Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 33/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 851 360,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 035 978,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 220,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 705,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 655 457,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 927 204,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 150,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 521,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 371,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -81 994,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 81 994,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 320,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 371,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 045,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/2-VIII "О бюджете Шемонаихинского района на 2025-2027 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 мая 2025 года № 33/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 25/2-VIII "О бюджете Шемонаихинского района на 2025–2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 851 360,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –6 035 978,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления –23 220,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 705,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –2 655 457,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8 927 204,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 150,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 521,0тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 371,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -81 994,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 994,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34 371,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 045,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

178 770,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
178 770,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
178 770,0
2
Әлеуметтiк көмек
539 220,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
539 220,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 680,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
96 733,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 343,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
258 564,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
141 900,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
161 969,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161 969,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 125,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
53 637,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 236,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
120,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 877 886,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
553 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
228 200,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
228 200,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
325 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
325 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 324 166,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

178 770,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
178 770,0
005
Государственная адресная социальная помощь
178 770,0
2
Социальная помощь
539 220,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
539 220,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 680,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
96 733,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 343,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
258 564,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
141 900,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
161 969,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161 969,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 125,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
021
Капитальные расходы государственного органа
51,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
53 637,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 236,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
120,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 877 886,0
1
Жилищное хозяйство
553 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
228 200,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
228 200,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
325 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
325 000,0
2
Коммунальное хозяйство
1 324 166,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)