Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын және ерекше үй-жайларына арналған алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 93 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес прокуратура органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. "Прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 26 қаңтардағы № 187 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
______________________
"___" ________ 2025 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№ 93 бұйрығына
1-қосымша
Прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары
р/с №
Құрылымдық (аумақтық) бөлімшенің, ведомствоның, білім беру ұйымының атауы
Заттай нормалардың атауы
Жеңіл автокөліктер базасында
Жүк автомобильдері мен жолаушылар автобустарының шассиінде
Айына 1 а/м жүріс лимиті (км)
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппараты
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
2
Cотқа дейінгі тергеп-тексерудің және қылмыстық қудалаудың заңдылығын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 20 бірлігіне бір көлік құралы
2100
3
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 13 бірлігіне бір көлік құралы
2100
4
Қоғамдық мүдделерді қорғау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 12 бірлігіне бір көлік құралы
2100
5
Cотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 7 бірлігіне бір көлік құралы
2100
6
Кадрлық жұмыс бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
7
Стратегиялық даму бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
8
Халықаралық-құқықтық ынтымақтастық бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
9
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметі мен жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
10
Қаржы бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
11
Норма шығармашылық қызметін үйлестіру бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
12
Жолданымдармен жұмыс және іс жүргізу бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
13
Мемлекеттік құпияларды қорғау бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
14
Өзіндік қауіпсіздік бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
15
Материалдық-
техникалық қамсыздандыру басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты алты жолаушы автобусы; үш аз тонналы жүк автомобилі
2100
16
Шаруашылық басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушы автобусы, бір аз тонналы жүк автомобилі
2100
17
Бас прокуратураның Алматы қаласындағы өкілдігі
Бір көлік құралы
2100
18
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет
Бір көлік құралы
Бір аз тонналы жүк автомобилі
2000
19
Құқық қорғау органдары академиясы
Штат санының 35 бірлігіне бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты екі жолаушылар автобусы; аз тонналы екі жүк автомобилі
2100
Бас әскери прокуратура және Бас көлік прокуратурасы, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оларға теңестірілген органдары, облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) прокуратуралар
20
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің және қылмыстық қудалаудың заңдылығын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
21
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
22
Қоғамдық мүдделерді қорғау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
23
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшесі
Тергеу топтарының басшыларына арналған бір көлік құралы
2100
24
Қаржы бөлімшесі
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушылар автобусы
2100
25
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметі мен жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
26
Өзіндік қауіпсіздік бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
27
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің бөлімшесі
Бір көлік құралы
2000
Аудандық және оларға теңестірілген (қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған) прокуратуралар
28
Аудандық және оларға теңестірілген (қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған) прокуратуралар
Жұмыскерлер саны 35 болған жағдайда, бір көлік құралы
2100
29
Мамандандырылған табиғат қорғау прокуратурасы
"Өзен-теңіз" сыныпты бір катер
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№ 93 бұйрығына
2-қосымша
Прокуратура органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдар заттай нормалары
р/с
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлік
Үй-жайдың алаңы
1
2
3
4
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1
Қаруларды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сақтауға арналған үй-жай 1-ші аттестатталған қызметкерге
шаршы.м
0,2
2
Химиялық құралдарды сақтауға арналған үй-жай 1-ші аттестатталған қызметкерге
шаршы.м
0,2
3
Азаматтық қорғау құралдарын сақтауға арналған үй-жай
шаршы.м
40
4
Жедел кезекшіні орналастыруға арналған үй-жай
шаршы.м
36
5
Ұсталған әйел адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
шаршы.м
18
6
Ұсталған ер адамдарды уақытша ұстауға арналған үй-жай
шаршы.м
18
7
Адвокаттардың қорғалушылармен кездесулеріне арналған бөлме
шаршы.м
18
8
Тергеудегі адамнан жауап алуға арналған кабинет
шаршы.м
36
9
"Құпиялық" режимінде тергеу амалдарын жүргізуге арналған кабинет
шаршы.м
18
10
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған жай
шаршы.м
36
11
Тергеу тобының кабинеті
шаршы.м
18
12
Қылмыстық істер материалдарын және басқа құжаттарды сақтауға арналған бөлме
шаршы.м
18
13
Криминалистика және тергеу сараптамалары зертханасының оқу сыныбы
шаршы.м
50
14
Қызметтік және жұмылдыру дайындығының оқу сыныбы
шаршы.м

Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания и натуральных норм площадей для специфических помещений органов прокуратуры
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 93
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы площадей для специфических помещений органов прокуратуры согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2022 года № 187 "Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры".
3. Департаменту финансов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
______________________
"___" ________ 2025 года
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 июля 2025 года № 93
Натуральные нормы специальных транспортных средств
для транспортного обслуживания органов прокуратуры
№ п/п
Наименование структурного (территориального) подразделения, ведомства, организации образования
Наименование натуральных норм
На базе легковых автомобилей
На шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов
Лимит пробега
1 а/м в месяц (км)
1
2
3
4
5
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1
Аппарат Генерального Прокурора Республики Казахстан
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
2
Подразделение по надзору за законностью досудебного расследования и уголовного преследования
Одно транспортное средство на 20 единиц штатной численности подразделения
2100
3
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в законную силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 13 единиц штатной численности подразделения
2100
4
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 12 единиц штатной численности подразделения
2100
5
Подразделение досудебного расследования
Одно транспортное средство на 7 единиц штатной численности подразделения
2100
6
Подразделение кадровой работы
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
7
Подразделение стратегического развития
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
8
Подразделение международно-правового сотрудничества
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
9
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
10
Подразделение финансов
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
11
Подразделение координации нормотворческой деятельности
Одно транспортное средство
2100
12
Подразделение по работе с обращениями и делопроизводству
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
13
Подразделение по защите государственных секретов
Одно транспортное средство
2100
14
Подразделение собственной безопасности
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
15
Управление материально- технического обеспечения
Одно транспортное средство
Шесть пассажирских автобусов среднего или малого класса; три грузовых малотоннажных автомобиля
2100
16
Хозяйственное управление
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса, один грузовой малотоннажный автомобиль
2100
17
Представительство Генеральной прокуратуры в г. Алматы
Одно транспортное средство
2100
18
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Одно транспортное средство
Один грузовой малотоннажный автомобиль
2000
19
Академия правоохранительных органов
Одно транспортное средство на 35 единиц штатной численности
Два пассажирских автобуса среднего или малого класса; два грузовых малотоннажных автомобиля
2100
Главная военная прокуратура и Главная транспортная прокуратура, территориальные и приравненные органы Комитета по правовой статистике и специальным учҰтам, прокуратуры областей и приравненные к ним прокуратуры (городов республиканского значения и столицы)
20
Подразделение по надзору за законностью досудебного расследования и уголовного преследования
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
21
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в законную силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
22
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
23
Подразделение досудебного расследования
Одно транспортное средство для руководителей следственных групп
2100
24
Подразделение финансов
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса
2100
25
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
26
Подразделение собственной безопасности
Одно транспортное средство
2100
27
Подразделение Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Одно транспортное средство
2000
Районные и приравненные к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры
28
Районные и приравненные
к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры
Одно транспортное средство при численности от 35 работников
2100
29
Специализированная природоохранная прокуратура
Один катер класса "Река-Море"
__________________________
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 июля 2025 года № 93
Натуральные нормы площадей для специфических помещений органов прокуратуры
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов и специальных средств на 1-го аттестованного сотрудника
кв.м
0,2
2
Помещение для хранения химических средств на 1-го аттестованного сотрудника
кв.м
0,2
3
Помещение для хранения средств гражданской защиты
кв.м
40
4
Помещение для размещения оперативного дежурного
кв.м
36
5
Помещение для временного содержания задержанных лиц женского пола
кв.м
18
6
Помещение для временного содержания задержанных лиц мужского пола
кв.м
18
7
Комната для свиданий адвокатов с подзащитными
кв.м
18
8
Кабинет для ведения допроса подследственных
кв.м
36
9
Кабинет для проведения следственных действий в режиме "секретности"
кв.м
18
10
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
36
11
Кабинет следственной группы
кв.м
18
12
Комната для хранения материалов уголовных дел и других документов
кв.м
18
13
Учебный класс криминалистики и лаборатории следственных экспериментов
кв.м
50
14
Учебный класс служебной и мобилизационной подготовки
кв.м