2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 43/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабының3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкесШемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 525 821,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –367 100,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 154 721,0 мың теңге;
2) шығындар – 525 821,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтердісатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 82 529,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 72 192,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 150,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 647,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 75 503,0 мың теңге;
2) шығындар – 112 150,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2026-2028 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 43/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинскогорайона на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 525 821,0тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 367 100,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 154 721,0тысяча тенге;
2) затраты – 525 821,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2026 год в сумме 82 529,0тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинскогорайона на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 72 192,0 тысячи тенге.
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского районана 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 150,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 647,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 75 503,0 тысячи тенге;
2) затраты – 112 150,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0тенге;

4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 тенге.
5. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 57 184,0 мың теңге сомасында 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 18 319,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 164 392,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 42 805,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 198,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 121 389,0 мың теңге;
2) шығындар – 164 392,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 115 474,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 5 915,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 132,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 237,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2026 год в сумме 57 184,0 тысячи тенге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 18 319,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 392,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 805,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления –198,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 121 389,0 тысяч тенге;
2) затраты – 164 392,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2026 год в сумме 115 474,0 тысячи тенге.
9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 5 915,0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 132,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 237,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;

трансферттердің түсімдері – 26 895,0 мың теңге;
2) шығындар – 79 132,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
11. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 18 895,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
12. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 8 000,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 629,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 428,0 мың теңге;
2) шығындар – 54 629,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
14. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 37 778,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
15. ШемонаихаауданыВерх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 6 650,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
16. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанкаауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов – 26 895,0 тысяч тенге;
2) затраты – 79 132,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 18 895,0тысяч тенге.
12. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 8 000,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 629,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 201,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 428,0 тысяч тенге;
2) затраты – 54 629,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
14. Учесть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 37 778,0тысяч тенге.
15. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 6 650,0 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 139 069,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 206,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 123 667,0 мың теңге;
2) шығындар – 139 069,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
17. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 40 395,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
18. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 83 272,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
19. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдрихаауылдық округінің бюджетітиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75 415,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 052,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 52 363,0 мың теңге;
2) шығындар – 75 415,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
20. Шемонаиха ауданыВыдриха ауылдық округінің бюджетінде 44 138,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
21. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 8 225,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.

1) доходы – 139 069,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 206,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 123 667,0 тысяч тенге;
2) затраты – 139 069,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
17. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 40 395,0 тысяч тенге.
18. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 83 272,0 тысячи тенге.
19. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 415,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 052,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 52 363,0 тысячи тенге;
2) затраты – 75 415,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
20. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 44 138,0 тысяч тенге.
21. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа на 2026год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 8 225,0 тысяч тенге.

22. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 014,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 624,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 209,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 50 181,0 мың теңге;
2) шығындар – 62 014,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
23. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 42 544,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
24. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 7 637,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
25. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 046,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 799,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 350,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 33 897,0 мың теңге;
2) шығындар – 60 046,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
26. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 29 997,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

22. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 014,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 624,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления –209,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 181,0 тысяча тенге;
2) затраты – 62 014,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
23. Учесть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 42 544,0 тысячи тенге.
24. Предусмотреть в бюджете Зевакинского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 7 637,0 тысяч тенге.
25. Утвердить бюджет Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 046,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 799,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 350,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 33 897,0тысяч тенге;
2) затраты –60 046,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
26. Учесть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 29 997,0 тысяч тенге.

27. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 3 900,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
28. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 685,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 074,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 46 611,0 мың теңге;
2) шығындар – 51 685,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
29. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 36 895,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
30. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 9 716,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
31. 2026-2028жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 584,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 48 044,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 584,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

27. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 3 900,0 тысяч тенге.
28. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 685,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 074,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 46 611,0 тысяч тенге;
2) затраты – 51 685,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
29. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 36 895,0 тысяч тенге.
30. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 9 716,0тысячтенге.
31. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 584,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 540,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 48 044,0 тысячи тенге;
2) затраты – 53 584,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

32. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 35 016,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 13 028,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
34. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы Г. Акулов
Шемонаиха аудандық мәслихатының

32. Учесть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 35 016,0 тысяч тенге.
33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 13 028,0тысяч тенге.
34. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата Г. Акулов
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата