Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 196 "2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 301 шешімі
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №196 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сауран ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 374 838 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 823 310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 880 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 320 111 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 13 181 537 мың теңге;
2) шығындар – 17 437 637 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 11 549 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 549 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 51 250 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 51 250 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 250 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 11 549 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Сауран от 20 декабря 2024 года № 196 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2025 года № 301
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №196 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Сауран на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 374 838 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 823 310 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 880 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 320 111 тысяч тенге;
специальные поступления – 0;
поступления трансфертов – 13 181 537 тысяч тенге;
2) затраты – 17 437 637 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 11 549 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 11 549 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51 250 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 51 250 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51 250 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 11 549 тысяч тенге;

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 208
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
8 208
2
Әлеуметтік көмек
1 055 401
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 055 401
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 959
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
187
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112 347
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 655
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
304 543
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
600 710
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
175 683
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
174 648
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 079
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
384
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
61 325
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
45 483
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 377
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 035
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 035
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 187 694
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 346 344
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 166 938
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 208
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
8 208
2
Социальная помощь
1 055 401
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 055 401
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 959
006
Оказание жилищной помощи
187
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112 347
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 655
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
304 543
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
600 710
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
175 683
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
174 648
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 079
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
384
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
61 325
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
45 483
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 377
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 035
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 035
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 187 694
1
Жилищное хозяйство
2 346 344
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 166 938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

81 778
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 277
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14 501
12
Көлік және коммуникация
1 268 153
1
Автомобиль көлiгi
1 167 002
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 167 002
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
543 700
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
623 302
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
101 151
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
101 151
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 131
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 986
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
15 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25 034
13
Басқалар
3 104 033
9
Басқалар
3 104 033
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
329 687
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
329 687
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
686 377
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
686 377
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
539 675
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
539 675
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 548 294
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 548 294
14
Борышқа қызмет көрсету
248
1
Борышқа қызмет көрсету
248
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
248
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

81 778
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
67 277
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
14 501
12
Транспорт и коммуникации
1 268 153
1
Автомобильный транспорт
1 167 002
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 167 002
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
543 700
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
623 302
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
101 151
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
101 151
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
49 131
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 986
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
15 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
25 034
13
Прочие
3 104 033
9
Прочие
3 104 033
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
329 687
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
329 687
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
686 377
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
686 377
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
539 675
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
539 675
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 548 294
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 548 294
14
Обслуживание долга
248
1
Обслуживание долга
248
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
248
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета