочка" асханасы мен "Али-Фарм" дәріханасы. ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
Н. Назарбаев даңғылы, 133-135
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-17-жолмен толықтырылсын:
"
130-17
2 қабатты тұрғын үй. ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
Н.Назарбаев даңғылы, 145
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-18-жолмен толықтырылсын:
"
130-18
2 қабатты тұрғын үй, қазіргі "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі. ХІХ ғасырдың соңы - ХХ ғасырдың басы.
Қала құрылысы және сәулет
Н.Назарбаев даңғылы, 197
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-19-жолмен толықтырылсын:
"
130-19
2 қабатты тұрғын үй, қазіргі "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің зертханалық-талдамалық бақылау бөлімінің сынақ зертханасы. ХІХ ғасырдың соңы.
Қала құрылысы және сәулет
Қ.Жұмағалиев көшесі, 47/1
";
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 130-20-жолмен толықтырылсын:
"
130-20
Мезонині бар үй, қазіргі № 3 "Талап" акционерлік қоғамының дәріханасы. ХІХ ғасыр.
Қала құрылысы және сәулет
Н. Назарбаев даңғылы, 178
";
реттік нөмірі 786-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 942-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1135-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1135
М.Мералиев кесенесі. 2006 жыл
Қала құрылысы және сәулет
Саралжын ауылдық округі, Қарақамыс ауылы.
";
реттік нөмірі 1243-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1243
Ақоба I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылы (бұрынғы Ақоба ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2 км жерде) Бұлдырты өзенінің оң жағалауының тілдік биіктігінде орналасқан.
GPS: N49°55'56,4"/E52°46'03,6"
";
реттік нөмірі 1244-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"

дополнить строкой, порядковый номер 130-13, следующего содержания:
"
130-13
Бюст М.Ихсанова. 2001 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, проспект Абая, 87
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-14, следующего содержания:
"
130-14
Бюст А.Айтиева. 2011 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, пересечение проспекта Абая и улицы А.Айтиева
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-15, следующего содержания:
"
130-15
Бюст Г.Курмангалиева. 2010 год.
Сооружение монументального искусства
город Уральск, сквер имени Г.Курмангалиева
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-16, следующего содержания:
"
130-16
2-х этажный дом, ныне столовая "Уралочка" и аптека "Али-Фарм". Конец XIX века.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 133-135
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-17, следующего содержания:
"
130-17
2-х этажный дом. Конец ХІХ века.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 145
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-18, следующего содержания:
"
130-18
2-х этажный дом, ныне Государственное учреждение "Департамент Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области". Конец XIX века-начало XX века.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 197
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-19, следующего содержания:
"
130-19
2-х этажный дом, ныне испытательная лаборатория отдела лабораторно-аналитического контроля республиканского государственного учреждения "Департамент экологии по Западно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан". Конец ХІХ века.
Градостроительства и архитектуры
улица К.Жумагалиева, 47/1
";
дополнить строкой, порядковый номер 130-20, следующего содержания:
"
130-20
Дом с мезонином, ныне № 3 аптека акционерного общества "Талап". XIX век.
Градостроительства и архитектуры
проспект Н.Назарбаева, 178
";
строку, порядковый номер 786, исключить;
строку, порядковый номер 942, исключить;
содержание строки под номером 1135 изложить в следующей редакции:
"
1135
Мавзолей М.Мералиева. 2006 год.
Градостроительства и архитектуры
Село Каракамыс, Саралжынского сельского округа
";
содержание строки под номером 1243 изложить в следующей редакции:
"
1243
Могильник Акоба I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 2 км к северо-западу от бывшего поселка Акоба на языкообразном возвышении правого берега реки Булдырты). GPS:N49°55'56,4"/E52°46'03,6"
";
содержание строки под номером 1244 изложить в следующей редакции:
"

1244
Ақоба IІ қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылында (бұрынғы Ақоба ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км жерде) орналасқан.
GPS: N49°55'41,6"/E52°50'32,2"
";
реттік нөмірі 1245-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1245
Ақоба IІІ қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылында (бұрынғы Ақоба ауылынан солтүстікке 1 км жерде) орналасқан. GPS: N49°56'29,4"/E52°49'04,2"
";
реттік нөмірі 1273-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1273
Бекжанбұлақ II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан батысқа 4 км және Бекжанбұлақ қыстағынан шығысқа 1 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің жотасында) орналасқан.
GPS: N50°32'48,7"/E53°12'26,5"
";
реттік нөмірі 1274-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1274
Бекжанбұлақ IІI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан батысқа 4 км және Бекжанбұлақ қыстағынан шығысқа 1 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің тау жотасы аңғарында) орналасқан.
GPS: N50°32'20,7"/E53°12'04,9"
";
реттік нөмірі 1282-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1282
Былқылдақ I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км) орналасқан.
GPS: N50°28'07,1"/E53°34'49,3"
";
реттік нөмірі 1283-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1283
Былқылдақ ІI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Былқылдақ ауылынан оңтүстікке 7 км) орналасқан. GPS: N50°28'19,5"/E53°40'29,5"
";
реттік нөмірі 1284-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1284
Былқылдақ ІІI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Былқылдақ ауылынан оңтүстікке 7 км) орналасқан. GPS: N50°26'02,3"/E53°41'15,1"
";
реттік нөмірі 1285-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1285
Былқылдақ ІV қорымы.
Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 7 км) орналасқан.
GPS: N50°25'55,3"/E53°40'58,4"
";
реттік нөмірі 1286-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1286
Былқылдақ V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Қыземшек ауылынан оңтүстікке 7 км және Қоңыр ауылында (бұрынғы Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км) орналасқан.

1244
Могильник Акоба ІI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 2 км к северо-востоку от бывшего поселка Акоба). GPS:N49°55'41,6"/E52°50'32,2"
";
содержание строки под номером 1245 изложить в следующей редакции:
"
1245
Курган Акоба III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 1 км к северу от бывшего поселка Акоба).
GPS:N49°56'29,4"/E52°49' 04,2"
";
содержание строки под номером 1273 изложить в следующей редакции:
"
1273
Могильник Бегжанбулак II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается в хребте водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 1 км к востоку от зимовки Бегжанбулак и в 4 км к западу от бвышего поселка Кенаши).
GPS:N50°32'48,7"/E53°12'26,5"
";
содержание строки под номером 1274 изложить в следующей редакции:
"
1274
Могильник Бегжанбулак IІI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается в седловине хребта водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 1 км к востоку от зимовки Бегжанбулак и в 4 км к западу от бывшего поселка Кенаши).
GPS:N50°32'20,7"/E53°12'04,9"
";
содержание строки под номером 1282 изложить в следующей редакции:
"
1282
Могильник Былкылдак I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Коныр, Жосалинского сельского округа (5 км к юго-востоку от бывшего села Былкылдак).
GPS:N50°28'07,1"/E53°34'49,3"
";
содержание строки под номером 1283 изложить в следующей редакции:
"
1283
Могильник Былкылдак ІI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Коныр, Жосалинского сельского округа (7 км к югу от бывшего села Былкылдак).
GPS:N50°28'19,5"/E53°40'29,5"
";
содержание строки под номером 1284 изложить в следующей редакции:
"
1284
Могильник Былкылдак ІІI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Коныр, Жосалинского сельского округа (7 км к югу от бывшего села Былкылдак).
GPS:N50°26'02,3"/E53°41'15,1"
";
содержание строки под номером 1285 изложить в следующей редакции:
"
1285
Могильник Былкылдак ІV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Коныр, Жосалинского сельского округа (7 км к юго-востоку от бывшего села Былкылдак).
GPS:N50°25'55,3"/E53°40'58,4"
";
содержание строки под номером 1286 изложить в следующей редакции:
"
1286
Могильник Былкылдак V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Коныр, Жосалинского сельского округа (5 км к юго-востоку от бывшего села Былкылдак).

GPS: N50°25'00,1"/E53°42'17,3"
";
реттік нөмірі 1287-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1287
Былқылдақ VІ қорымы.
Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Былқылдақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км) орналасқан.
GPS: N50°25'06,7"/E53°41'59,8"
";
реттік нөмірі 1309-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1309
Жарқамыс II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылдық округі, Бұлдырты ауылынан оңтүстік-батысқа 4 км орналасқан.
GPS: N50°04'15,6"/E53°05'18,6"
";
реттік нөмірі 1310-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1310
Жарқамыс IІI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Бұлдырты ауылдық округі, Бұлдырты ауылынан оңтүстік-батысқа 6 км орналасқан.
GPS: N50°04'28,2"/E53°04'27,6"
";
реттік нөмірі 1331-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1331
Қарақұдық I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене тіл тәріздес үстірттің шыңында (бұрынғы Қарақұдық ауылынан оңтүстікке 5 км) Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылында тұр.
GPS: N49°43'24,2"/E52°46'11,5"
";
реттік нөмірі 1332-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1332
Қарақұдық II қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылында (бұрынғы Қарақұдық ауылынан оңтүстік-батысқа 5 км) орналасқан.
GPS: N49°43'07,2"/E52°45'56,4"
";
реттік нөмірі 1333-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1333
Қарақұдық III қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылында (бұрынғы Қарақұдық ауылынан солтүстік-батысқа 6 км) орналасқан.
GPS: N49°48'02,4"/E52°43'51,0"
";
реттік нөмірі 1334-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1334
Қарақұдық IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Кішкене су айыратын шоқының шыңында Жетікөл ауылдық округі, Қосарал ауылында (бұрынғы Қарақұдық ауылынан солтүстік-батысқа 7 км) тұр. GPS: N49°48'09,0"/E52°42'56,4"
";
реттік нөмірі 1335-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1335
Кеңащы I қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан батыс-оңтүстік-батысқа 3 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің шыңында) орналасқан.
GPS: N50°30'11,0"/E53°14'00,7"
";
реттік нөмірі 1336-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1336
Кеңащы IІ қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан оңтүстік-батысқа 2 км Өлеңті және Аңқаты өзендерінің су айырық үстірттің шетінде) орналасқан.

