Катонқарағай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/267- VІII "2025-2027 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 32/351-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Катонқарағай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23/267-VІII "2025-2027 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1.2025-2027 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –6 185 052,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –1 592 883,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81 992,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 510 177,1мың теңге;
2) шығындар – 6 672 206,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 547,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104 198,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 651,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – --510701,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -510701,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 206 507,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 23/267 - VІII "О бюджете Катон-Карагайского района на 2025-2027 годы"
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 ноября 2025 года № 32/351-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Катон-Карагайский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 23/267-VІII "О бюджете Катон-Карагайского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Катон - Карагайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы -6 185 052,1 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 592 883,0 тыс. тенге;
неналоговые поступления - 81 992,0 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тыс. тенге;
поступления трансфертов - 4 510 177,1 тыс. тенге;
2) затраты-6 672 206,2 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование-23 547,0 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты-104 198,0 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов-80 651,0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами-0,0 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов-0,0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства-0,0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета—510 701,1 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета-510 701,1 тыс. тенге:
поступление займов-206 507,0 тыс. тенге;

қарыздарды өтеу – 80 651,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 487 154,1 мың теңге."
Аудандық мәслихаттың шешімімен бекітілген 1, 5, 7 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Катонқарағай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Болаев
Катонқарағай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 28 қарашадағы

погашение займов-80 651,0 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств-487 154,1 тыс. тенге."
Приложение 1, 5, 7, утвержденное Решением районного маслихата, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Б. Болаев
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского
районного маслихата
от 28 ноября 2025 года

301847,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66817,5
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
620695,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190652,8
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3700,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
426342,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110218,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97944,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1012,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10600,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
662,2
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
55393,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52595,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2798,0
02
Қорғаныс
120615,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
120615,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
1971,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
118644,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
329747,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
329747,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53507,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36937,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15235,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0

301847,0
003
Капитальные расходы государственного органа
66817,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
620695,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
190652,8
013
Капитальные расходы государственного органа
3700,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
426342,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110218,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
97944,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1012,0
015
Капитальные расходы государственного органа
10600,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
662,2
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
55393,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
52595,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2798,0
02
Оборона
120615,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
120615,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1971,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
118644,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
329747,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
329747,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53507,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36937,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15235,1
006
Оказание жилищной помощи
0,0

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18791,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
597,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
93,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
144474,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
51157,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3258,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5696,0
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1368718,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
198600,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9760,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
116091,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
42400,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
11000,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
0,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15849,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1170118,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1170118,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
605193,4
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
605193,4
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56752,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2807,6
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
36161,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16960,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18791,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
597,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
93,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
144474,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
51157,0
021
Капитальные расходы государственного органа
3258,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5696,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1368718,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
198600,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9760,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
116091,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
42400,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
11000,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15849,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1170118,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1170118,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
605193,4
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
605193,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
56752,4
003
Капитальные расходы государственного органа
2807,6
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
36161,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
16960,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек

67969,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23674,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
370729,4
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6014,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10326,0
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13800,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
143338,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34900,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
34900,8
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
39657,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35957,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3700,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
68781,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65981,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2800,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64454,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
64454,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
62478,0
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1976,0
12
Көлiк және коммуникация
1240791,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1240791,3
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
177309,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
23655,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1039827,2
13
Басқалар
497494,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40158,4
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
40158,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

67969,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23674,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
370729,4
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6014,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10326,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13800,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
143338,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34900,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
34900,8
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
39657,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35957,0
006
Капитальные расходы государственного органа
3700,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
68781,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
65981,0
007
Капитальные расходы государственного органа
2800,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64454,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
64454,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
62478,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1976,0
12
Транспорт и коммуникации
1240791,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1240791,3
022
Развитие транспортной инфраструктуры
177309,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
23655,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1039827,2
13
Прочие
497494,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40158,4
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
40158,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)