Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 "Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 16 маусымдағы № 18-6 шешімі
Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 "Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6407 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
1-бөлімде:
екінші, бесінші, жиырма бірінші, жиырма екінші, отыз бірінші, отыз үшінші, отыз бесінші жолдар келесі редакцияда жазылсын:
2
Ювенильдық артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Анакинра, шприцте алдын ала толтырылған инъекцияға арналған ерітінді; Канакинумаб, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, тері астына енгізу үшін ерітінді. Тофацитиниб үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар Инфликсимаб инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
5
Ювенильдық дерматомиазит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Адамның қалыпты G иммуноглобулині, инфузияға арналған ерітінді;Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді; Метилпреднизолон, таблеткалар, Микофенол қышқылы Босап шығуы ұзаққа созылатын, қабықпен қапталған таблеткалар
21
Жылжымалы беріш
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Кладрибин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы, Офатумумаб тері астына инъекцияға арналған препарат, Сипонимод пленкамен қапталған таблеткалар
22
Бронхиалды астма
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Омализумаб венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат. Тезепелумаб Тері астына енгізуге арналған ерітінді
31
Дюшен/Беккер Бұлшықет Дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Голодирсен инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған ұнтақ, Касимерсен көктамыр ішіне енгізу үшін ерітінді
33
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Зонисамид капсула Лакосамид үбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
35
Миастения
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Преднизолон үлбірлі қабықпен қапталған таблеткасы, Азатиоприн үлбірлі қабықпен қапталған таблеткасы, Равулизумаб инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат, Метилпреднизолон таблеткасы
келесі мазмұндағы отыз тоғызыншы, қырықыншы, қырық бірінші, қырық екінші жолдармен толықтырылсын:
39
Десмоидты фиброматоз
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Пазопаниб үлбірлі қабықпен қапталған таблетка
40
Гипофосфатемиялық рахит-тұқым қуалаудың x-байланысты доминантты түрі
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Буросумаб инъекцияға арналған ерітінді
41
Нейрофиброматоз
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Селуметиниб қатты капсула
42
Нефротикалық синдром
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ритуксимаб инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат

О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 16 июня 2025 года № 18-6
Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6407) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
в разделе 1:
строки два, пять, двадцать один, двадцать два, тридцать один, тридцать три, тридцать пять изложить в следующей редакции:
2
Ювенильный артрит
Дети, стоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций; Адалимумаб, раствор для приготовления инъекций, раствора для подкожного введения; Анакинра, раствор для инъекций предварительно заполненных в шприцах; Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения, раствор для подкожных инъекций. Тофацитиниб таблетка покрытая пленочной оболочкой, Инфликсимаб лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
5
Ювенильный дерматомиазит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Человеческий нормальный иммуноглобулин G, раствор для инфузий; Метотрексат, раствор для инъекций; Метилпреднизолон, таблетки, Микофеноловая кислота, таблетки кишечнорастворимые покрытые пленочной оболочкой
21
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кладрибин, таблетка покрытая пленочной оболочкой, Офатумумаб раствор для подкожного введения, Сипонимод таблетки покрытые пленочной оболочкой
22
Бронхиальная астма
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Омализумаб лиофилизат для приготовления раствора, для подкожного введения, Тезепелумаб раствор для подкожного введения
31
Мышечная дистрофия Дюшена/Беккера
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Голодирсен порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий, Касимерсен инъекция для внутривенной инфузии
33
Эпилепсия
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Зонисамид капсула, Лакосамид таблетки покрытые пленочной оболочкой
35
Миастения
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон таблетка покрытая пленочной оболочкой, Азатиоприн таблшетка покрытая пленочной оболочкой, Равулизумаб концентрат для приготовления раствора для инфузий, Метилпреднизолон таблетка
дополнить строками тридцать девять, сорок, сорок один, сорок два следующего содержания:
39
Десмоидный фиброматоз
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пазопаниб таблетки покрытые пленочной оболочкой
40
Гипофосфатемический рахит Х-сцепленнный доминантный тип наследования
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Буросумаб раствор для инъекции
41
Нейрофиброматоз
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селуметиниб твердые капсулы
42
Нефротический синдром
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Мұқаев

2. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Мукаев