Тарбағатай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 834 665,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 290 683,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 260,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 515 722,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 345 799,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 148 888,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 214 088,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 200,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -660 022,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 660 022,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 674 711,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 200,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 50 511,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 15.05.2026 № 38/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 297 704,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округіне 0,0 мың теңге;
Тұғыл ауылдық округіне 35 884,0 мың теңге;
Жаңаауыл ауылдық округіне 46 855,0 мың теңге;
Жетіарал ауылдық округіне 48 522,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 40 501,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 43 412,0 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 40 480,0 мың теңге;
Маңырақ ауылдық округіне 42 050,0 мың теңге.

О бюджете Тарбагатайского района на 2026 – 2028 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 декабря 2025 года № 35/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 834 665,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 290 683,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 260,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 515 722,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 345 799,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 148 888,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 214 088,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 200,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 660 022,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 660 022,3 тысяч тенге;
поступление займов – 674 711,0 тысяч тенге;
погашение займов – 65 200,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 511,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.05.2026 № 38/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 297 704,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу 0,0 тысяч тенге;
Тугылскому сельскому округу 35 884,0 тысяч тенге;
Жанаауылскому сельскому округу 46 855,0 тысяч тенге;
Жетиаралскому сельскому округу 48 522,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу 40 501,0 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 43 412,0 тысяч тенге;
Куйганскому сельскому округу 40 480,0 тысяч тенге;
Маныракскому сельскому округу 42 050,0 тысяч тенге.

3. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 26/206-VIII шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2026 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

3. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов установленного решением Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2026-2028 годы" от 9 декабря 2025 года № 26/206-VIII.

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 839 915,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 80 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тарбағатай аудандық мәслихатының төрағасы О. Канагатов
Тарбағатай аудандық мәслихатының

4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 839 915,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 80 000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Тарбагайтайского районного маслихата О. Канагатов
Приложение 1 к решению
Тарбагатайского районного маслихата

231 432,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
231 432,0
2
Әлеуметтiк көмек
538 750,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
538 750,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
75 000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 660,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54 680,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 894,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
214 397,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
99 413,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
90 706,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56 781,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 781,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 281,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 708 318,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
789 433,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
789 433,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
49 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
500,0
035
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
739 933,0
2
Коммуналдық шаруашылық
875 126,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
875 126,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15 000,0

231 432,0
005
Государственная адресная социальная помощь
231 432,0
2
Социальная помощь
538 750,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
538 750,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
75 000,0
006
Оказание жилищной помощи
1 660,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54 680,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 894,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
214 397,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
99 413,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
90 706,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56 781,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 781,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 281,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 708 318,0
1
Жилищное хозяйство
789 433,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
789 433,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
49 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
500,0
035
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
739 933,0
2
Коммунальное хозяйство
875 126,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
875 126,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15 000,0

79 716,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
625 096,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 697,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
551 399,0
02
Қорғаныс
68 213,0
1
Әскери мұқтаждар
7 623,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 623,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 623,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
60 590,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60 590,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 328,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
46 262,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
575 782,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
48 915,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 915,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
48 915,0
2
Әлеуметтiк көмек
464 407,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
464 407,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
82 500,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 826,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10 824,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 184,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
235 837,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
108 181,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22 055,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

79 716,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
625 096,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
73 697,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
551 399,0
02
Оборона
68 213,0
1
Военные нужды
7 623,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 623,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 623,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
60 590,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 590,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 328,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
46 262,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
575 782,0
1
Социальное обеспечение
48 915,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 915,0
005
Государственная адресная социальная помощь
48 915,0
2
Социальная помощь
464 407,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
464 407,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
82 500,0
006
Оказание жилищной помощи
1 826,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10 824,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 184,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
235 837,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
108 181,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22 055,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

16 995,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
16 995,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
16 995,0
3
Елді-мекендерді көркейту
84 975,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
84 975,0
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
84 975,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
788 861,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
410 713,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
410 713,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
352 592,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
13 208,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7 931,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
36 982,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
197 295,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
26 059,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
26 059,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
171 236,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
170 346,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
890,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
180 853,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
118 115,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 127,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
66 988,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
62 738,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 206,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 532,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
140 214,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
140 214,0

16 995,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16 995,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
16 995,0
3
Благоустройство населенных пунктов
84 975,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
84 975,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
84 975,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
788 861,0
1
Деятельность в области культуры
410 713,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
410 713,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
352 592,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
13 208,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7 931,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
36 982,0
3
Информационное пространство
197 295,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
26 059,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
26 059,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
171 236,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
170 346,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
890,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
180 853,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
118 115,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
51 127,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
66 988,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
62 738,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
58 206,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 532,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
140 214,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
140 214,0