"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/2-08 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 39/1-08 шешімі
Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №28/2-08 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Түлкібас ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –10 165 085 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 4 589 875 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 49 499 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер-38 850 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 5 486 861 мың теңге;
2) шығындар – 10 184 949 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу –28695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 68810 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –40115 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -48559 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48559 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 68810 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40115 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –19864 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 2 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Тюлькубасского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 28/2-08 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 4 декабря 2025 года № 39/1-08
Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тюлькубасского районного маслихата года "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года №28/2-08 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 165 085 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –4 589 875 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 499 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала -38 850 мың теңге;
поступления трансфертов –5 486 861 тысячи тенге;
2) затраты – 10 184 949 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 68810 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40115 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 48559 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 48559 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 68810 тысяч тенге;
погашение займов – 40115 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств –19864 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:

2. 2025 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 71,2 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,5 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы С.Сарсенбаев
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
4 желтоқсандағы №39/1-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы №28/2-08
шешіміне 1-қосымша
Түлкібас ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3

2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного-предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплату 71,2 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и по социальному налогу в размере 47,5 процентов в областной бюджет.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С.Сарсенбаев
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 4 декабря 2025 года
№39/1-08
Приложение 1
к решению Тюлькубасского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года
№28/2-08
Тюлькубасский районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

33586
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
33586
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2520133
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
314215
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
314215
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
303215
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
11000
2
Әлеуметтiк көмек
2030776
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2030776
006
Тұрғын үйге көмегін көрсету
73
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
206090
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11680
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
516219
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1296714
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
175142
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175142
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93614
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
837
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
55653
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25038
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1865356
1
Тұрғын үй шаруашылығы
612168
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
612168
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
11168
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
600000
2
Коммуналдық шаруашылық
877991
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

33586
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
33586
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2520133
1
Социальное обеспечение
314215
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
314215
005
Государственная адресная социальная помощь
303215
019
Предоставление специальных социальных услуг в сфере социальной защиты населения на дому
11000
2
Социальная помощь
2030776
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2030776
006
Оказание жилищной помощи
73
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
206090
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11680
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
516219
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1296714
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
175142
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175142
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
93614
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
837
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
55653
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25038
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1865356
1
Жилищное хозяйство
612168
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
612168
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
11168
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
600000
2
Коммунальное хозяйство
877991
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)