Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 22/122-VIII "2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 қарашадағы № 29/174-VIII шешiмi
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы №22/122-VIII "2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ленгір қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1)кiрiстер – 524 938 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 509 332 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 15 606 мың теңге;
2) шығындар – 642 560 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 117 622 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 117 622 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117 622 мың теңге.
2. Бірінші Мамыр ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 104 606 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 104 500 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 106 мың теңге;
2) шығындар – 133 614 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 29 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 29 008 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 008 мың теңге.
3. Зертас ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 74 598 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 36 716 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 37 882 мың теңге;
2) шығындар – 77 146 мың теңге;

О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 22/122-VIII "О бюджетах города, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 10 ноября 2025 года № 29/174-VIII
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата от 27 декабря 2024 года №22/122-VIII "О бюджетах города, сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Ленгера на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 524 938 тысяч тенге:
налоговые поступления – 509 332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 15 606 тысяч тенге;
2) затраты – 642 560 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 117 622 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 117 622 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 117 622 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Первомаевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложении 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 104 606 тысяч тенге:
налоговые поступления – 104 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 106 тысяч тенге;
2) затраты – 133 614 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 29 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 29 008 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 29 008 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Зертасского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложении 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 598 тысяч тенге:
налоговые поступления – 36 716 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 37 882 тысяч тенге;
2) затраты – 77 146 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы – - 19 054 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 19 054 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 054 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1, 10, 16, 19, 22, 25, 28, 31 және 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Н.Қойбағаров
Төлеби аудандық мәслихатының
2025 жылғы 10 қарашадағы
№29/174-VIII
шешіміне 1 қосымша
Төлеби аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№22/122-VIII
шешіміне 1 қосымша
Ленгір қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

5) дефицит бюджета – - 19 054 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 19 054 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 19 054 тысяч тенге.
Приложения 1, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 и 34 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Н.Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 10 ноября
2025 года №29/174-VIII
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №22/122-VIII
Бюджет города Ленгер на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс