Келес аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 22-166-VIII "2025-2027 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 30-215-VIII шешімі
Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтер бюджеттері туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №22-166-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-12 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Абай ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 477 950 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 329 193 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 66 145 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 82 612 мың теңге;
2) шығындар – 502 765 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -24 815 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 815 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 815 мың теңге.
2. Бірлесу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 116 435 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 16 619 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 629 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 99 187 мың теңге;
2) шығындар – 116 902 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -467 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 467 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 467 мың теңге.
3. Ұшқын ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 126 896 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 254 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 883 мың теңге;

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 27 декабря 2025 года № 22-166-VIII "О бюджетах села и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 10 декабря 2025 года № 30-215-VIII
Келесский районной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата "О бюджетах села и сельских округов на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года №22-166-VІІІ следующие изменения:
пункты 1-12 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет села Абай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 477 950 тысяч тенге:
налоговые поступления – 329 193 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 66 145 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 612 тысяч тенге;
2) затраты – 502 765 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24 815 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 815 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 24 815 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет сельского округа Бирлесу на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 435 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 619 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 629 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 99 187 тысяч тенге;
2) затраты – 116 902 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -467 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 467 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 467 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Ушкын на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 126 896 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 254 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 883 тысяч тенге;

1) кiрiстер – 70 259 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 096 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 49 163 мың теңге;
2) шығындар – 72 256 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 997 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 997 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 997 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
Н.Мережепов
Келес аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
10 желтоқсандағы №30-215-VIII
шешіміне 1 қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы №22-166-VIII
шешіміне 1 қосымша
Абай ауылының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

1) доходы – 70 259 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 096 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 49 163 тысяч тенге;
2) затраты – 72 256 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 997 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 997 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 997 тысяч тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно исполняющий обязанности
председателя районного маслихата
Н.Мережепов
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 10 декабря
2025 года №30-215-VIII
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №22-166-VIII
Бюджет села Абай на 2025 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование