2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 18-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 380 104 530 мың теңге:
салықтық түсімдер – 90 935 583 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 068 616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 580 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 2 689 599 мың теңге
трансферттер түсімдері – 280 372 152 мың теңге;
2) шығындар – 396 354 053 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61 777 551 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 92 253 613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 476 062 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 78 027 074 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 78 027 074 мың теңге:
қарыздар түсімі – 108 602 613 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 575 539 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3,4, 5, 6, 7-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 28, 29, 30, 31-баптары қаперге және басшылыққа алынсын:
1) 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі мен кредиттер ескерілсін:
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға.
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредит беруге;
ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беруге;
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беруге;

Об областном бюджете на 2026–2028 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-1
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 381 764 569 тысяч тенге:
налоговые поступления – 90 935 583 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 414 107 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 580 тысяч тенге;
специальные поступления – 2 689 599 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 280 686 700 тысяч тенге;
2) затраты – 401 691 257 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61 924 004 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 92 776 404 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 852 400 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 81 850 692 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 850 692 тысячи тенге:
поступление займов – 108 125 404 тысячи тенге;
погашение займов – 30 753 920 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 479 208 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.06.2026 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Поступления в областной бюджет на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" и согласно пунктам 3, 4, 5, 6, 7 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 28, 29, 30, 31 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы":
1) учесть в областном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета:
на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения
на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
на развитие систем теплоснабжения;
на развитие газотранспортной системы;
на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
на кредитование инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе.

4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2026 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
әлеуметтік салық аудандық және облыстық маңызы бар қаланың бюджеттеріне келесі пайыздарда есепке алынады: Теректі – 53%, Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Шыңғырлау – 100%, Бәйтерек, Бөрлі және Орал қаласы – 0%.
5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетке аудандық және облыстық маңызы бар қаланың бюджетерден жалпы сомасы 94 508 558 мың теңге бюджеттік алып қоюлар болып белгіленсін, оның ішінде:
Бөрлі ауданы – 34 097 310 мың теңге;
Бәйтерек ауданы– 4 703 105 мың теңге;
Сырым ауданы – 123 810 мың теңге;
Теректі ауданы – 23 051 мың теңге;
Орал қаласы – 55 561 282 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының түсімдері 30 476 062 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жергiлiктi атқарушы органы қарыз алу мақсаттарының тізбесіне сәйкес шығыстарды қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздар шығарылымынан түсетін түсімдер 95 578 585 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
9. 2026 жылға облыстық бюджеттен аудандық және облыстық маңызы бар қаланың бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 6 160 261 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 968 098 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 633 560 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 294 720 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 371 616 мың теңге;
Казталов ауданы – 1 521 615 мың теңге;
Қаратөбе ауданы – 472 817 мың теңге;
Тасқала ауданы – 966 013 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 931 822 мың теңге.
10. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық және облыстық маңызы бар қаланың бюджеттеріне облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттер 12 504 997 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
6 568 817 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
5 936 180 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық және облыстық маңызы бар қаланың бюджеттеріне бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

4. Установить на 2026 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим спецификам доходов:
социальный налог, зачисляется в районные бюджеты и бюджет города областного значения, в следующих процентах: Теректинский – 53%, Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Чингирлауский – 100%, Бәйтерек, Бурлинский и город Уральск – 0%;
5. Установить в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджета города областного значения в областной бюджет в общей сумме 94 508 558 тысяч тенге, в том числе:
Бурлинскому району – 34 097 310 тысяч тенге;
району Бәйтерек – 4 703 105 тысяч тенге;
Сырымскому району – 123 810 тысяч тенге;
Теректинскому району – 23 051 тысяча тенге;
городу Уральск – 55 561 282 тысячи тенге.
6. Учесть в областном бюджете на 2026 год поступления сумм погашения бюджетных кредитов в сумме 30 852 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.06.2026 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Учесть в областном бюджете на 2026 год поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местным исполнительным органом области для обращения на внутреннем рынке для финансирования расходов в соответствии с Перечнем целей заимствований в сумме 95 101 376 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.06.2026 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
9. Установить на 2026 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в общей сумме 6 160 261 тысяча тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 968 098 тысяч тенге;
Бокейординскому району – 633 560 тысяч тенге;
Жангалинскому району – 294 720 тысяч тенге;
Жанибекскому району – 371 616 тысяч тенге;
Казталовскому району – 1 521 615 тысяч тенге;
Каратобинскому району – 472 817 тысяч тенге;
Таскалинскому району – 966 013 тысяч тенге;
Чингирлаускому району – 931 822 тысячи тенге.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города областного значения, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 19 482 976 тысяч тенге, в том числе:
12 154 171 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
7 328 805 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным бюджетам и бюджету города областного значения осуществляется на основании постановления акимата Западно-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.06.2026 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2026).

16. 2026 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
17. Бюджеттік бағдараламалардың әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспортарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы М. Мұқаев
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 22-1 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

16. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год, согласно приложениям 4, 5.
17. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ согласно приложению 6.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель областного маслихата М. Мукаев
Приложение 1 к решению Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-1
Областной бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.06.2026 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
639 039
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 178
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
253 376
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
9 124 368
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
34 018 304
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1 568 036
271
Облыстың құрылыс басқармасы
55 000
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
55 000
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
9 818 969
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
8 677 454
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 141 515
05
Денсаулық сақтау
12 820 154
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 156 323
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
313 443
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
176 909
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
45 493
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
219 608
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
362 805
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
49 553
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
642 600
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 342 901
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 897
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 819 686
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
262 824
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 700 673
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
708
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу

083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
639 039
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 178
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
253 376
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
9 124 368
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
34 018 304
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 568 036
271
Управление строительства области
15 147
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
15 147
285
Управление физической культуры и спорта области
9 533 565
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
8 392 050
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 141 515
05
Здравоохранение
13 401 379
253
Управление здравоохранения области
11 445 993
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
351 127
006
Услуги по охране материнства и детства
179 685
007
Пропаганда здорового образа жизни
45 493
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
219 608
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
362 805
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
49 553
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
642 600
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 342 901
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 897
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
12 283
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 056 613
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
262 824
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
2 700 673
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
708
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга

126 223
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
807 183
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
807 183
271
Облыстың құрылыс басқармасы
856 648
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
856 648
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 896 244
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
18 147 829
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
307 257
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 468 272
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
235 423
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 482 175
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
879 466
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
985 489
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
13 545
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 309 142
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
26 000
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 700 348
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 177
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 724 535
261
Облыстың білім басқармасы
684 450
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
404 826
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

126 223
256
Управление координации занятости и социальных программ области
807 183
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
807 183
271
Управление строительства области
1 148 203
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 148 203
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 836 556
256
Управление координации занятости и социальных программ области
18 054 507
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
294 222
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 257 747
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
235 423
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 803 731
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
879 466
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
963 638
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
55 795
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 303 974
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
26 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
162 219
068
Программа занятости
5 331 580
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 177
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 724 535
261
Управление образования области
684 450
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
404 826
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям

029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
1 399 538
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
40 822
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
14 544
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
628 698
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 877 948
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
91 532
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 578 887
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 850 327
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
127 727
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 703 032
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 033
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
56 835
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
16 236
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
9 730
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
29 097
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
21 258
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 907 939
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 000 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
8 203
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
136 987
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
6 992
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
1 997
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
12 185

029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
675 727
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
40 822
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
11 093
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
628 698
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 877 948
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
91 532
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 578 887
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 850 327
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
127 727
719
Управление ветеринарии области
6 668 063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
186 811
009
Организация санитарного убоя больных животных
56 835
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
9 730
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
29 097
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
21 258
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 907 939
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 000 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
8 203
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
93 735
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
11 600
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
905

1 323 928
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
26 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
778 012
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 307 787
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 985
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 724 535
261
Облыстың білім басқармасы
704 362
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
410 757
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
293 605
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 395 623
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 395 623
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
67 163
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
67 163
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 433 032
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
32 433 032
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
312 554
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 444 047
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
123 172
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
50 000
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
30 503 259
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
18 748 337
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 543 408
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 434
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
125 936
003
Әртүрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
4 490 497
011
Туристік қызметті реттеу
18 617
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
707 958
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау

1 323 928
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
26 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
778 012
068
Программа занятости
5 307 787
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 985
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 724 535
261
Управление образования области
704 362
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
410 757
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
293 605
271
Управление строительства области
1 395 623
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 395 623
752
Управление общественного развития области
67 163
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
67 163
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 433 032
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
32 433 032
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
312 554
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 444 047
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
123 172
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
50 000
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
30 503 259
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
18 748 337
285
Управление физической культуры и спорта области
5 543 408
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
115 434
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
125 936
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
4 490 497
011
Регулирование туристской деятельности
18 617
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
707 958
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов

427 453
04
Бiлiм беру
268 975 054
120
Облыс әкімінің аппараты
18 504
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
18 504
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 524 953
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
14 646
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 306 907
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
203 400
261
Облыстың білім басқармасы
212 797 473
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
900 476
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
2 420 903
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
399 892
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендердін сатып алу және жеткізу
2 365 975
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
3 330 324
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
490 310
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 190 649
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
16 698 121
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 751 412
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
8 511 720
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
992 244
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
27 788 994
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
97 523 918
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
227 670
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 401
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
279 347
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
9 935 414
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
35 307 963

427 453
04
Образование
268 975 054
120
Аппарат акима области
18 504
019
Обучение участников избирательного процесса
18 504
253
Управление здравоохранения области
1 524 953
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
14 646
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
1 306 907
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
203 400
261
Управление образования области
212 797 473
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
900 476
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
2 420 903
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
399 892
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
2 365 975
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 330 324
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
490 310
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 190 649
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
16 698 121
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 751 412
055
Дополнительное образование для детей и юношества
8 511 720
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
992 244
081
Дошкольное воспитание и обучение
27 788 994
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
97 523 918
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
227 670
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 401
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
279 347
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
9 935 414
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
35 307 963

54 223 665
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
138 168
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 051
003
Жер қатынастарын реттеу
33 117
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
7 108 543
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 181
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
52 454
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
194 228
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 170 878
006
Жануарлар дүниесін қорғау
4 962
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
1 766 237
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
1 000 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
26 491
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
744 112
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
41 874 390
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 248 776
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
379 718
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
788 183
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
189 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
32 015
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
1 220 999
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
1 007 400
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
45 034
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
16 021
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
775 797
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 726 829
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
100 914
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

54 223 665
251
Управление земельных отношений области
138 168
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
105 051
003
Регулирование земельных отношений
33 117
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
7 108 543
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
149 181
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
52 454
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
194 228
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 170 878
006
Охрана животного мира
4 962
008
Мероприятия по охране окружающей среды
1 766 237
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
1 000 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
26 491
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
744 112
255
Управление сельского хозяйства области
41 874 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
2 248 776
002
Субсидирование развития семеноводства
379 718
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
788 183
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
189 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
32 015
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
1 220 999
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
1 007 400
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
45 034
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
16 021
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
775 797
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 726 829
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
100 914
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 22-1 шешіміне
5-қосымша
2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жергілікті жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
05
Денсаулық сақтау
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2025 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 22-1 шешіміне
6-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі
ББӘ
ББ
Атауы
Жоспарлы кезең
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл

041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Приложение 5 к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 15 декабря 2025 года № 22-1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (города областного значения) бюджетов на 2026 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
05
Здравоохранение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 6 к решению Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2025 года № 22-1
Перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.06.2026 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
АБП
БП
Наименование
Плановый период
2026 год
2027 год
2028 год

033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз ету деңгейі, соның ішінде:
қала, %
93,2
93,7
СНП, %
60,6
60,9
Түпкілікті нәтиже:
Медициналық ұйымдар ғимараттарының тозу деңгейін төмендету, %
61,02
60,35
Денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту, %
100
100
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Нысаналы индикатор:
Тергеу изоляторларында және қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету (нысан)
3
3
3
Түпкілікті нәтиже:
ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің сапасы мен қолжетімділігін арттыру, белгіленген стандарттарға сәйкес көмек көрсетуді қамтамасыз ету, %
100
100
100
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Облыстардың жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Амбулаториялық пациенттерді генетикалық немесе сирек және ерекше аурулары бар халықтың жекелеген санаттарын қымбат тұратын дәрі дәрмектермен және мамандандырылған тамақтанумен сапалы дәрілік препараттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен толық және уақтылы қамтамасыз ету сирек аурулары бар пациенттердің тыныс тіршілігін қамтамасыз ету үшін генетиктер жеке әзірлеген мамандандырылған мәзір бойынша, %
100
100
100
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
Нысаналы индикатор:
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендететін іс-шараларды өткізуі үшін дәрі-дәрмектерді сатып алу, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жыныстық артықшылық бұзылуынан зардап шегетін адамдарда декомпенсация жай-күйінің алдын алу мақсатында химиялық кастрацияға арналған препараттармен қамтамасыз етілгендердің үлесі, %
100
100
100
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы индикатор:
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандарға қоғамның әлеуметтік-экономикалық қажеттіліктерін қанағаттандыру және мамандарды даярлау бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысымен қамтамасыз ету, %
100
100
100
Жұмыспен қамту пайызы, %
100
100
100

033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов, в том числе
город, %
93,7
94,2
93,7
СНП, %
60,9
61,4
62,1
Конечный результат:
Снижение уровня износа зданий медицинских организаций, %
61,05
61,02
60,35
Укрепление материально-технической базы организаций здравоохранения, %
100
100
100
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
Целевой индикатор:
Оказание медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы (объект)
3
3
3
Конечный результат:
Повышение качества и доступности медицинской помощи лицам, содержащимся в учреждениях УИС, обеспечение оказания помощи в соответствии с установленными стандартами, %
100
100
100
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Целевой индикатор:
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей, %
100
100
100
Конечный результат:
Полное и своевременное обеспечение амбулаторных пациентов качественными лекарственными препаратами и специализированными лечебными продуктами отдельных категорий населения с генетическими или редкими и особыми заболеваниями с дорогостоящими лекарствами и специализированным питанием по специализированному меню разработанный генетиками индивидуально для обеспечения жизнедеятельности пациентов с редкими заболеваниями, %
100
100
100
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
Целевой индикатор:
Закуп медикаментов для проведения медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда, %
100
100
100
Конечный результат:
Доля обеспеченных препаратами для химической кастрации в целях предупреждения состояния декомпенсации у лиц, страдающих расстройством сексуального предпочтения, %
100
100
100
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Целевой индикатор:
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования, %
100
100
100
Конечный результат:
Удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним медицинским и фармацевтическим образованием и обеспечение государственным образовательным заказом по подготовке специалистов, %
100
100
100
Процент трудоустройства, %
100
100
100

583,0
Отандық асыл тұқымды қой басын сатып алу, бас
13 500
14 600
15 000
Асыл тұқымды ұсақ малдың төлін өсіру шығындарын арзандату, бас
12 000
13 000
14 000
Ұсақ малдың еркек дарағының құнын арзандату, бас
19 460
22 720
24 872
Өнімділік бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық айғырлар сатып алу, бас
150
154
160
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
Түпкілікті нәтиже:
Қаржы институттарымен берілген қарыз шарттары бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау, шарттар саны
4 445
4 366
3 593
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
Түпкілікті нәтиже:
Сары май өндіру, тонна
167
175,3
184,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің сапасын көтеру,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Қарттар мен жалпы үлгідегі мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қорғаншылықты қамту,адам саны
718
718
718
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
Нысаналы индикатор:
Мүгедектігі бар адамдарды оңалту, мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету, өмір сүру сапасын жақсарту және қоғамға етене араластыру,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мүгедектігі бар адамдарды жеке оңалту бағдарламасына сәйкес протезді-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету, адам саны
753
753
753
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің сапасын көтеру,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қамқорлыққа алынушыларды қамту,адам саны
589
589
589

583,0
Приобретение отечественных племенных овец, голова
13 500
14 600
15 000
Удешевление затрат при выращивании племенного молодняка МРС, голова
12 000
13 000
14 000
Удешевление стоимости МРС мужской особи, голова
19 460
22 720
24 872
Приобретение племенных жеребцов-производителей продуктивного направления, голова
154
160
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Конечный результат:
Субсидирование ставок вознаграждения по договорам займа, выданным финансовыми институтами, кол-во договоров
4 300
4 366
3 593
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
Конечный результат:
Производство сливочного масла, тонн
167
175,3
184,1
073
Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
Конечный результат:
Индекс цен на социально значимые продовольственные товары ежегодно на 2026-2028 годы (январь-декабрь), %
2,5%
256
Управление координации занятости и социальных программ области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Повышение качества оказания специальных социальных услуг, %
100
100
100
Конечные результаты:
Охват опекаемых в центрах оказания специальных социальных услуг престарелым и лицам с инвалидностью общего типа, чел.
678
718
718
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Реабилитация лиц с инвалидностью, обеспечение прав лиц с инвалидностью, улучшение качества жизни и вовлечение в общество, %
100
100
100
Конечные результаты:
Обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими средствами в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, чел.
753
753
753
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Повышение качества оказания специальных социальных услуг, %
100
100
100
Конечные результаты:
Охват опекаемых в центрах оказания специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, чел
600
589
589

014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің сапасын көтеру,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Оңалту орталықтарында арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамту, адам саны
150
150
150
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Нысаналы индикатор:
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетудің сапасын көтеру,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Психоневрологиялық патологиясы және мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында қамту,адам саны
102
102
102
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
Нысаналы индикатор:
Кохлеарлық имплантқа сөйлеу процессорын сатып алу, ауыстыру және баптау жөніндегі қызметтермен қамтылған кохлеарлық импланттары бар мүгедек адамдардың ересектер мен балалардың үлес салмағы, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мұқтаждарды, мүгедектерді кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және орнату жөніндегі қызметтермен қамту, адам саны
2
36
15
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Жұмыссыздық деңгейін төмендету,%
4,8
4,8
4,7
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
Нысаналы индикатор:
Жастарға ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда бизнес жобаларды іске асыру үшін үміткерлерге микрокредит беруге бюджеттік қызмет көрсету бойынша қызметтерге ақы төлеу, қызмет
1
1
1
Түпкілікті нәтиже:
Жастар жұмыссыздығы,%
3,9
3,9
3,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Қамқорланушыларға қолайлы жағдай қалыптастыру,бірлік
1
Түпкілікті нәтиже:
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарға күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізу,%
100
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейін төмендету,%
4,8
4,8
4,7
Түпкілікті нәтиже:
Жұмысқа орналастырылған азаматтардың, оның ішінде: жастар,адам саны
16 255 адам,соның ішінде жастар 11 006 адам
16 255 адам,соның ішінде жастар 14 054 адам
16 255 адам,соның ішінде жастар 14 223 адам

014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
Целевой индикатор:
Повышение качества оказания специальных социальных услуг, %
100
100
100
Конечные результаты:
Охват специальными социальными услугами в реабилитационных центрах, чел.
150
150
150
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей лиц с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Повышение качества оказания специальных социальных услуг, %
100
100
100
Конечные результаты:
Охват в центрах оказания специальных социальных услуг детям с психоневрологическими патологиями и инвалидностью, чел.
102
102
102
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
Целевой индикатор:
Удельный вес взрослых и детей лиц с инвалидностью с кохлеарными имплантами, охваченных услугами по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлеарному импланту, %
100
100
100
Конечные результаты:
Охват нуждающихся, инвалидов услугами по замене и установке речевых процессоров к кохлеарным имплантам, численность чел.
7
36
15
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и центров карьеры по социальной поддержке граждан по вопросам занятости, %
100
100
100
Конечные результаты:
Уровень безработицы, %
4,8
4,8
4,7
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
Целевой индикатор:
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
1
1
1
Конечные результаты:
Уровень молодежной безработицы, %
3,9
3,9
3,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Количество центров, в которых проведены капитальные ремонтные работы
1
1
Конечные результаты:
Проведение капитального ремонта в подведомственных учреждениях, %
100
Укрепление материально-технической базы подведомственных организаций, %
100
068
Программа занятости
Целевой индикатор:
Уровень безработицы, %
4,8
4,8
4,7
Конечные результаты:
Количество трудоустроенных граждан, в том числе молодежи, чел.
16 255 чел.,
в т.ч. молодежь 11 006 чел.
16 255 чел.,
в т.ч. молодежь 14 054 чел.
16 255 чел.,
в т.ч. молодежь 14 223 чел.

069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
Нысаналы индикатор:
Мүгедектігі бар адамдарды арнайы жұмыс орындарымен қамтамасыз ету,%
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Мансап орталығына жолыққан мүмкіндігі шектеулі жандардың жұмысқа орналастыру үлесі,%
52%
53%
54%
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
Нысаналы индикатор:
Еңбекке қабілетті атаулы әлеуметтік көмек (шартты ақшалай көмек) алушылардың, жұмыспен қамтылған және белсенді көмек көрсету шараларына тартылғандардың саны,адам саны
14 110
13 404
12 734
Міндетті гигиеналық құралдармен,көмекші техникалық (орнын толтырушы) құралдармен және ымдау тілі маманының қызметтерімен және бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етілген мүгедектігі бар адамдардың саны
19 920
18 915
17 748
Егде жастағы (зейнет жасындағы) азаматтардың мәдени бос уақытын ұйымдастыру, адам саны
1 000
1 000
1 000
Түпкілікті нәтиже:
Еңбекке қабілетті атаулы әлеуметтік көмек (шартты ақшалай көмек) алушылардың, жұмыспен қамтылған және белсенді көмек көрсету шараларына тартылғандардың үлес салмағы ,%
78,0
78,2
78,2
Міндетті гигиеналық құралдармен,көмекші техникалық (орнын толтырушы) құралдармен және ымдау тілі маманының қызметтерімен және бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етілген мүгедектігі бар адамдардың үлес салмағы (оларға мұқтаж мүгедектігі бар адамдар жоспарланған санынан),%
100
100
100
Егде жастағы (зейнет жасындағы) азаматтардың мәдени бос уақытын ұйымдастыру,%
100
100
100
257
Облыстың қаржы басқармасы
001
Жергілікті бюджетті атқару атқару, коммуналдық меншікті басқару және бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
Түпкілікті нәтиже:
"Инвестор" алдындағы борышына қызмет көрсету жөніндегі қарыздық міндеттемелерін облыстың жергілікті атқарушы органмен орындауды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
007
Субвенциялар
Түпкілікті нәтиже:
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі және жоспарлы кезеңге арналған облыстық бюджет туралы облыстық мәслихаттың шешімдеріне сәйкес төмен тұрған бюджеттерге облыстық бюджеттен бюджеттік субвенцияларын аударуды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
Түпкілікті нәтиже:
"Инвестор" алдындағы борышын өтеу бойынша қарыздық міндеттемелерін облыстың жергілікті атқарушы органмен орындауды қамтамасыз ету
100%
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
Түпкілікті нәтиже:
Облыстың жергілікті атқарушы органның резервінен қаражат бөлу туралы облыс әкімдігінің қаулыларын орындауды қамтамасыз ету
100%
100%
100%

069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Обеспечение специальными рабочими местами лиц с инвалидностью,100%
100
100
100
Конечные результаты:
Доля трудоустройства людей с ограниченными возможностями, обратившихся в карьерный центр, %
52%
53%
54%
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Количество трудоспособных получателей адресной социальной помощи (обусловленной денежной помощи), занятых и вовлеченных в активные меры содействия, чел.
14 110
13 404
12 734
Количество лиц с инвалидностью, обеспеченных обязательными гигиеническими средствами, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и услугами специалиста жестового языка, чел.
19 920
18 915
17 748
Организация свободного времени культурного досуга граждан старшего поколения (пенсионного возраста), чел.
1 000
1 000
1 000
Конечные результаты:
Удельный вес трудоспособных получателей адресной социальной помощи (обусловленной денежной помощи), занятых и вовлеченных в активные меры содействия, %
78,0
78,2
78,2
Удельный вес лиц с инвалидностью, обеспеченных обязательными гигиеническими средствами, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и услугами специалиста жестового языка (от запланированного количества инвалидов, нуждающихся в них), %
100
100
100
Организация свободного времени культурного досуга граждан старшего поколения (пенсионного возраста), %
100
100
100
257
Управление финансов области
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета, управления коммунальной собственностью и бюджетного планирования
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
Конечные результаты:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед "инвестором" по обслуживанию долга
100%
100%
100%
007
Субвенции
Конечные результаты:
Обеспечение перечисления бюджетных субвенций из областного бюджета нижестоящим бюджетам в соответствии с решениями областного маслихата об объемах трансфертов общего характера и областном бюджете на плановый период
100%
100%
100%
008
Погашение долга местного исполнительного органа
Конечные результаты:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед "инвестором" по погашению долга
100%
012
Резерв местного исполнительного органа области
Конечные результаты:
Обеспечение исполнения постановлений акимата области о выделении средств из резерва местного исполнительного органа области
100%
100%
100%
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
Конечные результаты:
Обеспечение возврата неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в республиканский бюджет своевременно и в полном объеме
100%
013
Капитальные расходы государственного органа
Конечные результаты:
Уровень материально-технической оснащенности, %
100%

015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық бюджет алдындағы негізгі борышын өтеу бойынша қарыздық міндеттемелерін облыстың жергілікті атқарушы органмен орындауды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
Түпкілікті нәтиже:
Республикалық бюджет алдындағы борышына қызмет көрсету бойынша қарыздық міндеттемелерін облыстың жергілікті атқарушы органмен орындауды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
Түпкілікті нәтиже:
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалауды жүргізуді қамтамасыз ету
100%
100%
100%
064
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
Түпкілікті нәтиже:
Бөлу бюджеттік бағдарлама бойынша облыс әкімдігінің қаулыларын орындалуды қамтамасыз ету
100%
100%
100%
261
Облыстың білім басқармасы
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
95
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаумен және ерте түзетумен қамту, %
95
100
100
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
Нысаналы индикатор:
Енгізілген жаңа оқушы орындарының саны, орын

015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Конечные результаты:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед республиканским бюджетом по погашению основного долга
100%
100%
100%
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
Конечные результаты:
Обеспечение выполнения местным исполнительным органом области долговых обязательств перед республиканским бюджетом по обслуживанию долга
100%
100%
100%
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Конечные результаты:
Обеспечение возврата неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет своевременно и в полном объеме
100%
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
Конечные результаты:
Обеспечение проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
100%
100%
100%
064
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
Конечные результаты:
Обеспечение исполнения постановлений акимата области по распределяемой бюджетной программе
100%
100%
100%
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Конечные результаты:
Компенсация потерь местных бюджетов
100%
261
Управление образования области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Целевой индикатор:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
95
100
100
Конечные результаты:
Охват детей с ограниченными возможностями развития специальной психолого-педагогической поддержкой и ранней коррекцией, %
95
100
100
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
Целевой индикатор:
Количество введенных новых ученических мест

69,5
Нысаналы индикатор:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларды сапалы мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту, %
94,5
95
95
Түпкілікті нәтиже:
Балалардың мектепке дейінгі даярлық деңгейі, %
93,8
94
96
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Нысаналы индикатор:
РІSА тестінің нәтижесі бойынша мектепте білім беру сапасын бағалау, бал.
Оқу сауаттылығы
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
Математикалық сауаттылық
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
Жаратылыстану сауаттылығы
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
Түпкілікті нәтиже:
РІSА тестінің нәтижесі бойынша мектепте білім беру сапасын бағалау, бал.
Оқу сауаттылығы
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
Математикалық сауаттылық
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
Жаратылыстану сауаттылығы
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
2029 жылы бағаланатын болады
Түпкілікті нәтиже:
Орта білім беру ұйымдары педагогтерінің жалпы санындағы педагог-шебердің, педагог - зерттеушінің, педагог-сарапшының және педагог-модератордың біліктілік деңгейі бар педагогтердің үлесі, %
82
85
88
Нысаналы индикатор:
Енгізілген жаңа оқушы орындарының саны, орын

69,5
Целевой индикатор:
Охват детей качественным дошкольным воспитанием и обучением от 2 до 6 лет, %
94,5
95
95
Конечный результат:
Уровень предшкольной подготовки детей, %
93,8
94
96
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Целевой индикатор:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA, баллы.
Читательская грамотность
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
Математическая грамотность
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
Естественно-научная грамотность
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
Конечный результат:
Качество результатов среднего образования на основе тестирования PISA, баллы.
Читательская грамотность
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
Математическая грамотность
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
Естественно-научная грамотность
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
будет оценен в 2029 году
Конечные результаты:
Доля педагогов с квалификационным уровнем педагога-мастера, педагога-исследователя, педагога-эксперта и педагога-модератора от общего количества педагогов организаций среднего образования, %
82
85
88
Целевой индикатор:
Количество введенных новых ученических мест, мест

564
1 500
8 596
Түпкілікті нәтиже:
Физика, химия, биология, робототехника, STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі, %
93
95
98
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
Нысаналы индикатор:
Ауылдық жерлерде оқушыларды ең жақын мектепке және кері жеткізуді тегін қамтамасыз ету, %
100
100
100
Түпкілікті нәтиже:
Ауылдық жерлерде оқушыларды ең жақын мектепке және кері жеткізуді тегін қамтамасыз ету, %
100
100
100
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7,3%
7%
6,8%
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7,3%
7%
6,8%
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7,3%
7%
6,8%
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7,3%
7%
6,8%
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
Нысаналы индикатор:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7,3%
7%
6,8%
Түпкілікті нәтиже:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар тәрбиеленушілерінің осы санаттағы балалардың жалпы санынан үлесі, %
7,3%
7%
6,8%

564
1 500
8 596
Конечные результаты:
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM, %
93
95
98
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
Целевой индикатор:
Обеспечение бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности, %
100
100
100
Конечные результаты:
Обеспечение бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности, %
100
100
100
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7,3%
7%
6,8%
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7,3%
7%
6,8%
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7,3%
7%
6,8%
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7,3%
7%
6,8%
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Целевой индикатор:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7,3%
7%
6,8%
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории, %
7,3%
7%
6,8%

68,7%
269
Облыстың дін істері басқармасы
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
Нысаналы индикатор:
Өңірдегі діни-саяси жағдайды реттеуге бағытталған алдын алу іс-шаралары
401
401
401
Түпкілікті нәтиже:
Ақпараттық-түсіндіру тобының жұмысын жүзеге асыру
Жалпы 8 000 адамды қамтитын 150 іс-шара
Жалпы 8 000 адамды қамтитын 150 іс-шара
Жалпы 8 000 адамды қамтитын 150 іс-шара
Экстремизм мен діни терроризмнің алдын алуға бағытталған қызметтер
Жалпы 2 705 адамды қамтитын 6 іс-шара
Жалпы 2 705 адамды қамтитын 6 іс-шара
Жалпы 2 705 адамды қамтитын 6 іс-шара
Медиа және ақпараттық кеңістік мониторингі бөлімінің іс-шараларын өткізу
Жалпы 4 500 адамды қамтитын 6 іс-шара
Жалпы 4 500 адамды қамтитын
6 іс-шара
Жалпы 4 500 адамды қамтитын
6 іс-шара
Оңалту жұмыстары бөлімінің іс-шараларын өткізу
230 адамды жалпы қамтитын 240 іс-шара (ДДА (деструктивті-діни ағымның) адамдарымен жеке кездесулер)
230 адамды жалпы қамтитын 240 іс-шара (ДДА (деструктивті-діни ағымның) адамдарымен жеке кездесулер)
230 адамды жалпы қамтитын 240 іс-шара (ДДА (деструктивті-діни ағымның) адамдарымен жеке кездесулер)

68,7%
269
Управление по делам религий области
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
Целевой индикатор:
Профилактические мероприятия, направленные на регулирование религиозно-политической ситуации в регионе
401
401
401
Конечный результат:
Осуществление работ информационно-разъяснительной группы
150 мероприятий с общим охватом 8 000 чел.
150 мероприятий с общим охватом 8 000 чел.
150 мероприятий с общим охватом 8 000 чел.
Услуги, направленные на профилактику экстремизма и религиозного терроризма
6 мероприятий с общим охватом 2 705 чел.
6 мероприятий с общим охватом 2 705 чел.
6 мероприятий с общим охватом 2 705 чел.
Проведение мероприятий отдела медиа и мониторинга информационного пространства
6 мероприятий с общим охватом 4 500 чел.
6 мероприятий с общим охватом 4 500 чел.
6 мероприятий с общим охватом 4 500 чел.
Проведение мероприятий отдела реабилитационных работ
240 мероприятий (индивидуальные встречи с людьми ДРТ (деструктивно-религиозного течения)) с общим охватом 230 чел.
240 мероприятий (индивидуальные встречи с людьми ДРТ (деструктивно-религиозного течения)) с общим охватом 230 чел.
240 мероприятий (индивидуальные встречи с людьми ДРТ (деструктивно-религиозного течения)) с общим охватом 230 чел.

442,6
269,2
430,4
Түпкілікті нәтиже:
Халықтың сумен жабдықтау қызметтеріне қолжетімділігін қамтамасыз етілуі,км.
3,76
100,234
Нысаналы индикатор:
Пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы ауданы (ИКИ), км
120,1
86,8
227,7
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға берілген тұрғын үйлердің жалпы ауданы (іс - шара-ИКИ құрылысы), км
36,578
Нысаналы индикатор:
Мәдениет объектілерімен және қызметтерімен қамтамасыз етудің өсуі
2
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға беру актісі
2
Нысаналы индикатор:
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтар санын жалпы халықтың 50% - на дейін жеткізу
28
Түпкілікті нәтиже:
Пайдалануға беру актісі
5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
004
Елдi мекендердi газдандыру
Нысаналы индикатор:
Келесі көрсеткіштер бойынша Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз ету деңгейі:
Газбен жабдықтау инфрақұрылымын дамыту (орталықтандырылған газбен жабдықтаумен өамтамасыз ету) (қала), %
100
100
100
Газбен жабдықтау инфрақұрылымын дамыту (орталықтандырылған газбен жабдықтаумен өамтамасыз ету) (АЕМ),%
99,8
99,8
99,8
Түпкілікті нәтиже:
Келесі көрсеткіштер бойынша Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз ету деңгейі:
Газбен жабдықтау инфрақұрылымын дамыту (орталықтандырылған газбен жабдықтаумен өамтамасыз ету) (қала), %
100
100
100
Газбен жабдықтау инфрақұрылымын дамыту (орталықтандырылған газбен жабдықтаумен өамтамасыз ету) (АЕМ),%
99,8
99,8
99,9
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
Түпкілікті нәтижелер:
Ауыз су беру жөніндегі қызметтерді субсидиялау, АЕМ саны
206
206
206
041
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
Түпкілікті нәтижелер:
Масалар мен шіркейлер санының азаюы, %
85
85
85

442,6
269,2
430,4
Конечный результат:
Обеспечение доступа населения к услугам водоснабжения, км.
3,76
100,234
Целевой индикатор:
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий (ИКИ), км
120,1
86,8
227,7
Конечный результат:
Общая площадь введенных в эксплуатацию жилых зданий (мероприятие - строительство ИКИ), км
36,578
Целевой индикатор:
Рост обеспеченности объектами и услугами культуры
1
Конечный результат:
Акт ввода в эксплуатацию
1
Целевой индикатор:
Доведение численности граждан, занимающихся физической культурой и спортом, до 50 % от общего населения
28
Конечный результат:
Акт ввода в эксплуатацию
5
276
Управление по защите прав детей области
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
004
Газификация населенных пунктов
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов по показателям:
Развитие инфраструктуры газоснабжения (обеспеченность централизованным газоснабжением)" город, %
100
100
100
Развитие инфраструктуры газоснабжения (обеспеченность централизованным газоснабжением)" СНП, %
99,8
99,8
99,8
Конечный результат:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов по показателям:
Развитие инфраструктуры газоснабжения (обеспеченность централизованным газоснабжением)" город, %
100
100
100
Развитие инфраструктуры газоснабжения (обеспеченность централизованным газоснабжением)" СНП, %
99,8
99,8
99,9
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках государственной поддержки субъектов предпринимательства
Конечный результат:
Развитие индустриальной инфраструктуры (обеспеченность централизованным газоснабжением, теплоснабжением, водоснабжением, электроснабжением) город, %
100
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
Конечный результат:
Субсидирование услуг по подаче питьевой воды, количество СНП
206
206
206
041
Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
Конечный результат:
Снижение численности имагинальных (окрыленных) комаров и мошек, %
85
85
85