GPS:N50°25'00,1"/E53°42'17,3"
";
содержание строки под номером 1287 изложить в следующей редакции:
"
1287
Могильник Былкылдак VI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Коныр, Жосалинского сельского округа (6 км к юго-востоку от бывшего села Былкылдак).
GPS:N50°25'06,7"/E53°41'59,8"
";
содержание строки под номером 1309 изложить в следующей редакции:
"
1309
Могильник Жаркамыс II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в 4 км к юго-западу от поселка Булдырты.
GPS:N50°04'15,6"/E53°05'18,6"
";
содержание строки под номером 1310 изложить в следующей редакции:
"
1310
Могильник Жаркамыс IІI. Эпоха раннего железного века.
Археология
Находится в 6 км к юго-западу от поселка Булдырты.
GPS:N50°04'28,2"/E53°04'27,6"
";
содержание строки под номером 1331 изложить в следующей редакции:
"
1331
Могильник Каракудук I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 5 км к югу от поселка Каракудук) на вершине небольшого языкообразного возвышения.
GPS:N49°43'24,2"/E52°46'11,5"
";
содержание строки под номером 1332 изложить в следующей редакции:
"
1332
Могильник Каракудук II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 5 км к юго-западу от поселка Каракудук).
GPS:N49°43'07,2"/E52°45'56,4"
";
содержание строки под номером 1333 изложить в следующей редакции:
"
1333
Могильник Каракудук III. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 6 км к северо-западу от поселка Каракудук).
GPS:N49°48'02,4"/E52°43'51,0"
";
содержание строки под номером 1334 изложить в следующей редакции:
"
1334
Могильник Каракудук IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен в селе Косарал, Жетикульского сельского округа (находится в 7 км к северо-западу от поселка Каракудук) на вершине небольшого водораздельного плато.
GPS:N49°48'09,0"/E52°42'56,4"
";
содержание строки под номером 1335 изложить в следующей редакции:
"
1335
Могильник Кенаши I. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается на вершине водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 3 км к западу-юго-западу от бывшего поселка Кенаши).
GPS:N50°30'11,0"/E53°14'00,7"
";
содержание строки под номером 1336 изложить в следующей редакции:
"
1336
Могильник Кенаши II. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается на краю водораздельного плато рек Оленты и Анкаты в 2 км к юго-западу от бывшего поселка Кенаши).

GPS: N50°29'34,9"/E53°14'56,3"
";
реттік нөмірі 1337-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1337
Кеңащы IІІ некроплі. Орта ғасыр дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (Талдыбұлақ ауылынан бұрынғы Кеңащы ауылына қарай дала жолының сол жағалауындағы тау жотасының басында, бұрынғы Кеңащы ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 5 км жерде) орналасқан.
GPS: N50°31'51,5"/E53°23'19,6"
";
реттік нөмірі 1338-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1338
Кеңащы IV қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан солтүстік-батысқа 6 км Өлеңті және Утва өзендерінің су айырық үстірттің шетінде) орналасқан.
GPS: N50°32'23,0"/E53°23'48,7"
";
реттік нөмірі 1339-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1339
Кеңащы V қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан батысқа 7 км Утва және Өлеңті өзендерінің су айырық үстірттің баурайында) орналасқан.
GPS: N50°31'21,1"/E53°29'25,4"
";
реттік нөмірі 1340-жол келесідей редакцияда жазылсын:
"
1340
Кеңащы VI қорымы. Ертедегі темір дәуірі.
Археология
Жосалы ауылдық округі, Қоңыр ауылында (бұрынғы Кеңащы ауылынан батысқа 8 км Утва және Өлеңті өзендерінің су айырық үстірттің баурайында) жатыр.
GPS: N50°29'33,2"/E53°26'19,1"

GPS:N50°29'34,9"/E53°14'56,3"
";
содержание строки под номером 1337 изложить в следующей редакции:
"
1337
Некрополь Кенаши III. Эпоха средневековья.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается на вершине увала слева от полевой дороги из поселка Талдыбулака в бывшего поселка Кенаши, в 5 км к северо-востоку от бывшего поселка Кенаши).
GPS:N50°31'51,5"/E53°23'19,6"
";
содержание строки под номером 1338 изложить в следующей редакции:
"
1338
Могильник Кенаши IV. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается на краю водораздельного плато рек Оленты и Утва в 6 км к северо-западу от бывшего поселка Кенаши).
GPS:N50°32'23,0"/E53°23'48,7"
";
содержание строки под номером 1339 изложить в следующей редакции:
"
1339
Могильник Кенаши V. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается на склоне водораздельного плато рек Утва и Оленты в 7 км к западу от бывшего поселка Кенаши).
GPS:N50°31'21,1"/E53°29'25,4"
";
содержание строки под номером 1340 изложить в следующей редакции:
"
1340
Могильник Кенаши VІ. Эпоха раннего железного века.
Археология
Расположен селе Косарал, Жетикульского сельского округа (располагается на склоне водораздельного плато рек Утва и Оленты в 8 км к западу от бывшего поселка Кенаши).
GPS:N50°29'33,2"/E53°26'19,1"