Зайсан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы"2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы № 30/2-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 33/1-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зайсан аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №30/2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 133 794,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 424 378,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 951,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 648 465,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 968 318,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 548 074,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 580 838,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 764,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 215 950,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 215 950,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -598 548,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 598 548,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 580 838,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 121 437,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 139 147,3 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 1 403 326,1 мың теңге сомасында ескерілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 684 843,0 мың теңге сомасында ескерілсін.";
мынандай мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 510 062,0 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.";
мынандай мазмұндағы 8-2 тармақпен толықтырылсын:
"8-2. 139 147,3 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын, осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес аталған шешім 4-қосымшамен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Зайсанского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №30/2-VIII "О бюджете Зайсанского района на 2025-2027 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 апреля 2025 года № 33/1-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата "О бюджете Зайсанского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №30/2-VIII следующие изменений и дополнений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зайсанского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих бъемах:
1) доходы – 5 133 794,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 424 378,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 951,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 648 465,3 тысяч тенге;
2) затраты – 4 968 318,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 548 074,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 580 838,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 764,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 215 950,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 215 950,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 598 548,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 598 548,3 тысяч тенге;
поступление займов – 580 838,0 тысяч тенге;
погашение займов – 121 437,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139 147,3 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 1 403 326,1 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 684 843,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год кредит в сумме 510 062,0 тысяч тенге за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов для приобретения жилья коммунального жилищного фонда.";
дополнить пунктом 8-2 следующего содержания:
"8-2. Используемые остатки бюджетных средств 139 147,3 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 настоящего решения, указанное решение дополнить приложением 4 согласно приложению 2 настоящего решения.

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90 357,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
178 007,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
195 352,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104 564,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 564,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 256,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
33 831,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 477,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
511 235,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
401 521,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
401 521,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12 600,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
387 921,0
2
Коммуналдық шаруашылық
108 914,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108 914,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
98 780,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
10 134,3
3
Елді-мекендерді көркейту
800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
800,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
800,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 074 079,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
453 868,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90 357,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 007,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
195 352,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104 564,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 564,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 256,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33 831,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 477,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
511 235,3
1
Жилищное хозяйство
401 521,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
401 521,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 600,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
387 921,0
2
Коммунальное хозяйство
108 914,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108 914,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
98 780,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 134,3
3
Благоустройство населенных пунктов
800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
800,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
800,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 074 079,0
1
Деятельность в области культуры
453 868,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)