Күршім ауданының аумағында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық ставкасының мөлшерін төмендету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 маусымдағы № 39/15-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес Күршім ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Күршім ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшері салық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Күршім аудандық мәслихатының төрағасы К. Бахтияров

О понижении размера ставки налога при применении специального налогового режима розничного налога на территории Курчумского района
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 июня 2025 года № 39/15-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в районе Курчум с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Курчумского районного маслихата К. Бахтияров