2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 18/191-VIII шешімі
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 721 710,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 665 469,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 266,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 050 975,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 005 275,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 186 039,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 787,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 748,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 469 603,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 469 603,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 196 787,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 748,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –283 564,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 10.02.2026 № 21/211-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.

Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№18/191-VIII шешіміне
9-қосымша
2026-2028 жылдарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві
Функционалдық топ
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Сомасы (мың теңге)
Сомасы (мың теңге)
Сомасы (мың теңге)
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
5
6
7
8
II. Шығындар
17564,0
19457,0
20429,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17564,0
19457,0
20429,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
17564,0
19457,0
20429,0
101
Шұғыл шығындарға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
17564,0
19457,0
20429,0
О бюджете района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 18/191-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Үлкен Нарын на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 721 710,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 665 469,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 266,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 050 975,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 005 275,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 186 039,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 787,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10748,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 469 603,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 469 603,6 тысяч тенге:
поступление займов – 196787,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10748,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 283 564,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 10.02.2026 № 21/211-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов.

3. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 17564,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2026 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы және даму трансферттері 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 17564,0 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень бюджетных программ на 2026 год, финансируемых из местного бюджета согласно приложения 4.
5. Учесть целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета на 2026 год согласно приложения 5.
6. Учесть целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета на 2026 год согласно приложения 6.

7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2026 – 2028 жылдарға арналған аудан бюджетінің бюджетік даму бағдарламаларының тізбесі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. 2026 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2026-2028 жылдарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 9-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

7. Учесть перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2026-2028 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложения 7.
8. Учесть реализацию мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2026 год согласно приложения 8.
9. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2026-2028 годы согласно приложения 9.

93171,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1420,0
02
Қорғаныс
33771,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33771,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15423,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18348,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
429984,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
429984,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61312,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49280,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48066,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
584,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24419,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1090,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171057,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
72276,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1529235,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
432667,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
20000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
21000,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

93171,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1420,0
02
Оборона
33771,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33771,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15423,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18348,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
429984,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
429984,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61312,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49280,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48066,0
006
Оказание жилищной помощи
584,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24419,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1090,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171057,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
72276,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1529235,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
432667,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
20000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21000,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах

14644,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
100624,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
35361,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
241038,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1096568,9
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
825184,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
271384,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
644938,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
300,0
075
Байланыс желілерін салу
300,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
644638,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52755,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28400,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
67930,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
25210,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
426408,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3505,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11340,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12090,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
88536,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36950,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36950,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51586,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50386,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1200,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
49883,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

14644,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
100624,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
35361,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
241038,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1096568,9
005
Развитие коммунальногог хозяйства
825184,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
271384,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
644938,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
300,0
075
Строительство сетей связи
300,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
644638,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
52755,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28400,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
67930,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
25210,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
426408,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3505,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11340,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12090,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
88536,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36950,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36950,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51586,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
50386,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1200,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
49883,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10748,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
10748,0
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№18/191-VIII шешіміне
4- қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 10.02.2026 № 21/211-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
II. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
02
Қорғаныс
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10748,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
10748,0
Приложение 4 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 19 декабря 2025 года
№18/191-VIII
Перечень бюджетных программ на 2026 год, финансируемых из местного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 10.02.2026 № 21/211-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Функциональная группа
Администратор программ
программа
Наименование
1
2
3
4
II. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
02
Оборона
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
III. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
6
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржылық активтерді сатып алу
Мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
8
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
16
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
9
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№18/191-VIII шешіміне
5- қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 10.02.2026 № 21/211-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
II. Шығындар
1030932,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
94303,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94303,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33466,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13314,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
47523,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
821149,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенция
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
6
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступление от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VII. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
8
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
16
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
9
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
Приложение 5 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 19 декабря 2025 года
№18/191-VIII
Целевые текущие трансферты и трансферты на развитие поступившие из областного бюджета на 2026 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 10.02.2026 № 21/211-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор программ
программа
Наименование
1
2
3
4
5
II. Затраты
1030932,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
94303,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94303,0
005
Государственная адресная социальная помощь
33466,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13314,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
47523,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
821149,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)