Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы Самар ауылындағы "Ешкибайское" су қоймасы бөгетінің шегіндегі аумақта объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданының әкімінің 2025 жылғы 5 тамыздағы № 4 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 бұйрығына, Самар ауданының төтенше жағдайдың алдын алу және жою жөніндегі комиссиясының 2025 жылғы 25 шілдедегі № 6 кезектен тыс отырысының хаттамасына сәйкес, ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы Самар ауылындағы "Ешкибайское" су қоймасы бөгетінің шегіндегі аумақта объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. "Шығыс су қоймалары" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны (М. Нургалиев) (келісім бойынша) жоғарыда көрсетілген аумақта объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың салдарын жою мақсатында тиісті іс-шараларды жүргізсін. Атап айтқанда, гидротехникалық құрылғыны реконструкциялау жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы жедел әзірлеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің м.а. Ж. Майкенев

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера объектового масштаба на территории в пределах плотины водохранилища Ешкибайское" в селе Самарское района Самар Восточно-Казахстанской области
Решение акима района Самар Восточно-Казахстанской области от 5 августа 2025 года № 4
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", протоколом внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации района Самар от 25 июля 2025 года № 6 РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера объектового масштаба на территории в пределах плотины водохранилища "Ешкибайское" в селе Самарское района Самар Восточно-Казахстанской области.
2. КГП "Шығыс су қоймалары" (М. Нургалиев) (по согласованию) провести мероприятия, направленные на ликвидацию чрезвычайной ситуации природного характера объектового масштаба на вышеуказанной территории, в том числе безотлагательно разработать проектно-сметную документацию по реконструкции гидротехнического сооружения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его подписания.
И.о. акима района Ж. Майкенев