2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының кенттер, ауылдар мен ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 31/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына, Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Алтайский ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 892,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 328 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 63 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 501,9 мың теңге;
2) шығындар – 88 334,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -441,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 441,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 441,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Алтайский ауылдың бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 71 501,9 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Белоусовка кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах поселков, сел и сельских округов Глубоковского района на 2026-2028 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 31/2-VIII
Сноска. По всему тексту решения и приложений на русском языке слова "теңге" заменить на "теңге" решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026-2028 годы" Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Алтайский Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 892,9 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 16 328 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 63 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 71 501,9 тысяч теңге;
2) затраты – 88 334,8 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч теңге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 441,9 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 441,9 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч теңге;
погашение займов – 0 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 441,9 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете села Алтайский на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 71 501,9 тысяч теңге из районного бюджета.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет поселка Белоусовка Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 185 624 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 146 179,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 151,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 293 мың теңге;
2) шығындар – 191 982,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 358,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 358,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 358,5 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 жылға арналған Белоусовка кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 34 293 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Березовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 957,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 30 146,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1115,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 695,4 мың теңге;
2) шығындар – 82 412,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 455 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 455 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 455 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

1) доходы – 185 624 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 146 179,3 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 5 151,7 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 34 293 тысяч теңге;
2) затраты – 191 982,5 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч теңге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 358,5 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 358,5 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч теңге;
погашение займов – 0 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 358,5 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть в бюджете поселка Белоусовка на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 34 293 тысяч теңге из районного бюджета.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет Березовского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 957,4 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 30 146,6 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 1 115,4 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 46 695,4 тысяч теңге;
2) затраты – 82 412,4 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч теңге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 455 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 455 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч теңге;
погашение займов – 0 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 455 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

6. 2026 жылға арналған Березовка ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 46 695,4 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Бобровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 289,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 681,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 038 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 570,2 мың теңге;
2) шығындар – 87 444,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 155,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 155,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 155,1 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға арналған Бобровка ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 57 570,2 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.08.2026 № 40/5-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Быструха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 824,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 122,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60 702 мың теңге;
2) шығындар – 80 277 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

6. Учесть в бюджете Березовского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 46 695,4 тысяч теңге из районного бюджета.
Сноска. Пункт 6 в редакции решений Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить бюджет Бобровского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 289,4 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 27 681,2 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 1 038 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 57 570,2 тысяч теңге;
2) затраты – 87 444,5 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч теңге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч теңге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 155,1 тысяч теңге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 155,1 тысяч теңге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч теңге;
погашение займов – 0 тысяч теңге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 155,1 тысяч теңге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть в бюджете Бобровского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 57 570,2 тысяч теңге из районного бюджета.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.08.2026 № 40/5-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Утвердить бюджет Быструшинского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 824,5 тысяч теңге, в том числе:
налоговые поступления – 18 122,5 тысяч теңге;
неналоговые поступления – 0 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч теңге;
поступления трансфертов – 60 702 тысяч теңге;
2) затраты – 80 277 тысяч теңге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч теңге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч теңге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч теңге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч теңге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч теңге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч теңге;