"2026-2028 жылдарға арналған Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылдық округінің бюджеті туралы"
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80 677,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 760,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70 917,0 мың теңге;
2) шығындар – 81 094,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -417,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 417,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 417,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/4-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 46 855,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Тарбағатай ауданы Жаңаауыл ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 24 062,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/4-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

"О бюджете Жанаауыльского сельского округа Тарбагатайского района на 2026-2028 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 36/4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Жанаауыльского сельского округа Тарбагатайского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно; в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 677,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 760,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –70 917,0 тысяч тенге;
2) затраты – 81 094,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -417,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 417,6 тысяч тенге;
поступление займов –0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 417,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Жанаауыльского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 год установлен объем субвенции, передаваемый из районного бюджета в сумме – 46 855,0 тысяч тенге
3. Учесть, что в бюджете Жанаауыльского сельского округа Тарбагатайского района на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 24 062,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

3-1. 417,6 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 39/4-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тарбағатай аудандық мәслихатының төрағасы О. Канагатов
Тарбағатай аудандық мәслихатының

3-1. Используемые остатки бюджетных средств 417,6 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 39/4-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Тарбагатайского районного маслихата О. Канагатов
Приложение 1 к решению
Тарбагатайского районного маслихата