2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 43/2-VIII шешімі.
Ескерту. Шешім мен қосымшалардың барлық мәтіні бойынша "тенге" сөзі "теңге" деген сөзбен алмастырылсын-Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабының3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкесШемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 669 199,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –427 376,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 294,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 231 529,0 мың теңге;
2) шығындар – 830 062,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо –0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -160 863,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 160 863,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160 863,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 82 529,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 149 000,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2026-2028 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 43/2-VIII
Сноска. По всему тексту решения и приложений слово "теңге" заменить словом "теңге" решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 669 199,0 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 427 376,0 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 теңге;
поступления от продажи основного капитала – 10 294,0 тысячи теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 231 529,0 тысяч теңге;
2) затраты – 830 062,6 тысячи теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -160 863,6 тысячи теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160 863,6 тысячи теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 160 863,6 тысячи теңге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2026 год в сумме 82 529,0тысяч теңге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 149 000,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

4. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 118 384,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 722,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  606,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 70 056,0 мың теңге;
2) шығындар – 123 436,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу  – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 052,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 052,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет  қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары  –  5 052,4 мың тенге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 57 184,0 мың теңге сомасында 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 12 872,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 164 541,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 369,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 198,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 118 974,0 мың теңге;
2) шығындар – 164 661,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 384,0 тысячи теңге, в том числе:
налоговые поступления – 47 722,0 тысячи теңге;
неналоговые поступления – 0 теңге;
поступления от продажи основного капитала – 606,0 тысяч теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 70 056,0 тысяч теңге;
2) затраты – 123 436,4 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 052,4 тысячи теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 052,4 тысячи теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 052,4 тысячи теңге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2026 год в сумме 57 184,0 тысячи теңге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 12 872,0 тысячи теңге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 541,0 тысяча теңге, в том числе:
налоговые поступления – 45 369,0 тысяч теңге;
неналоговые поступления –198,0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 118 974,0 тысячи теңге;
2) затраты – 164 661,9 тысяча теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының  пайдаланылатын  қалдықтары  –  120,9 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 115 474,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 3 500,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146 088,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 119 193,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 26 895,0 мың теңге;
2) шығындар – 149 674,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-3 586,0 мыңтеңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –3 586,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 586,0 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 18 895,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
12. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 8 000,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -120,9 тысяч теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120,9 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 120,9 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2026 год в сумме 115 474,0 тысячи теңге.
9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 3 500,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 146 088,0 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 119 193,0 тысячи теңге;
неналоговые поступления – 0 теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 26 895,0 тысяч теңге;
2) затраты – 149 674,0 тысячи теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 586,0 тысяч теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 3 586,0 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 586,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 18 895,0тысяч теңге.
12. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 8 000,0 тысяч теңге.

13. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 246 547,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 236 346,0 мың теңге;
2) шығындар – 263 465,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 918,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 918,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 918,0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 37 778,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
15. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 198 568,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 897,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 206,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 42 495,0 мың теңге;
2) шығындар – 67 533,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

13. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 246 547,0 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 10 201,0 тысяча теңге;
неналоговые поступления – 0 теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 236 346,0 тысяч теңге;
2) затраты – 263 465,0 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 918,0 тысяч теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 918,0 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 918,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Учесть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 37 778,0тысяч теңге.
15. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 198 568,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 897,0 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 15 206,0 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 196,0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 42 495,0 тысяч теңге;
2) затраты – 67 533,5 тысячи теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 636,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 636,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 636,5 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 40 395,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
18. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 2 100,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-1. 2026 жылға арналған Шемонаиха ауданының Волчанка ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетіне шығындарды өтеуге ағымдағы нысаналы трансферттер 5 820,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 190,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 052,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 46 138,0 мың теңге;
2) шығындар – 76 396,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 206,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 206,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 206,2 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

5) дефицит (профицит) бюджета – -9 636,5 тысяч теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –9 636,5 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 636,5 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 40 395,0 тысяч теңге.
18. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 2 100,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
18-1. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из бюджета округа бюджету района на компенсацию потерь в сумме 5 820,0 тысяч теңге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 - в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
19. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 190,0 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 23 052,0 тысячи теңге;
неналоговые поступления – 0 теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 46 138,0 тысяч теңге;
2) затраты – 76 396,2 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 206,2 тысяч теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 206,2 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 206,2 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

20. Шемонаиха ауданыВыдриха ауылдық округінің бюджетінде 44 138,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
21. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 2 000,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –79 125,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 054,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 209,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 46 862,0 мың теңге;
2) шығындар – 82 009,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 884,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 884,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 884,9 мың теңге.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
23. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 42 544,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
24. Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджетінде 4 318,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 046,0 мың теңге, оның ішінде:

20. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 44 138,0 тысяч теңге.
21. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 2 000,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
22. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 125,0 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 32 054,0 тысячи теңге;
неналоговые поступления –209,0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 46 862,0 тысячи теңге;
2) затраты –82 009,9 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 884,9 тысячи теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 884,9 тысячи теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 884,9 тысячи теңге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
23. Учесть в бюджете Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 42 544,0 тысячи теңге.
24. Предусмотреть в бюджете Зевакинского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 4 318,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 24 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
25. Утвердить бюджет Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 046,0 тысяч теңге, в том числе:

29. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 36 895,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
30. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 9 716,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
31. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 902,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 858,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 43 044,0 мың теңге;
2) шығындар – 51 055,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 153,7 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 153,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 153,7 мың теңге.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
32. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 35 016,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

29. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 36 895,0 тысяч теңге.
30. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 9 716,0тысячтеңге.
31. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 902,0 тысячи теңге, в том числе:
налоговые поступления – 6 858,0 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 теңге;
специальные поступления – 0 теңге;
поступления трансфертов – 43 044,0 тысячи теңге;
2) затраты – 51 055,7 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 153,7 тысячи теңге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 153,7 тысячи теңге, в том числе:
поступление займов – 0 теңге;
погашение займов – 0 теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 153,7 тысячи теңге.
Сноска. Пункт 31 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
32. Учесть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 35 016,0 тысяч теңге.

33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 8 028,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 14.08.2026 № 50/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
34. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы Г. Акулов
Шемонаиха аудандық мәслихатының

33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 8 028,0 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 33 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.08.2026 № 50/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
34. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата Г. Акулов
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата