2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 31-223-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабының 1 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 039 252 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 604 361 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 500 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 4 402 891 мың теңге;
2) шығындар – 9 039 252 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 256 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 250 850 мың теңге: бюджеттік кредиттерді өтеу – 213 594 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0; мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 37 256 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 256 мың теңге;
қарыздар түсімі – 250 850 мың теңге: қарыздарды өтеу – 213 594 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2026 жылы әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2026 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 495 859 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2026 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 620 641 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлесу ауылдық округіне 61 608 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 68 467 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 55 415 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 48 616 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 69 148 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 31 026 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 54 393 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 65 821 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 55 717 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2025 года № 31-223-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 039 252 тысяч тенге:
налоговыепоступления – 4 604 361 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 500 тысяч тенге;
специальные поступления – 0:
поступления трансфертов – 4 402 891 тысяч тенге;
2) затраты – 9 039 252 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 256 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 250 850 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 213 594 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 256 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета –37 256 тысяч тенге:
поступление займов – 250 850 тысяч тенге;
погашение займов – 213 594 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2026 год норматив распределения по социальному налогу в бюджет района 50,0 процента, в областной бюджет 50,0 процента.
3. Установить на 2026 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 2 495 859 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2026 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село исельских округов в общей сумме 620 641 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу
61 608 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын
68 467 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
55 415 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
48 616 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
69 148 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
31 026 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
54 393 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
65 821 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
55 717 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек

Біртілек ауылдық округіне 61 934 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округіне 48 496 мың теңге;
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 92 727 мың теңге болып бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2026 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

61 934 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик
48 496 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 92 727 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2026 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.