"2025-2027 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/2-VIII шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 қазандағы № 33/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/2- VIII шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25078241,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 22821873,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20395,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2235972,9 мың теңге;
2) шығындар – 25323027,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1020,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23592,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24612,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -243765,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 243765,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 57695,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24612,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 210682,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменения в решение маслихата района Алтай от 25 декабря 2024 года № 24/2-VIII "О районном бюджете района Алтай на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 24 октября 2025 года № 33/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай "О районном бюджете района Алтай на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 24/2-VIII следующие изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 25078241,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22821873,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20395,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2235972,9 тысяч тенге;
2) затраты – 25323027,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1020,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23592,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24612,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -243765,8 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 243765,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 57695,0 тысяч тенге;
погашение займов – 24612,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 210682,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

29670,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
41,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111918,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4219,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
185040,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
324703,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
247022,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
167545,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6462,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
6462,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
161274,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161274,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78713,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1815,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
3857,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
67240,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9649,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2444397,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
682863,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
212600,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
66000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
101600,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

29670,0
006
Оказание жилищной помощи
41,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111918,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4219,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
185040,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
324703,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
247022,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
167545,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6462,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6462,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
161274,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161274,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78713,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1815,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
3857,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
67240,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9649,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2444397,9
1
Жилищное хозяйство
682863,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
212600,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
66000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
101600,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту