Облыстық бюджет және облыс аудандары (облыстық маңызы бар қалалары) бюджеттері арасындағы 2026–2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 26/205-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 9-т қараңыз.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2026 жылға арналған облыстық бюджетке 108 379 658 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде:
Өскемен қаласына
90 986 458 мың теңге;
Риддер қаласына
4 976 297 мың теңге;
Глубокое ауданына
395 464 мың теңге;
Алтай ауданына
8 784 748 мың теңге;
Маркакөл ауданына
1 567 981 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
1 668 710 мың теңге.
2. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2027 жылға арналған облыстық бюджетке 103 548 810 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде:
Өскемен қаласына
90 547 969 мың теңге;
Глубокое ауданына
3 616 778 мың теңге;
Риддер қаласына
1 172 264 мың теңге;
Алтай ауданына
4 624 995 мың теңге;
Маркакөл ауданына
1 915 936 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
1 670 868 мың теңге.
3. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2028 жылға арналған облыстық бюджетке 121 282 447 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар белгіленсін, оның ішінде:
Өскемен қаласына
106 432 186 мың теңге;
Риддер қаласына
3 828 936 мың теңге;
Глубокое ауданына
1 502 259 мың теңге;
Алтай ауданына
5 133 744 мың теңге;
Маркакөл ауданына
2 189 997 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
2 195 325 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттен облыс аудандарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 4 765 040 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Катонқарағай ауданы
561 691 мың теңге;
Күршім ауданы
2 124 992 мың теңге;
Самар ауданы
734 162 мың теңге;
Үлкен Нарын ауданы
504 280 мың теңге;
Тарбағатай ауданы
839 915 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған облыстық бюджеттен облыс аудандарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 5 335 000 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Катонқарағай ауданы
481 745 мың теңге;
Күршім ауданы
2 378 822 мың теңге;
Самар ауданы
653 181 мың теңге;
Үлкен Нарын ауданы
926 310 мың теңге;
Тарбағатай ауданы
894 942 мың теңге.
6. 2028 жылға арналған облыстық бюджеттен облыс аудандарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 5 168 294 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Катонқарағай ауданы
481 745 мың теңге;
Күршім ауданы
2 418 236 мың теңге;
Самар ауданы
602 340 мың теңге;
Үлкен Нарын ауданы

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) области на 2026-2028 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2025 года № 26/205-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 9.
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2026 год в сумме 108 379 658 тысяч тенге, в том числе:
городу Усть-Каменогорск
90 986 458 тысяч тенге;
городу Риддер
4 976 297 тысяч тенге;
Глубоковскому району
395 464 тысяч тенге;
району Алтай
8 784 748 тысяч тенге;
району Марқакөл
1 567 981 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
1 668 710 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2027 год в сумме 103 548 810 тысяч тенге, в том числе:
городу Усть-Каменогорск
90 547 969 тысяч тенге;
городу Риддер
3 616 778 тысяч тенге;
Глубоковскому району
1 172 264 тысяч тенге;
району Алтай
4 624 995 тысяч тенге;
району Марқакөл
1 915 936 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
1 670 868 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2028 год в сумме 121 282 447 тысяч тенге, в том числе:
городу Усть-Каменогорск
106 432 186 тысяч тенге;
городу Риддер
3 828 936 тысяч тенге;
Глубоковскому району
1 502 259 тысяч тенге;
району Алтай
5 133 744 тысяч тенге;
району Марқакөл
2 189 997 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
2 195 325 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов области на 2026 год в сумме 4 765 040 тысяч тенге, в том числе:
Катон-Карагайскому району
561 691 тысяч тенге;
Курчумскому району
2 124 992 тысяч тенге;
району Самар
734 162 тысяч тенге;
району Үлкен Нарын
504 280 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
839 915 тысяч тенге;
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов области на 2027 год в сумме 5 335 000 тысяч тенге, в том числе:
Катон-Карагайскому району
481 745 тысяч тенге;
Курчумскому району
2 378 822 тысяч тенге;
району Самар
653 181 тысяч тенге;
району Үлкен Нарын
926 310 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
894 942 тысяч тенге;
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов области на 2028 год в сумме 5 168 294 тысяч тенге, в том числе:
Катон-Карагайскому району
481 745 тысяч тенге;
Курчумскому району
2 418 236 тысяч тенге;
району Самар
602 340 тысяч тенге;
району Үлкен Нарын

889 756 мың теңге;
Тарбағатай ауданы
776 217 мың теңге.
7. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес күрделі шығындарға арналған бюджет қаражатының ең аз көлемі облыстық бюджет шығыстарында ескерілсін.
8. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жалпы трансферттердi айқындау кезiнде мемлекеттiк қызметшiлердiң жекелеген санаттарының, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерiнiң, қазыналық кәсiпорын қызметкерлерінің жалақысын арттыруға жергiлiктi бюджет базасына енгiзiлетiн шығыстар ескерілсін.
9. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2028 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының төрағасы Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2025 жылғы 9 желтоқсан
№ 26/205-VIII шешіміне
1-қосымша
Ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ветеринариялық станцияларды, ветеринариялық пункттер мен мал қорымдарын сатып алу бойынша күрделі шығындарға бюджет қаражатының ең аз көлемі
мың теңге
№ р/с
Облыс атауы
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл
1
Шығыс Қазақстан облысы

889 756 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
776 217 тысяч тенге;
7. Учесть в расходах областного бюджета минимальные объемы бюджетных средств на капитальные затраты согласно приложению 1 к настоящему решению.
8. Учесть при определении трансфертов общего характера расходы, включенные в базу местных бюджетов, на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, согласно приложению 2 к настоящему решению.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и действует до 31 декабря 2028 года.
Председатель Восточно-Казахстанского областного бюджета Д. Рыпаков
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2025 года
№ 26/205-VIII
Минимальные объемы бюджетных средств на капитальные затраты по приобретению ветеринарных станций, ветеринарных пунктов и скотомогильников для обеспечения ветеринарной безопасности
тысяч тенге
№ п/п
Наименование области
2026 год
2027 год
2028 год
1
Восточно-Казахстанская область