007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
Нысаналы индикатор:
ШВСМ (жоғары спорт шеберлігі мектебі) мен спорт колледжіне түскен спортқа дарынды балаларға арналған мектеп-интернаты түлектерінің жалпы бітірушілер санынан үлесі, %.
81,5
81,5
81,5
Олимпиада резерві мектеп-интернатының балаларының жалпы санынан спорт шебері, халықаралық дәрежедегі спорт шебері нормативтеріне қол жеткізген 12 жастан 18 жасқа дейінгі дарынды балалар мен жасөспірімдердің олимпиадалық резервтегі мектеп-интернат-колледжінің жалпы санынан үлесі,%.
5,1
5,4
5,4
Түпкілікті нәтиже:
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында спортпен шұғылданатын 12 жастан 18 жасқа дейінгі дарынды балалар мен жасөспірімдердің, балалардың саны:
350
350
350
мектепте, балалар
250
250
250
колледжде, студенттер (2023 жылдан бастап)
100
100
100
Орналастыру орындары қызмет көрсететін келетін туристер саны, миллион адам.
18
19
19
011
Туристік қызметті реттеу
Нысаналы индикатор:
Орналастыру орындары қызмет көрсететін отандық туристер саны, миллион адам.
0,19
0,20
0,21
Орналастыру орындары қызмет көрсететін келетін туристер саны, миллион адам.
0,03
0,04
0,04
Түпкілікті нәтиже:
Орналастыру объектілері көрсететін қызметтер көлемінің 2024 жылғы деңгеймен салыстырғанда %-бен өсуі, %
90%
91%
92%
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
Нысаналы индикатор:
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитарлық-гигиеналық объектілерді ұстауға арналған шығыстарының бір бөлігін субсидиялау үлесі
12%
13%
14%
Түпкілікті нәтиже:
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің туристік-тартымды аймақтардың санитарлық жай-күйін ұстауға жұмсайтын шығындарының бір бөлігін субсидиялауға жататын санитарлық-гигиеналық бірліктердің саны
85
85
85
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
Нысаналы индикатор:
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес әлеуметтік игіліктермен және қызметтермен қамтамасыз ету деңгейі
93,7
94,2
94,9
Түпкілікті нәтиже:
Өрт сөндіру бөлімінің өрт сөндіру депосы ғимаратын күрделі жөндеу
3
3
Мемлекеттік өртке қарсы қызметі жоқ жаңа өрт сөндіру бекеттерін құру
4
2
Арнайы өрт, авариялық-құтқару техникасы мен жабдықтарын, материалдық-техникалық жарақтар мен жабдықтарды сатып алу
686
656
Ескерту жүйесін нығайту
150
150

007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Доля выпускников школы-интерната для одаренных в спорте детей, поступивших в ШВСМ (школа высшего спортивного мастерства) и колледж спорта от общей численности выпускников, %.
81,5
81,5
81,5
Доля одаренных детей и подростков в возрасте от 12 до 18 лет школы-интернат-колледжа олимпийского резерва, выполнивших нормативы мастера спорта, мастера спорта международного класса от общего количества детей школы-интернат-колледжа олимпийского резерва, %.
5,1
5,4
5,4
Конечные результаты:
Количество одаренных детей и подростков в возрасте от 12 до 18 лет, занимающихся спортом в специализированных организациях образования, дети:
350
350
350
- в школе, дети
250
250
250
-в колледже, учащиеся (с 2023 года)
100
100
100
Количество спортсменов - мастера спорта, мастера спорта международного класса чел.
18
19
19
011
Регулирование туристской деятельности
Целевой индикатор:
Количество внутренних туристов, обслуженных местами размещения, млн. чел.
0,19
0,20
0,21
Количество въездных туристов, обслуженных местами размещения, млн. чел.
0,03
0,04
0,04
Конечный результат:
Увеличение объема оказанных услуг местами размещения, % к уровню 2024 года, %
90%
91%
92%
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
Целевой индикатор:
Доля субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
12%
13%
14%
Конечные результаты:
Количество санитарно-гигиенических узлов подлежащие для субсидирования части затрат субъектов предпринимательства, для поддержания санитарного состояния привлекательных для туристов
85
85
85
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений.
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности социальными благами и услугами в соответствии с Системой региональных стандартов
93,7
94,2
94,9
Конечные результаты:
Капитальный ремонт здания пожарных депо пожарной части
3
3
Создание новых пожарных постов, где отсутствует государственная противопожарная служба
4
2
Приобретение специальной пожарной, аварийно-спасательной техники и оборудования, материально-технического оснащения и снаряжения
686
656
Укрепление системы оповещения
150
150

033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
Түпкілікті нәтижелер:
Чиптеу және мәліметтер базасына ақпарат енгізу, жануарлар саны
1 997
1 997
1997
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
Түпкілікті нәтижелер:
Қаңғыбас жануарларды вакцинациялау және зарарсыздандыру, жануарлар саны
1 997
1 997
1997
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
Түпкілікті нәтижелер:
Ветеринариялық станциялардың қажетті штатын қамтамасыз ету және олардың эпизотиялық салауаттылықты сақтау үшін профилактикалық және эпизотияға қарсы іс шараларды орындауы, бірл.
82
82
82
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
733
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
Түпкілікті нәтижелер:
Жекешелендіру нысанына бағалау жүргізу, бірлік
189
189
189
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, жобалық басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қолдау
Нысаналы индикатор:
Ұлттық және өңірлік жобалар мен Мемлекет басшысы тапсырмаларын мониторингтеу және іске асыру іс-шараларының орындалу пайызы.
98,8
98,9
98,9
Түпкілік нәтиже:
Жобалық басқару шеңберінде іске асырылған жобалардың үлесі, % мөлшерде
95,0
96,0
100,0
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік тілді меңгерген халықтың үлесі, %.

033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
Конечные результаты:
Чипирование и внесение информации в базу данных, количество животных
1 997
1 997
Услуга по доступу к информационной системе учета животных
1
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
Конечные результаты:
Вакцинация и стерилизация бродячих животных, количество животных
1 997
1 997
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
Конечные результаты:
Количество услуг по идентификации домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
650
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
Конечные результаты:
Обеспечение необходимого штата ветеринарных станций и выполнения ими профилактических и противоэпизотических мероприятий для поддержания эпизотического благополучия, ед.
82
82
82
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Конечные результаты:
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
4 240
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
1 940
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
2 000
"Вакцинация и стерилизация бродячих животных"Вакцинация и стерилизация бродячих животных
1 940
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
733
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
004
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
Конечный результат:
Проведение оценки объекта приватизации, ед.
189
189
189
743
Управление цифровых технологий области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг и проектного управления области
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
Целевой индикатор:
Достижения % выполнения мероприятий по мониторингу и реализации национальных и региональных проектов и поручений Главы государства
98,8
98,9
98,9
Конечные результаты:
Доля реализованных проектов в рамках проектного управления, в %
95,0
96,0
100,0
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
Целевой индикатор:
Доля населения, владеющего государственном языком, в %

006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Облыс жастарының бос уақытын ұйымдастыру, бірлік
35,0
35,0
35,0
NEET жастарына арналған іс-шараларды ұйымдастыру, бірлік
10,0
15,0
20,0
Түпкілікті нәтиже:
Оқымайтын, жұмыс істемейтін немесе кәсіптік дағдыларды игермейтін жастардың (15 пен 35 жас аралығындағы) үлесі, %
4,8
4,8
4,8
Жұмыспен қамтылған жастар саны (15 жастан 35 жасқа дейін), адам
14 060
18 630
23 010
Психологиялық көмек пен тегін кеңес алған жастар саны (15 жастан 35 жасқа дейін), адам
2 720
3 485
4 215
009
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
Мемлекет басшысының және жергілікті атқарушы органдардың қызметін, Президенттің жыл сайынғы Жолдауын және мемлекеттік бағдарламаларды іске асыруды ақпараттық қамту (материалдар саны)
7 000
7 000
7 000
Түпкілікті нәтиже:
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыруға қатысатын республикалық және өңірлік бұқаралық ақпарат құралдарының саны
31
31
31
Мемлекеттік бағдарламалар мен жобаларды және Мемлекет басшысының тапсырмаларын ақпараттық қамту мәселелері бойынша мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуымен өтетін брифингтер саны
180
180
180
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
Нысаналы индикатор:
Хабарламалардың жалпы көлемінен жаңалықтарды сурдоаудармамен қамтамасыз ету арқылы мүгедектер үшін ақпараттың қолжетімділік деңгейі, %
40,0
40,0
40,0
Түпкілікті нәтиже:
Тәулігіне кемінде 4 рет көрсетілетін елімізде және Батыс Қазақстан облысында болып жатқан оқиғалар туралы мемлекеттік және орыс тілдеріндегі жаңалықтарды, сондай-ақ маңызды қоғамдық-саяси тақырыптардағы тікелей эфирдегі телебағдарламаларды сурдоаудармамен қамтамасыз ету үлесі, %, оның ішінде:
40,0
40,0
40,0
- Батыс Қазақстан облысы телеарнасының эфирлік хабарларын сурдоаудармамен қамту ("AQJAIYQ" РТРК АҚ), %
90,0
90,0
90,0
075
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Этносаралық қатынастардың жай-күйін тұрақты және қолайлы деп бағалайтын халықтың үлесі, %
96,5
96,7
97
Облыста этносаралық қатынастарды нығайтуға және ұлтаралық шиеленістің алдын алуға бағытталған іс-шаралардың саны, бірлік
1 500
1 550
1 600
Түпкілікті нәтиже:
Этносаралық қатынастарды оң бағалаудың тұрақты деңгейін іске асыру кезеңінің соңына қарай 97%-дан кем емес деңгейде ұстап тұру, %
96,5
96,7
97
Жыл сайын кемінде 1000 іс-шараның тұрақты орындалуын қамтамасыз ету, бірлік.
1 500
1 550
1 600
773
Облыстың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы

006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
Целевой индикатор:
Организация досуговых мероприятий для молодежи области, ед.
35,0
40,0
45,0
Организация мероприятий для молодежи категорий NEET, ед.
10,0
15,0
20,0
Конечные результаты:
Доля молодежи (в возрасте от 15 до 35 лет), которая не учится, не работает и не приобретает профессиональных навыков, %
4,8
4,8
4,8
Количество трудоустроенной молодежи (в возрасте от 15 до 35 лет), чел.
14 060
18 630
23 010
Количество молодежи, которым оказана психологическая помощь и предоставлена бесплатная консультация (в возрасте от 15 до 35 лет), чел.
2 720
3 485
4 215
009
Услуги по проведению государственной информационной политики
Целевой индикатор:
Информационное освещение деятельности главы государства и местных исполнительных органов, исполнения ежегодного Послания Президента и государственных программ (количество материалов)
7 000
7 000
7 000
Конечные результаты:
Количество привлеченных республиканских и региональных СМИ для реализаций государственной информационной политики
31
31
31
Количество брифингов с участием представителей государственных органов по информационному освещению государственных программ и проектов, поручений Главы государства
180
180
180
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
Уровень обеспечения доступа лиц с инвалидностью к информации путем сопровождения трансляции новостных телепередач сурдопереводом от общего объема передач, в %
40,0
40,0
40,0
Конечные результаты:
Доля обеспечению сурдопереводом выпусков новостей на государственном и русском языках о событиях в стране и в ЗКО с выходом не менее 4 раза в сутки, а также телепрограмм прямого эфира на важные общественно-политические темы, в % , в том числе:
40,0
40,0
40,0
- охват сурдопереводом эфирного вещания программ телеканала территории Западно-Казахстанской области (АО РТРК "AQJAIYQ"), в %
90,0
90,0
90,0
075
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
Целевой индикатор:
Доля населения, оценивающего состояние межэтнических отношений как стабильное и благоприятное, в %
96,5
96,7
97
Количество проведенных мероприятий, направленных на укрепление межэтнических отношений и профилактику межэтнической напряженности в регионе, ед.
1 500
1 550
1 600
Конечные результаты:
Сохранение стабильного уровня положительной оценки межэтнических отношений на уровне не ниже 97% к концу периода реализации, в %
96,5
96,7
97
Обеспечение стабильного ежегодного проведения не менее 1000 мероприятий, ед.
1 500
1 550
1 600
773
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области