Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/109-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қыркүйектегі № 28/164-VIII шешiмi
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №21/109-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Төлеби ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 13 469 756 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 959 093 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 693 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 277 485 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9 194 485 мың теңге;
2)шығындар – 13 730 416 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 9 597 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 597 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 251 063 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 251 063 мың теңге:
қарыздар түсімдері –0;
қарыздарды өтеу – 9 597 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 660 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 51 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 5 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 – қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 21/109-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 24 сентября 2025 года № 28/164-VIII
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №21/109-VIII следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 469 756 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 959 093 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 693 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 277 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 194 485 тысяч тенге;
2) затраты – 13 730 416 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 9 597 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 9 597 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 251 063 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 251 063 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 9 597 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 660 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 51 процентов в областной бюджет.".
приложения 1, 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

150648
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12032
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
146649
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
129787
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
795519
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
153714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153714
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95164
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4133
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
420
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
32667
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16600
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4730
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5918637
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2961861
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
91631
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
75149
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
11482
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2870230
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1125386
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру
996044
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
748800
2
Коммуналдық шаруашылық
2600192
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2600192
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
719202
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

150648
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12032
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146649
015
Территориальные центры социального обслуживания
пенсионеров и инвалидов
129787
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
795519
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
153714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95164
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4133
021
Капитальные расходы государственных органов
420
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
32667
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16600
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4730
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5918637
1
Жилищное хозяйство
2961861
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91631
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
75149
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
11482
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2870230
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1125386
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
996044
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
748800
2
Коммунальное хозяйство
2600192
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2600192
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
719202
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)