2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының кенттер, ауылдар мен ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 31/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына, Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Алтайский кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95 283 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 103 мың теңге;
трансферттер түсімі – 79 342 мың теңге;
2) шығындар – 95 283 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Алтайский кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 79 342 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Белоусовка кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 233 924 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 146 291 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 040 мың теңге;
трансферттер түсімі – 82 593 мың теңге;
2) шығындар – 233 924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;

О бюджетах поселков, сел и сельских округов Глубоковского района на 2026-2028 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 31/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026-2028 годы" Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Алтайский Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 283 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 838 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 79 342 тысяч тенге;
2) затраты – 95 283 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Учесть в бюджете села Алтайский на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 79 342 тысяч тенге из районного бюджета.
3. Утвердить бюджет поселка Белоусовка Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 233 924 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 146 291 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 040 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 593 тысяч тенге;
2) затраты – 233 924 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

8. 2026 жылға арналған Бобровка ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 66 859 мың теңге сомасында аудандық ескерілсін.
9. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Быструха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 781 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 172 мың теңге;
трансферттер түсімі – 76 702 мың теңге;
2) шығындар – 92 655 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
10. 2026 жылға арналған Быструха ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 76 702 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
11. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Верхнеберезовский кентінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 211 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 429 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66 733 мың теңге;
2) шығындар – 81 211 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
12. 2026 жылға арналған Верхнеберезовский кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 66 733 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
13. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Веселовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

8. Учесть в бюджете Бобровского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 66 859 тысяч тенге из районного бюджета.
9. Утвердить бюджет Быструшинского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 781 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 172 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 702 тысяч тенге;
2) затраты – 92 655 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
10. Учесть в бюджете Быструшинского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 76 702 тысяч тенге из районного бюджета.
11. Утвердить бюджет села Верхнеберезовский Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 211 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 429 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 733 тысяч тенге;
2) затраты – 81 211 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
12. Учесть в бюджете села Верхнеберезовский на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 66 733 тысяч тенге из районного бюджета.
13. Утвердить бюджет Веселовского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

30. 2026 жылға арналған Тархан ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 98 770 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
31. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Ушаново ауылдық округінің бюджеті тиісінше 46, 47 және 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 107 835 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 915 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 365 мың теңге;
трансферттер түсімі – 72 555 мың теңге;
2) шығындар – 107 835 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
32. 2026 жылға арналған Ушаново ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 72 555 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
33. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Черемшанка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 49, 50 және 51 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 841 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 314 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 165 мың теңге;
трансферттер түсімі – 82 362 мың теңге;
2) шығындар – 112 841 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

30. Учесть в бюджете Тарханского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 98 770 тысяч тенге из районного бюджета.
31. Утвердить бюджет Ушановского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 46, 47 и 48 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 107 835 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 915 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 365 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 72 555 тысяч тенге;
2) затраты – 107 835 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
32. Учесть в бюджете Ушановского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 72 555 тысяч тенге из районного бюджета.
33. Утвердить бюджет Черемшанского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 49, 50 и 51 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 841 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 314 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 165 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 362 тысяч тенге;
2) затраты – 112 841 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
34. 2026 жылға арналған Черемшанка ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 82 362 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
35. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Глубокое аудандық мәслихатының төрағасы А. Калигожин
Глубокое аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
34. Учесть в бюджете Черемшанского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 82 362 тысяч тенге из районного бюджета.
35. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Глубоковского районного маслихата А. Калигожин
Приложение 1 к решению
Глубоковского районного маслихата