Риддер қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2025 жылғы 21 тамыздағы № 29/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/3-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13150713,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10182305,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 63857,0мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2820550,6 мың теңге;
2) шығындар – 13849427,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -37496,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37496,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -661218,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 661218,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 375132,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 80290,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 366376,2 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған трансферттерді қайтару 6144746,8 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1374240,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
5-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 258052,6 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 23/3-VIII "О бюджете города Риддера на 2025 - 2027 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 августа 2025 года № 29/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 23/3-VIII "О бюджете города Риддера на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13150713,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10182305,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63857,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 84000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2820550,6 тысяч тенге;
2) затраты – 13849427,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -37496,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37496,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -661218,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 661218,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов –375132,0 тысяч тенге;
погашение займов – 80290,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 366376,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 6144746,8 тыс.тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 1374240,0 тысяч тенге.";
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 258052,6 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 458689,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының
2025 жылғы 21 тамыздағы
№29/2-VIII шешіміне
қосымша
Риддер қалалық мәслихатының

"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 458689,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение к решению
Риддерского городского маслихата
от 21 августа 2025 года
№ 29/2-VIII
Приложение 1 к решению
Риддерского городского маслихата

461,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
152,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122 030,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 666,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
139 200,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
107 530,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
341 077,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341 077,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 401,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
651,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
254 762,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 987,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
269,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 228 321,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 276 285,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
940 448,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
84 720,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
477 669,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 927,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
0,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
375 132,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
335 837,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 785,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
257 052,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

461,0
006
Оказание жилищной помощи
152,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122 030,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 666,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
139 200,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
107 530,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
341 077,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 401,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
651,0
021
Капитальные расходы государственного органа
7,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
254 762,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 987,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
269,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 228 321,6
1
Жилищное хозяйство
1 276 285,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
940 448,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
84 720,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
477 669,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 927,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
0,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
375 132,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
335 837,6
466
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 785,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
257 052,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда