2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының кенттер, ауылдар мен ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 31/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына, Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған Глубокое аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Алтайский ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 169,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 103 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 228,3 мың теңге;
2) шығындар – 99 611,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -441,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 441,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 441,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 35/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Алтайский ауылының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 83 228,3 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 35/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Белоусовка кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 231 122,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 146 291 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 040 мың теңге;

О бюджетах поселков, сел и сельских округов Глубоковского района на 2026-2028 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2025 года № 31/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026-2028 годы" Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Алтайский Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 169,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 838 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 228,3 тысяч тенге;
2) затраты – 99 611,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -441,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 441,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 441,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 01.04.2026 № 35/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете села Алтайский на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 83 228,3 тысяч тенге из районного бюджета.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 01.04.2026 № 35/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет поселка Белоусовка Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 231 122,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 146 291 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 040 тысяч тенге;

трансферттер түсімі – 79 791,6 мың теңге;
2) шығындар – 237 481,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 358,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 358,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 358,5 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 35/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 жылға арналған Белоусовка кентінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 79 791,6 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 35/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Березовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 618 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 375 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 317 мың теңге;
трансферттер түсімі – 57 926 мың теңге;
2) шығындар – 81 073 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 455 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 455 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 455 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 35/2-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған Березовка ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 57 926 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ескерілсін.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданы Бобровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов – 79 791,6 тысяч тенге;
2) затраты – 237 481,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 358,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 358,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 358,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 01.04.2026 № 35/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть в бюджете поселка Белоусовка на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 79 791,6 тысяч тенге из районного бюджета.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 01.04.2026 № 35/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет Березовского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 618 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 375 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 317 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 926 тысяч тенге;
2) затраты – 81 073 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 455 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 455 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 455 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 01.04.2026 № 35/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть в бюджете Березовского сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты в сумме 57 926 тысяч тенге из районного бюджета.
7. Утвердить бюджет Бобровского сельского округа Глубоковского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах: