2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 43/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабының3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкесШемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 462 629,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –367 100,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 91 529,0 мың теңге;
2) шығындар – 623 492,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -160 863,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 160 863,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160 863,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 82 529,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 9 000,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 150,0 мың теңге, соның ішінде:

О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2026-2028 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 43/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 462 629,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 367 100,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 91 529,0 тысяч тенге;
2) затраты – 623 492,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -160 863,6 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160 863,6 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 160 863,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2026 год в сумме 82 529,0тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 9 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 150,0 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 36 647,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 75 503,0 мың теңге;
2) шығындар – 117 202,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 052,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 052,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 052,4 мың тенге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджетінде 57 184,0 мың теңге сомасында 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 18 319,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 161 977,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 42 805,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 198,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 118 974,0 мың теңге;
2) шығындар – 162 097,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 120,9 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

налоговые поступления – 36 647,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 75 503,0 тысячи тенге;
2) затраты – 117 202,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 052,4 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 052,4 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 052,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2026 год в сумме 57 184,0 тысячи тенге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 18 319,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 161 977,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 805,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления –198,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 118 974,0 тысячи тенге;
2) затраты – 162 097,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -120,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 120,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 115 474,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 3 500,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 132,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 237,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 26 895,0 мың теңге;
2) шығындар – 82 718,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -3 586,0 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 586,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 586,0 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 18 895,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
12. Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 8 000,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 629,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 201,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 428,0 мың теңге;

8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2026 год в сумме 115 474,0 тысячи тенге.
9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 3 500,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 132,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 237,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 26 895,0 тысяч тенге;
2) затраты – 82 718,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 586,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 3 586,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 586,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 18 895,0тысяч тенге.
12. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 8 000,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 629,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 201,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 428,0 тысяч тенге;

2) шығындар – 71 547,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 918,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 918,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 918,0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 37 778,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
15. ШемонаихаауданыВерх-Уба ауылдық округінің бюджетінде 6 650,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
16. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 897,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 206,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 196,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 42 495,0 мың теңге;
2) шығындар – 67 533,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 636,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 636,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 636,5 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 40 395,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

2) затраты – 71 547,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 918,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 918,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 918,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Учесть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 37 778,0тысяч тенге.
15. Предусмотреть в бюджете Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 6 650,0 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 897,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 206,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 196,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 42 495,0 тысяч тенге;
2) затраты – 67 533,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 636,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –9 636,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 636,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
17. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 40 395,0 тысяч тенге.

18. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 2 100,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-1. 2026 жылға арналған Шемонаиха ауданының Волчанка ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетіне шығындарды өтеуге ағымдағы нысаналы трансферттер 5 820,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 75 415,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 052,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 52 363,0 мың теңге;
2) шығындар – 82 621,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 206,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 206,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 206,2 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. Шемонаиха ауданыВыдриха ауылдық округінің бюджетінде 44 138,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
21. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 8 225,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
22. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 114,0 мың теңге, оның ішінде:

18. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 2 100,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
18-1. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из бюджета округа бюджету района на компенсацию потерь в сумме 5 820,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 - в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
19. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 415,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 052,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 52 363,0 тысячи тенге;
2) затраты – 82 621,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 206,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 206,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 206,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
20. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 44 138,0 тысяч тенге.
21. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа на 2026год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 8 225,0 тысяч тенге.
22. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 114,0 тысяч тенге, в том числе:

26. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 29 997,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
27. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 3 900,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
28. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 685,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 074,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 46 611,0 мың теңге;
2) шығындар – 52 111,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -426,4 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 426,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 426,4 мың теңге.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
29. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 36 895,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
30. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 9 716,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
31. 2026-2028 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 584,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 48 044,0 мың теңге;
2) шығындар – 54 737,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

26. Учесть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 29 997,0 тысяч тенге.
27. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в сумме 3 900,0 тысяч тенге.
28. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 685,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 074,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 46 611,0 тысяч тенге;
2) затраты – 52 111,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -426,4 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 426,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 426,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 28 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
29. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 36 895,0 тысяч тенге.
30. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 9 716,0тысячтенге.
31. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 584,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 540,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 48 044,0 тысячи тенге;
2) затраты – 54 737,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
32. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 35 016,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
33. Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджетінде 13 028,0 мың теңге сомасында жоғары тұрған бюджеттерден 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.

Сноска. Пункт 31 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
32. Учесть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2026 год в сумме 35 016,0 тысяч тенге.
33. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2026 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов в бюджет сельского округа в сумме 13 028,0тысяч тенге.

34. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы Г. Акулов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2025жылғы 24 желтоқсандағы
№ 43/2 -VIII шешіміне
1- қосымша
2026 жылға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 46/2 -VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

34. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата Г. Акулов
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 24 декабря 2025 года
№ 43/2 -VIII
Бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2026 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.04.2026 № 46/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