Дайыр ауылдық округіндегі көшелерді қайта атау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан ауданы Дайыр ауылдық округі әкімнің 2025 жылғы 16 қазандағы № 5 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 211 "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Дайыр ауылдық округінің халқының пікірін ескере отырып, Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 18 қыркүйектегі қорытындысы негізінде, Дайыр ауылдық округінің әкімі шешім қабылдады:
1. Дайыр ауылының 1 шартты көшесі – Заманбек Байжұманов көшесі;
Жамбыл ауылының 1 шартты көшесі – Жақсықан Жақыпов көшесі;
Жамбыл ауылының 4 шартты көшесі – Закарья Сабаев көшесі деп қайта аталсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Дайыр ауылдық округ әкімі Н. Исанов

О переименовании улиц Дайырского сельского округа
Решение акима Дайырского сельского округа Зайсанского района Восточно-Казахстанской области от 16 октября 2025 года № 5
В соответствии со статьеи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 211 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", с учетом мнения населения Дайырского сельского округа на основании заключения областной ономастической комиссии при акимате Восточно Казахстанской области от 18 сентября 2025 года, аким Дайырского сельского округа принял решение:
1. Переименовать
1 условную улицу - в улицу Заманбек Байжұманов в селе Дайыр;
1 условную улицу - в улицу Жақсықан Жақыпов в селе Жамбыл;
4 условную улицу - в улицу Закарья Сабаев в селе Жамбыл.
2. Контроль за исполнением данного решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Дайырского сельского округа Н. Исанов