Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын және ерекше үй-жайларына арналған алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 93 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес прокуратура органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. "Прокуратура органдарына көліктік қызметті көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 26 қаңтардағы № 187 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Қаржы департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
______________________
"___" ________ 2025 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№ 93 бұйрығына
1-қосымша
Прокуратура органдарына көліктік қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания и натуральных норм площадей для специфических помещений органов прокуратуры
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 93.
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы площадей для специфических помещений органов прокуратуры согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2022 года № 187 "Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры".
3. Департаменту финансов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
______________________
"___" ________ 2025 года
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 июля 2025 года № 93
Натуральные нормы специальных транспортных средств для транспортного обслуживания органов прокуратуры

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 24.04.2026 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Құрылымдық (аумақтық) бөлімшенің, ведомствоның, білім беру ұйымының атауы
Заттай нормалардың атауы
Жеңіл автокөліктер базасында
Жүк автомобильдері мен жолаушылар автобустарының шассиінде
Айына 1 а/м жүріс лимиті (км)
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
1
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппараты
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
2
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру және қылмыстық қудалау заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 12 бірлігіне бір көлік құралы
2100
3
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 13 бірлігіне бір көлік құралы
2100
4
Қоғамдық мүдделерді қорғау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 12 бірлігіне бір көлік құралы
2100
5
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 7 бірлігіне бір көлік құралы
2100
6
Кадр жұмысы бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
7
Стратегиялық даму бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 10 бірлігіне бір көлік құралы
2100
8
Халықаралық-құқықтық ынтымақтастық бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
9
Активтерді қайтару жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 5 бірлігіне бір көлік құралы
2100
10
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметінің және жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
11
Қаржы бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
12
Норма шығару қызметін үйлестіру бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
13
Жолданымдармен жұмыс және іс жүргізу бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
14
Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі бөлімше
Бір көлік құралы
2100
15
Жеке қауіпсіздік бөлімшесі
Бөлімшенің штат санының 6 бірлігіне бір көлік құралы
2100
16
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты алты жолаушылар автобусы; аз тонналы үш жүк автомобилі
2100
17
Шаруашылық басқармасы
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушылар автобусы, аз тонналы бір жүк автомобилі
2100
18
Бас прокуратураның Алматы қаласындағы өкілдігі
Бір көлік құралы
2100
19
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет
Бір көлік құралы
Бір аз тонналы жүк автомобилі
2000
20
Инвесторлардың құқықтарын қорғау комитеті
Бір көлік құралы
Бір аз тонналы жүк автомобилі
2000
21
Құқық қорғау органдары академиясы
Штат санының 35 бірлігіне бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты екі жолаушылар автобусы; аз тонналы екі жүк автомобилі
2100
Бас әскери прокуратура және Бас көлік прокуратурасы, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық және теңестірілген органдары, облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген (республикалық маңызы бар қалалар мен астананың) прокуратуралар
22
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру және қылмыстық қудалау заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
23
Заңды күшіне енген үкімдердің заңдылығын және олардың орындалуын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
24
Қоғамдық мүдделерді қорғау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
25
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру бөлімшесі
Тергеу топтарының басшыларына арналған бір көлік құралы
2100
26
Қаржы бөлімшесі
Бір көлік құралы
Орта немесе шағын сыныпты бір жолаушылар автобусы
2100
27
Жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметінің және жасырын тергеу әрекеттерінің заңдылығын қадағалау жөніндегі бөлімше
Бөлімшенің штат санының 8 бірлігіне бір көлік құралы
2100
28
Өзіндік қауіпсіздік бөлімшесі
Бір көлік құралы
2100
29
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің бөлімшесі
Бір көлік құралы
2000
Аудандық және оларға теңестірілген (қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған) прокуратуралар
30
Аудандық және оларға теңестірілген
(қалалық, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған) прокуратуралар
35 жұмыскері бар бір көлік құралы
2100
31
Мамандандырылған табиғатты қорғау прокуратурасы
"Река-Море" сыныпты бір катер
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2025 жылғы 10 шілдедегі
№ 93 бұйрығына
2-қосымша
Прокуратура органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары

Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 24.04.2026 № 67 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование структурного (территориального) подразделения, ведомства, организации образования
Наименование натуральных норм
На базе легковых автомобилей
На шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов
Лимит пробега 1 а/м в месяц (км)
1
2
3
4
5
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1
Аппарат Генерального Прокурора Республики Казахстан
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
2
Подразделение по надзору за законностью досудебного расследования и уголовного преследования
Одно транспортное средство на 12 единиц штатной численности подразделения
2100
3
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в законную силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 13 единиц штатной численности подразделения
2100
4
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 12 единиц штатной численности подразделения
2100
5
Подразделение досудебного расследования
Одно транспортное средство на 7 единиц штатной численности подразделения
2100
6
Подразделение кадровой работы
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
7
Подразделение стратегического развития
Одно транспортное средство на 10 единиц штатной численности подразделения
2100
8
Подразделение международно-правового сотрудничества
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
9
Подразделение по возврату активов
Одно транспортное средство на 5 единиц штатной численности подразделения
2100
10
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
11
Подразделение финансов
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
12
Подразделение координации нормотворческой деятельности
Одно транспортное средство
2100
13
Подразделение по работе с обращениями и делопроизводству
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
14
Подразделение по защите государственных секретов
Одно транспортное средство
2100
15
Подразделение собственной безопасности
Одно транспортное средство на 6 единиц штатной численности подразделения
2100
16
Управление материально- технического обеспечения
Одно транспортное средство
Шесть пассажирских автобусов среднего или малого класса; три грузовых малотоннажных автомобиля
2100
17
Хозяйственное управление
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса, один грузовой малотоннажный автомобиль
2100
18
Представительство Генеральной прокуратуры в г. Алматы
Одно транспортное средство
2100
19
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Одно транспортное средство
Один грузовой малотоннажный автомобиль
2000
20
Комитет по защите прав инвесторов
Одно транспортное средство
Один грузовой малотоннажный автомобиль
2000
21
Академия правоохранительных органов
Одно транспортное средство на 35 единиц штатной численности
Два пассажирских автобуса среднего или малого класса; два грузовых малотоннажных автомобиля
2100
Главная военная прокуратура и Главная транспортная прокуратура, территориальные и приравненные органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам, прокуратуры областей и приравненные к ним прокуратуры (городов республиканского значения и столицы)
22
Подразделение по надзору за законностью досудебного расследования и уголовного преследования
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
23
Подразделение по надзору за законностью приговоров, вступивших в законную силу, и их исполнением
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
24
Подразделение по защите общественных интересов
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
25
Подразделение досудебного расследования
Одно транспортное средство для руководителей следственных групп
2100
26
Подразделение финансов
Одно транспортное средство
Один пассажирский автобус среднего или малого класса
2100
27
Подразделение по надзору за законностью оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности и негласных следственных действий
Одно транспортное средство на 8 единиц штатной численности подразделения
2100
28
Подразделение собственной безопасности
Одно транспортное средство
2100
29
Подразделение Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Одно транспортное средство
2000
Районные и приравненные к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры
30
Районные и приравненные
к ним (городские, межрайонные, а также специализированные) прокуратуры
Одно транспортное средство при численности от 35 работников
2100
31
Специализированная природоохранная прокуратура
Один катер класса "Река-Море"
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 июля 2025 года № 93
Натуральные нормы площадей для специфических помещений органов прокуратуры