2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 45/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы №26/206-VIII шешіміне сәйкес, Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 870 238,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер–3 168 355,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 99 151,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 590 732,1 мың теңге;
2) шығындар – 4 002 567,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 071,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 60 550,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 479,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 155 400,1 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –- 155 400,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 60 550,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 126 152,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 221 002,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 18.03.2026 № 48/17-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2026 жылға арналған ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 275 438,0 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Айнабұлақ ауылдық округіне – 33 353,0 мың теңге;

О бюджете Зайсанского района на 2026-2028 годы
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 45/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2025 года №26/206-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы", Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих бъемах:
1) доходы –3 870 238,1тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 168 355,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 99 151,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –590 732,1 тысяч тенге;
2) затраты – 4 002 567,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 071,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 550,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 479,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 155 400,1 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 155 400,1 тысяч тенге;
поступление займов – 60 550,0 тысяч тенге;
погашение займов – 126 152,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 221 002,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.03.2026 № 48/17-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, социальному налог в размере 100 процентов.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2026 год в сумме 275 438,0 тысяч тенге, в том числе:
Айнабулакскому сельскому округу – 33 353,0 тысяч тенге;

Біржан ауылдық округіне – 32 131,0 мың теңге;
Дайыр ауылдық округіне – 30 394,0 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 32 902,0 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне – 33 964,0 мың теңге;
Кеңсай ауылдық округіне – 37 829,0 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округіне – 34 121,0 мың теңге;
Шілікті ауылдық округіне – 40 744,0 мың теңге.
4. 2026 жылға ауданның жергілікті атқарушы органына арналған резерві 65 590,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 492 729,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

Биржанскому сельскому округу – 32 131,0 тысяч тенге;
Дайырскому сельскому округу – 30 394,0 тысяч тенге;
Карабулакскомусельскому округу – 32 902,0 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу – 33 964,0 тысяч тенге;
Кенсайскому сельскому округу – 37 829,0 тысяч тенге;
Сарытерекскомусельскому округу – 34 121,0 тысяч тенге;
Шиликтинскому сельскому округу – 40 744,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 65 590,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 492 729,0 тысяч тенге.

6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуға 60 550,0 мың теңге сомасында кредит ескерілсін.
6-1. 221 002,1 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бөлінсін.

6. Учесть в районном бюджете на 2026 год кредит из республиканского бюджета кредит в сумме 60 550,0 тысяч тенге для предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
6-1. Используемые остатки бюджетных средств 221 002,1 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 18.03.2026 № 48/17-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Зайсан аудандық мәслихатының төрағасы Е. Загипаров
Зайсан аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№45/2-VIII шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған аудан бюджеті

Сноска. Решение дополнено Пунктом 6-1 - в соответствии с решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.03.2026 № 48/17-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Зайсанского районного маслихата Е. Загипаров
Приложение 1 к решению
Зайсанского районного маслихата
№45/2-VIII
от 19 декабря 2025 года
Бюджет района на 2026 год

3 514,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 565,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 948,5
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
335 218,2
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
65 012,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 012,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
190 109,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 246,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
98 863,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80 097,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 097,0
2
Қорғаныс
60 563,0
1
Әскери мұқтаждар
32 089,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 089,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
32 089,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
28 474,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 474,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 460,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 014,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 000,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
770 283,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
154 140,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
154 140,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121 809,0
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
22 831,0
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

3 514,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 565,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 948,5
9
Прочие государственные услуги общего характера
335 218,2
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
65 012,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
65 012,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
190 109,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
91 246,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
98 863,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80 097,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80 097,0
2
Оборона
60 563,0
1
Военные нужды
32 089,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 089,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
32 089,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
28 474,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 474,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 460,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 014,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 000,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
770 283,0
1
Социальное обеспечение
154 140,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
154 140,0
005
Государственная адресная социальная помощь
121 809,0
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
22 831,0
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты

9 500,0
2
Әлеуметтiк көмек
509 126,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
509 126,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 280,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114 890,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 298,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
174 658,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107 017,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 017,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 269,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
21 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26 448,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
246 024,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
149 415,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
149 415,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
53 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 415,0
2
Коммуналдық шаруашылық
91 796,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
91 796,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
83 684,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
8 112,0
3
Елді мекендерді көркейту
4 813,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

9 500,0
2
Социальная помощь
509 126,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
509 126,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 280,0
006
Оказание жилищной помощи
2 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114 890,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 298,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
174 658,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107 017,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 017,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 269,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 448,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
246 024,2
1
Жилищное хозяйство
149 415,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
149 415,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
53 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 415,0
2
Коммунальное хозяйство
91 796,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91 796,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
83 684,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 112,0
3
Благоустройство населенных пунктов
4 813,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

28 000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
28 000,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
72 468,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
71 468,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
145 056,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
109 582,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 504,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
57 078,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 474,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 474,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67 621,0
6
Жер қатынастары
42 090,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
42 090,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 090,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
25 531,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 531,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 531,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
128 233,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
128 233,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
128 233,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 233,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
80 000,0
12
Көлiк және коммуникация
247 639,0
1
Автомобиль көлiгi
97 639,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
97 639,0

28 000,0
002
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
28 000,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
72 468,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
71 468,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
145 056,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
109 582,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 504,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
57 078,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
35 474,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
35 474,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67 621,0
6
Земельные отношения
42 090,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
42 090,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
42 090,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
25 531,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 531,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 531,0
11
Промышленность,архитектурная, градостроительнаяистроительнаядеятельность
128 233,0
2
Архитектурная, градостроительнаяистроительнаядеятельность
128 233,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
128 233,0
001
Услугипореализациигосударственнойполитикивобластистроительстваулучшенияархитектурногообликагородов, районовинаселенныхпунктовобластииобеспечениюрациональногоиэффективногоградостроительногоосвоениятерриториирайона (городаобластногозначения)
48 233,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
80 000,0
12
Транспорт и коммуникации
247 639,0
1
Автомобильный транспорт
97 639,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
97 639,0