"Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 25 сәуірдегі № 95 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 320 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 7) тармақшасына, 164-бабына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 25 сәуірдегі №95 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
18-тармақтың 1) және 2) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
"18. Басқарма басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарма қызметкерлерін, Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік заңды тұлғалардың директорларын, сондай-ақ олардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма қызметкерлерін, Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік заңды тұлғалардың директорларын, сондай-ақ олардың орынбасарларын көтермелейді және тәртіптік жазаға тартады";
14-тармақтың 27) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"27) мемлекеттік орман қоры аумағында табиғи өрттерді сөндіру үшін ормандағы өрт қаупі жоғары маусымға арналған жанар-жағармай материалдарының қорын, сондай-ақ орман өрттерін сөндіру үшін әуе кемелерін тарту қажет болған жағдайда авиациялық отын қорын жасайды";
14-тармақтың 51) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"51) ғылыми зерттеулер негізінде балық шаруашылығы су айдындары мен (немесе) учаскелерін паспорттауды жүргізеді";
14-тармақ мынадай мазмұндағы 59-1), 59-2), 59-3 тармақшаларымен толықтырылсын:
"59-1) балық өнімдерін қайта өңдеуді субсидиялауды жүзеге асырады;
59-2) аквашаруашылық субъектілерін және аквашаруашылықтың дамуын қамтамасыз ететін субъектілерді субсидиялауды жүзеге асырады;
59-3) құзыреті шегінде аквашаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады";
14-тармақтың 12), 71), 57), 58), 86) тармақшалары алып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 25 апреля 2022 года № 95 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 декабря 2025 года № 320
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", подпунктом 7) статьи 17, статьей 164 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 25 апреля 2022 года № 95 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области" следующие изменения:
в положении о государственном учреждении "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области", утвержденном указанным постановлением:
подпункты 1) и 2) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"18. Полномочия руководителя Управления:
1) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Управления, директоров государственных юридических лиц, находящихся в ведении Управления, а также их заместителей;
2) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления, директоров государственных юридических лиц, находящихся в ведении Управления, а также их заместителей";
подпункт 27) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"27) создает резерв горюче-смазочных материалов на пожароопасный сезон в лесу для тушения природного пожара, а также резерв авиационного топлива на случай привлечения воздушных судов для тушения лесных пожаров на территории государственного лесного фонда";
подпункт 51) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"51) на основании научных исследований ведут паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков";
пункт 14 дополнить подпунктами 59-1),59-2), 59-3) следующего содержания:
"59-1) осуществляют субсидирование переработки рыбной продукции;
59-2) осуществляют субсидирование субъектов аквакультуры и субъектов, обеспечивающих развитие аквакультуры";
59-3) реализуют в пределах компетенции государственную политику в области аквакультуры";
подпункты 12),71), 57),58),86) пункта 14 исключить.

2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Н. Сақтағанов

2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Восточно-Казахстанской области, курирующего вопросы природных ресурсов и охраны окружающей среды.
Аким Восточно-Казахстанской области Н. Сактаганов